Aylık mutfak harcamanız? 2010

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Burkitay tarafından 28 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Burkitay
    Offline

    Burkitay Üye

    Katılım:
    7 Ekim 2007
    Mesajlar:
    5
    Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
  2. iris
    Offline

    iris Üye

    Katılım:
    17 Mart 2010
    Mesajlar:
    181
    Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    başlığı görünce daha önce hiç hesaplamadığımı farkettim, ama basit olaraktan hepsi değil
    ayda 300 yumurta, 15'lik paketlerde bimden 20 paket alıyorum ayda 20x3=60TL
    3 günde bir kipa'dan yörsan marka lor 500 gr, ayda 10 defadan 2.45x10=24.5
    3-4 günde bir 1 kilo tavuk fleto, ayda 10-15 kilo tüketiyorum ortalama kilosu 9TL'den 13x9=135
    haftada bir bimden 320 gr ton balığı, tanesi 45.TL 4.5x4=18
    3 kiloluk yoğurtlardan haftada bir tane, ayda 4 tane, 6.5x4=26
    daha whey, amino, glutamin, kırmızı et, prinç, makarna, , üzüm suyu, ıvır zıvır var, vs. hesapladıkça içim bunaldı, gidiyor paracıklar, en iyisi hesaplamamamak sanırsam :)
     
  3. FleXoR
    Offline

    FleXoR Özel Üye

    Katılım:
    5 Aralık 2005
    Mesajlar:
    7.062
    Beğenileri:
    10.104
    Ödül Puanları:
    123
    Cinsiyet:
    Bay
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    sanırım 500 tl civarı
     
  4. darknesssword
    Offline

    darknesssword Üye

    Katılım:
    21 Ocak 2009
    Mesajlar:
    586
    Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    valla ben 17 yasinda bir lise ogrencısı olarak bu kadar harcama yapamıyorum:)
    1 ayda:
    908 gr whey proteın-90 tl
    200 tane yumurta-35 tl
    10 kg tavuk gogsu-75 tl
    2 kg kırmızı et-48 tl
    bunları ben alıyorum.


    Bunları ise annem.d
    üzüm,elma suyu,meyveler,yogurt,peynır,süt vs..
     
  5. Burkitay
    Offline

    Burkitay Üye

    Katılım:
    7 Ekim 2007
    Mesajlar:
    5
    Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni başlayacaklara (örneğin ben) fikir vermek adına,
    60-80 kg olanların aylık masrafı ne kadar olabilir?
     
  6. darknesssword
    Offline

    darknesssword Üye

    Katılım:
    21 Ocak 2009
    Mesajlar:
    586
    Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    300 lira normaldır bana gore.
     
  7. diego7
    Offline

    diego7 Üye

    Katılım:
    13 Aralık 2009
    Mesajlar:
    283
    Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    ben haftada:
    14 yumurta
    700 gr beyaz peynir
    500gr kuzu veya oğlak eti(fazla hazır yem kullanılmıyor oğlak ve kuzuda:) )
    500gr uskumru
    4*160gr ton balığı
    3kg yoğurt
    200gr kaju,badem,ceviz
    diye gidyor.... :)
    ayda ortalama 250tl tutuyor,ıvır zıvırları saymazsak
    ama bu spora para verilir önceden sigaraya haftada 35tl,içkiye 20tl,kolaya 10tl veriyordum,bodye başlayınca hepsini bıraktım,ama değer verdiğim paralara,1.80 boyda 54kg den 68kgye gelince insan değer diyor :)iyi ki varsın body :) :)
     
  8. Freedommm
    Offline

    Freedommm Üye

    Katılım:
    9 Temmuz 2009
    Mesajlar:
    359
    Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    hemen hemen 400 tl
     
  9. estetik fenomen
    Offline

    estetik fenomen Üye

    Katılım:
    15 Kasım 2007
    Mesajlar:
    1.122
    Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    İçme suyuna para verip içiyor olmak sporcunun maliyetini çok artırıyor. Bu yüzden içme suyuna da para vermeyip Kayışdağı'ndan dolduruyorum. Supplementler hariç kabaca 250 TL diyebilirim. Supplement olarak multivitamin ile balık yağı dışında da bir şey kullanmıyorum. Hatta onları da kullanmama taraftarıyım...
     
  10. FleXoR
    Offline

    FleXoR Özel Üye

    Katılım:
    5 Aralık 2005
    Mesajlar:
    7.062
    Beğenileri:
    10.104
    Ödül Puanları:
    123
    Cinsiyet:
    Bay
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Aslında çok iyi bir konuya değinmişsin. yabancı ülkede sularını filitre ediyorlar bende osmosis sistem aldım kendim monte ettim 300 tl ye mal oldu (hani bir ara ihlasın kapı kapı dolaşıp 1000-1500 tl gibi fahiş paralarla sattıkları sistem) 6 ayda kendi parasını çıkardı çay,yemeklere,ve içmeye kullanıyorum. tds ve su yoğunluğu cihazlarıylada sık sık suyu kontrol edip değerleri değişince alt filitreleri yeniliyorum (alt filitrelerin tamamı 15-20 tl) bu makineyi taktıktan sonra inanın hazır satılan suları bile içemez olduk
     
  11. umutn
    Offline

    umutn Üye

    Katılım:
    16 Ekim 2009
    Mesajlar:
    165
    Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Cinsiyet:
    Bay
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Whey protein kullanmaya başlamıştım ancak doğal beslenmeden yana olduğum için masraflarım biraz daha fazlalaşacakta olsa 400-500 arası bir mutfak giderim var .
     
  12. darknesssword
    Offline

    darknesssword Üye

    Katılım:
    21 Ocak 2009
    Mesajlar:
    586
    Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    1 Saat öncesi itibariyle annem illat dedi .d
    süt , peynir , muz vs. artık bu masraflarda bana ait yani ayda +85 tl daha gircek .d
     
  13. bycanertk
    Offline

    bycanertk Üye

    Katılım:
    30 Temmuz 2009
    Mesajlar:
    364
    Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    400-500 tl
     
  14. The Answer
    Offline

    The Answer Üye

    Katılım:
    31 Mart 2007
    Mesajlar:
    167
    Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    offf aynen bnmde sizler gibi hemen hemen. özellikle tavuğa çok para gidiyor ya. supplementlerde cabası. vallahi açıkçası bu durum body bıraktırmayı düşündürüyor bana.

    eskiden arada alkolümü alırdım bir tosta karnımı doyurur mutlu mesut yaşardım. param cebimde kalırdı. şimdi alkolden oldum + para gidiyor :D
     

Sayfayı Paylaş