Aynı anda yağ yakmak ve kilo almak mümkün mü?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve kint tarafından 6 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 122 üye.
  1. kint

kint Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1.80 boy ve 77 kiloyum...Göbek bölgem de yağlama var.İdmanlardan önce ve sonra 10'ar dakika olmak üzere yüksek tempoda koşu yapıyorum.Ancak bir yandan da kilo lamaya da ihtiyacım var.Protein tozu kullanmaya başladım.Merak ettiim hem cardio ile yağ yakıp kilo vererek göbekten kurtulmaya çalışıtken,aynı anda göbeğim büyümeden kiol alabilir miyim? Bunun için ne trü bir beslenme metodu izemem gerek?

2. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Malesef mümkün değil, aynı şey bende de var.

Hatta babam falan acayip dalga geçiyor, önce o göbeği erit falan diyor, ancak arkadaşım sende mümkün mertebede dikkate almamaya bak benim gibi ;)

Bence önce kütle kazanmaya bak ;) Bende ilk başlarda o hataları yaptım, cardio yaptım, diyet yaptım. Şu an belki daha da iyi olabilirdim, ancak işte başta yaptığım hatalar yüzünden pek de iyi olmadı..

3. kint

kint Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  4. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Arada kalmak en kötü şey. Tek bir hedef seçip onun üzerine gitmek lazım. Fotolarını gördüm, bence diyeti boşver; kütle yap. Yine de önce zayıflayacağım diyorsan, kendi bileceğin iş ama önce kütle yapmak her zaman daha büyük avantaj olur. Sonuçta önemli olan tek bir hedefinin olması.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  5. kint

kint Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler öneri için.Bİlgili ve tecrübeli kişilkerin yorumları ve tavsiyeleri gerçekten önemli benim için.

1 haftadır forumda yer alan ecto programını uyguluyorum.Kütle yapmak için iyi bir program mııdır? Yoksa farklı bir prgram mı uygulamalıyıım?

6. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yok yok senin bence diyetle uzaktan yakından alakan yok, sen o sendekine göbek mi diyorsun :D sen göbek görmemişsin arkadaşım :D

Bence bir an önce kütle yapmaya bak sen. Ben mesela hedefimi belirledim, ne derlerse desinler, ben kütle yapıcam şişicem, sonra en son bir diyete giricem, o da önümüzdeki yaz sezonu olur herhalde. Benim amacım işte diyete girene kadar 100 kilo olmak. Şu an 88-89 civarıyım.

7. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ yakmak için yüksek tempolu 10 dakikalık koşu değil düşük tempolu 20 dakikalık koşuyu dene...Yüksek tempolu koşuda vücut kısa sürede kendini toparlamak için en yakınındaki enerji kaynağını kullanır buna kas diyoruz...!!

Uzun tempolu koşularda ise vücut depoladığı yağları kullanır..

Resminden gördüğüm kadarı ile senin göbek diye nitelediğim şey birazda postür..yani duruş bozukluğu adeta kamburun varmış gibi duruyorsun...

Sen ağırlık çalışmaları yap biraz hacimlen vücut görüntün düzelecektir yağlardanda kurtulacaksın..hadi sana kolay gelsin..

svmszcck, privet, mr.mike ve diğer 11 kişi bunu beğendi.
  8. kint

kint Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Karate,bende zannediyorum skolyoz var.Çok ciddi değil ancak yine fotoğraflarda dikkat edersen sağ omzum biraz daha aşağıda.

Acaba bu yüzden mi göbekliymişim gibi durtuyorum ? Çünkü göğüs bölgemde nerdeyse hiç yağlanma yok.

9. Fifty

Fifty Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar, bu ilk mesajim bende tam bu devreyi yasadigim icin bu mesajla baslayayim dedim.

Cevabim evet. Su anda hem kilo kaybediyorum hem de kaslarimda gozle gorulur bi artis var.

Programim Gun asiri az kilo cok tekrar agirlik (genelde makinelerle) diger gunler ise kardiyo.

