Aynı kas gruplarını çalıştıran farklı hareketleri arka arkaya yapmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Chete tarafından 26 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Chete

Chete Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese merhabalar,
    AYnı kas gruplarını çalıştıran hareketleri arka arkaya yapmak ne kadar doğrudur.
    Mesela 4 setlik bir dumbell curldan sonra 4 setlik hammer curl girilmesi doğru mudur? Yoksa araya başka kas gruplarını çalışturan bir hareket girmek mi daha doğrudur? Gördüğüm bütün çalışma programları, aynı ve birbirine yakın kas gruplarını çalıştıran hareketleri arka arkaya yapma şeklinde. Bu doğru bir çalışma şekli mi? Sorum diğer kas grupları için de geçerli (mesela göğüs için)

2. omrbrk

omrbrk Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Dumbell curlle hammer curl arka arkaya pek mantıklı olmaz fakat tabiki antremanlarda her bölgeye 1 hareket yapıp geçmeyeceğiz.. Barbell curl ve hammer curl olabilir mesela.. Eğer çok yeni değilsen küçük kas gruplarına en az 2 büyük kas gruplarına 3-4 hareket yapılabilir..

3. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Genelde programlarda aynı kas grupları arka arkaya çalıştırılır. Ama tabi ki arada dinlenme ve nefes konularına da dikkat ederek. Yani diyelim vücudu ısıttık o gün göğüs-biceps çalışıcaz(kendimden örnek vericem). 4 hareket göğüs hareketleri yaparım sonra 2 dk dinlenir 3 hareket biceps'imi yapar 2dk. dinlenip mide hareketlerine geçerim. 1 hareket göğüs 1 hareket biceps şeklinde çalışma hiç görmedim ve hiç uygulamadım açıkçası. Ama bir bölgeyi güzelce ısıtmışken ve bir hareketle zorlamışken diğer bölgeye geçmek bu bölgeyi gereğinden fazla dinlendirmek demektir ve bence doğru değildir. Body'nin olayı pump zaten. Sen bir kasını zorluyorsun ve kanı o bölgeye hücum ettiriyorsun. Sonra başka bölgeye pump. Sonra tekrar o bölgeye. Pek bilimsel bi açıklama olmadı ama :) bana pek mantıklı gelmedi açıkçası.

Sayfayı Paylaş