Aynı anda yağ yakıp kas kütlesi kazanmak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Gannicus tarafından 1 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Gannicus

Gannicus Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    İyi günler herkese,
    Bulking döneminde kalori fazlasıyla kas ve yağ kütlesi artıyor definisyon dönemindeyse kalori açığıyla yağ yakıyor değil mi?
    Kaloriyi tam olarak kilomuzu koruyacak seviyede alırsak aynı anda yağ yakıp aynı zamanda kas kütlesi kazanmaz mıyız? Bu bana mantıklı geldi çünkü definisyon döneminde ben ağırlık çalışmasından başka antrenman yapmadım (şiddetide hiç düşürmedim kütle kazanıcakmış gibi sert antrenmanlar yaptım az kilo çok tekrar vs değil.) sadece kalori açığı oluşturdum ve sonuç olarak güzel birşekilde yağları yaktım. Sizce mümkün mü bu durum?

2. Gannicus

Gannicus Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Soru yine aklıma düştü foruma bakayım dedim cevap yok hala. UP

3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    63
    elbette mümkün ama çok profesyonelce hazırlanman gerekiyor. Çünkü kilo verdiğinde bir kısmı yağdan bir kısmı kastan gidecek. Burada beslenme devreye giriyor.
    Tabi body yapınca da kas kütlesi kazanacaksın.
    Diyelim kilo verdin. Atıyorum 10 kilo. Bunun 8 kilosu yağdan, 2 kilosu kastan olsun. Eğer iyi bir çalışma ile 3 kilo kas kazansan, 1 kilo artıdasın demektir. Hem yağ yakıp, hem de 1 kilo kas kütlesi kazanmışsın demektir.
    Sayıları örnek olsun diye salladım, onlara takılmayın. Demek istediğim düzgün bir beslenme programı ve sporla, bu mümkün. Ama çok profesyonelce hazırlanmalı

4. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Academy of Nutrition and Dietetics
    Bahsettiğin gerçekleştirilmesi pratikte kolay olmayan bir durum. Yağ kütlesi kaybının fazla olması için alınması gerekenden daha az kalori almak gerekiyor. Kas kütlesinin artması için ise alınması gereken kaloriden fazla alınması gerekiyor. Bahsettiğim şey bunların hızlı gerçekleşmesi için. Yoksa kilo değişmese bile spor ile yağ kütlesi azalmakta, kas kütlesi, kan hacmi ve vücut suyu artmaktadır. Konuya dönersek; kaynağı bulamadım ancak saygın bir spor kuruluşunun hem yağ kütlesini azaltmak hem de kas kütlesi kazanmak için bir formülü vardı. Kg başına 2.8 g protein ve hipokalorik diyet öneriliyordu diye hatırlıyorum.
    Benim önerim önce definisyon şeklinde yağ yakımını artırman ki günlük alman gereken kaloriden 300-500 kalori azaltarak bunu yapabilirsin. 4-8 hafta istediğin vücut yağına ulaşana kadar bu şekilde düşüp daha sonra alman gereken enerjiye 300-500 kalori ekleyip clean bulk ile kas kütleni artırıp yağ kütleni koruyabilirsin. Sağlıklı sporlar ;)

Sayfayı Paylaş