Beslenme olarak Cola yi yagi sekeri beyaz ekmegi kestim, calismadan sonra 1 tam 3 yumurta beyazi, muz, sut yiyorum.
    Carb olarak hic yagsiz suda makarna ve pilav. Ayrica brokoli fasulye bamya gibi sebze yemege calisiyorum bunlarida sadece suda hasliyorum.

Sen de dene istersen, insan kendini daha iyi hissediyo hem detox niyetine.

Bu arada yas 26 boy 175 kilo 2 haftada 82 den 79 a indi ayrica biceps ve kollarim buyudu (asiri degil tabii ki sonucta cok agir girmiyorum)
    Hedefim 75 e inip normal calismaya gecmek.

hsynardc bunu beğendi.
  10. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    öncelikle siteye hoşgeldin;

bu şekilde yağ yakmaya çalışırken kas kütlesi kazanamazsın..heleki düşük kalorili diet ve kardio yaparak çok zor..sen bu kısa dönem içinde su ve yağ kaybı yaşadığın için kasların daha belirgin olmaya başladı..bu görüntüde sana daha fazla kas inşaa etmişsin hissi veriyor..kas kütlesi oluşturukende yağ yakabilirsin..ama bu çok uzun vadede olur ,böyle kısa zamanlarda ve zayıflama dönemlerinde olmaz..

Hodaft ve themertyildiz bunu beğendi.
  11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

peki ne kadar zamandir bu spor u yapiyorsun :?:

12. Fifty

Fifty Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0

ilk 5 ay okul dolayisiyla duzensiz gidiyordum; beslenmeme dikkat etmedigim icin o kadar bi fark goremedim.
    Bir de tez stress i arastirma derken kahve panco kola gibi asiri ve hata sadece junk food tukettim.

Ama son 1 ay hergun duzenli gidip beslenmeme cok dikkat ettim. 3 kilo kaybettim ama gercekten metabolizmam yavaslamak istiyor aksamlari hafif basim agriyor.

Fakat ben ciddiyim bu sefer, ve umarim hedefime ulasicagim.

uranium62 bunu beğendi.
  13. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    yeni başlamişsin,bu yüzden de yag kaybederken kaslarinin şişgin görünmesi normal.çünkü vucudun alişik olmadigi içn tepki veriyordur.bariş arkadaşimizin dedikleri cok dogru.ama onun dedikleri yeni başlayanlar için degil.

14. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bence 2 haftada verilen 3 kilonun ne kadarının yağ olduğu da ayrı bir tartışma konusu olabilir.

15. Fifty

Fifty Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Hosbulduk,

Evet dedigin gibi su ve yag kaybi gozumu kandirmis olabilir, ama zaten gogusum sirtim omuzlarim da cok buyuk degisiklik oldugu soylenemez.

Biceps lerim diger bolgelere gore zayifti Z-Bar yaparken bayagi bi zorladim.
    Bana daha cok yumurta beyazi et sut tavuk gibi yuksek protein dieti sayesinde bi artis gibi geldi.

Cok guzel bi site ve arkadaslik ortami da cok guzel; kesinlikle yabanci sitelerden eksigi yok fazlasi var.

tolgahanç ve lawmert bunu beğendi.
  16. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    et,süt,tavuk gibi besinlerin etkisi dediğim gibi uzun vadede görülecektir..sen beslenmene ve çalışmalarına aynı şekilde devam et,istediğin sonuçları ileriki zamanlarda daha bariz bir şekilde görebilirsin..

