aynı anda kas inşası (hacim kazanmak) ve yağ yakımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Sezginho tarafından 28 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Sezginho

Sezginho Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    evet aynı anda bu ikisini yapabilirmiyim ona göre çalışma programı düzenlicem

2 sene önce spora ara vermek zorunda kaldım iyi bir vücut yapmıştım şimdi yeniden başladım tabiki vücudumda yağlanma var ama öle fazla değil ciddi bir hacim kaybı yaşadım.
    ağır az tekrar antreman yöntemiyle hem kaslanıp hem o az yağı zamanla atabilirmiyim yoksa hacim yaptığım için vücut hep endo durumda olacağıından o yağlar erimezmi? merak ettiğim konu bu yok illa kardiyolu çok tekrarlı programmı yapmak zorundayım yoksa? teşekkürler...

yaş 19
    kilo 80
    boy 1.79

2. Gwindor

Gwindor Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    çok tecrübeli diilim ama burda okuduğum bi makalede yağ yakımı için az kilo çok tekrar,hacim için max.ağırlık az tekrar öneriliyodu tecrübeli arkadaşlar aydınlatır illaki.

3. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Hayır ağırlıklı bir kardiyo programına ihtiyacınız yok.Bu 2si aynı anda olabilir.Benim şuanda uyguladığım yöntem bu sizede biraz bilgi vermek istiyorum kendimce.

Bol protein 0'a yakın yağ,hafif şeker, 0 Tuz alımını sağladığın an bu istediğin olabilir.

Şuanda uyguladığım beslenme programımda ;

Sabah kaltığımda , 1 adet portakal yiyorum yada 2 yemek kaşığı elma sirkesi içiyorum.Bu 2 besinde yağ yakımına oldukça faydalı.

Sabahları light beyaz peynir , 1 adet domates , 1 adet salatalık , 4-5 adet yumurta beyazı (yumurta beyazında yağ oranı oldukça az).

Ara öğün olarak meyve tüketiyorum, veya light sütte olabilir.

Öğlen 200-300gr tavuk eti yiyorum.Üzerine bol kırmızı pul biber döküyorum :) Vücut ısım sürekli yüksek oluyor ve metabolizma doğal olarak hızlanıyor.

Suda haşlıyorum bütün yağı çıktıktan sonra saf löp eti tüketiyorum.Yağ alımı 0'a yakın oluyor.Yanında meyve suyu tüketiyorum.(karbonhidrat oranı az olduğu için)

öğle yemeği ve akşam yemeği arasında yine ara öğün tüketiyorum.Malum kas inşası yaptığımız için yine 100gr aynı şekilde tavuk eti veya kırmızı et (100gr) yanında bir su bardağı yoğurt light veya yarım yağlı.

Akşam sebze yemeği ve balık.Bazen balık olmuyor bunun yerine 4-5 adet yumurta beyazı tercih ediyorum.

Yatmadan 1-2 saat önce. 1-2 su bardağı light süt.

Yağ alımı neredeyse 0'a yakın.Karbonhidrat gerektiği kadar.Protein oldukça fazla :)

Deneyebilirsin.Hem yağ yakıp hem kas yapılabilir.Bu şekilde sağlıklıda oluyor.

Sezginho bunu beğendi.
  4. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Birden tuzu 0 a indirmek sağlık problemleri yaratıyor diye biliyorum ama yanlışsam birisi düzeltsin lütfen (tabiki bilimsel bir makalenin linkiyle)

5. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bu konuda çok haklısın edge bende okumuştum.Detaylı bir araştırma yapınca, bir yazıda vücut için gerekli olan tuzların zaten besinler içerisinde yeteri kadar olduğunu yazıyordu.

6. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    senin yapacagım 3 aşama var bu 3 aşamada gayret gösterirsen güzel sonuçlar alabilirsin.ilk şu 1.fazla kilolarından kurtul bi zayıfla sonra
    2.kas inşasıyla vucudun bulk olacak
    3.definasyonla bulk dönemindeki yagları gidereceksin.

Sayfayı Paylaş