Bozo-Baku bunu beğendi.
  17. infamia

infamia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    göbek bölgemde yağlanma var ne yapmalıyım

spor yapmaya 2 ay önce başladım ancak göbek bölgemdeki yağı bir türlü eritemiyorum kol ve omuzlarda gelişim oldu ancak göbek oynamadı bile 1.81 boy 76 kilodayım vüudumdan memnunum ancak göbek ve göğüs bölgesi beni rahatsız ediyor ne yapmalıyım??:(

18. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Daha ilk mesajın ve yanlış yerde yanlış soru soruyorsun.Önce forumu gez dolaş,aradığını bulamzsan arama yap
    Başkasının konusu üzerinden kendine yorum bekleme

19. Bozo

Bozo Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Uzun Vadede Mümkün Fakat Cok Zor , ( Bana Göre ) Nerden Cıkardın Gibi Bir Soru İle Karşılaşacak Olursam Diye Yazıyorum BB ye Başlayalı 8Ay Oldu ve Disiplinli Düzenli Bir Çalışma İcindeyim İlk Başladıgımda 90 Kilo (boy 1.80) 34 kola sahipken Şuanda 39 kol 87 kiloya sahibim Gögüsümdede 6 Omuzlarımda 12 cm gibi Bir Gelişim Söz Konusu.Aynı Zamanda 7 ayda 3 kilo gibi Bir Kilo Vermiş Durumdayım.

Sonuç Olarak 3 kilo Kaybım var ve bunun Yağ oldugundan eminim , Bunun yanında Kas Kazanarak Almam Gereken kilo Olması Yerine Kilo Verdim.Tahminim 5 kilo Kadar Kas Vucudumda Arttı Bu Totalda 8 kilo Civarı Su ve Yağ yapıyorki coğu Yağdır Diye Tahmin Ediyorum.Eğer Kas kütlemin 5 kilo olarak Arttığını Farzedersekki Vucudumda Baya bir Kas Kütlesi Arttığının Farkındayım.

Fakat Bu 8 aylık süre icinde Dikkat Ettiğim Hususlar Oldu.Bunlar ise Sürekli Bu 8 Aylık Dönemde antreman öncesi 1 adet l-Carnitin Kapsül Almam , Agırlık Antremanından hemen Sonra Protein Tozu + Amino + Son 3 aydır gulitamin almam ve 15 dk aradan sonra 30 45 dk arası Cardio Yapmam Bu 8 aylık Süreçte Dikkat Ettigim Unsurlardandı.Fakat şunuda Belirtmek İsterimki Bu Dönemde Kesinlikle Amacım ( ilk 1 ay haric ) kilo verip Zayıflamak Olmadı Onun Yerine Kaslanarak Kilo Almak Oldu Fakat Düzenli Antreman Sayesinde İster İstemez Yağlarımın bir kısmından Kurtuldum.Bu Dönemde Dikkat Ettiğim Bir Diğer Husus ise Yediklerimin Çok Yağlı Olmaması ve şeker Kullanmamamdı , Saten Genel Olarak 3 senedir Şeker Kullanmıyor ve Yağ Tüketimini Olabildigince Az tutuyorum ( Hiç Almıyor Deilim Sulu yemekler Yiyorum ).Bu Ay İçinde İse Tamamen Bir Yağ yakımı Programına Girip Vucudumda Bulunan Diger Yağları Atmak İstiyorum.Yaklaşık bir 10 kilo Civarı Yağın Vucudumda Oldugunu Düşünüyorum , Özellikle Bel ve Göbek Bölgemde.

Biliyorum Topici Açalı Cok uzun Bir Süre olmuş ama Gece 12 den sabah 7 ye (7-13 arası uyku) ve 13 ten bu saate kadar İnsan Forum okuyunca Bazen Yazı Yazmadan Duramıyor :)...

Tekrardan Bu Güzel Forumu Bize Kazandıran ve Yazılarıyla Bu Güzel Foruma Renk Katan Değerli Kullanıcılara Teşekkürler...

Bozo-Baku, Hodaft, IamMajesTy ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  20. _6thsense_

_6thsense_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar salondaki hocam pek yardımcı olmuyor göbeğim çok fazla görünüyor ben yağ yakmak istiyorum.Ama hocam ağırlığa girmemi söylüyor.omuzların genişledikçe göbek bölgende kendiliğinden gidecek falan diyor.kafam karıstı.

Sayfayı Paylaş