aylığı 80 ytl olan body salonuna haftada 1 kere için kaç lira

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve altec tarafından 6 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    aylığı 80 ytl olan body salonuna haftada 1 kere için kaç lira vermeliyim sizce?
    şimdi durum şöyle. benim evde bir çok alet var.sadece smith machine,squat,hyperextension gibi aletler yok.
    bunu da haftada en fazla 1 kere(ayda 4 defa) body salonuna giderek tamamlamak istiyorum.
    salonla gittim konuştum öylesine orada çalışan biriyle
    1 kere olmaz. aylık yapıyoruz illaki dedi.
    sizler body salonlarına alışık kişilersiniz.
    adama nasıl bir teklif yapmalıyım sizce? :)
    aslında benim aklımdan geçen ayda 4 kere gitmek için 25 ytl vermek.

2. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    küçük salonlar genelde kabul etmez çünkü senin ayda kaç defa geldiğini denetleyemezler

3. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    20 ytl yeter de artar bile bence.Ayda 4 defa nedir ki! İlk önce fiyat söylemeden karşı tarafın ne kadar istediğini sormalısın.NAbza göre şerbet verirsin.

4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ayda 4 defa cok az, bence bunu kolay kolay hiçbir salon kabul etmez..ben şehir dışına cıktıgımda, başka salonlara gittgimde, zar zor 1 haftalıgına adamları ikna ediyorum, ki normalden cok daha fazla para vererek...
    senin sunmuş oldugun25 ytl lik ücret düşük bir fiyat , asla kabul etmezler....40 ytl gibi bir fiyat sunarlar muhtemelen...80 ytl lik salon, ortanın birazcık üstünde demektir...genellikle, bu teklife, daha düşük fiyatlı salonlar sıcak bakabilir bence...sen, bütçene uygun salonlarla konuşursan, onlar sana yardımcı olabilir...

5. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Saloncu mantığı direk olarak salonuna yapılan sefer sayısıyla ücret arasında doğru orantı kurarak çalışmıyor.

Önceki mesajda da belirttikleri gibi küçük orta çaplı salonlar zaten geleni gideni kaç kere geldi babından denetlemez.

Senin teklifin kabul edilecek gibi bir teklif değil, D.Wolf'un dediği gibi salonlar gelip geçici müşterilerden hazzetmiyorlar nedense. Bende başka şehirlere gittiğimde aynen D.Wolf gibi normalden fazla para veriyorum üstüne adamlar bir de minnet duymamı bekler gibi konuşmalar ediyorlar ki iki osmanlı getirtip iki tokat attırasım geliyor....

Bununla birlikte adam olanları da var " hafta nedir ki hocam gel istediğin kadar çalış..." bu tarz bir davranışla da karşılaştım bir kaç kere.

O salonun sahibi de bu spora birazcık gönül verip spor yapanı sevse sana itimat edip beş kuruş da para talep etmez ama bu konuyu da salondakilere söylememeni rica ederdi.

6. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Birincisi bu adamlar bu işten para kazanıyor.Senin ayda 25 YTL teklifine salon sahibi ''ben sana ayda 30YTL vereyim sen gelme'' şeklinde olablir.İkincisi herkes ödeyeceği ücreti salona aylık gelme sayısı üzerinden ödemeye kalkarsa iş dahada vahim bir durum alır. İnsanların işlerine saygı gösterin.

7. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    gideceksen, tam gitmelisin. ayda 4 gün gitmeni saymak için salon sahibinin hiç işi gücü olmaması gerekir. ki genelde salonların en az 50 üyesi olur. 10 kişi haftada 1-2 gün gibi kendi kafalarından zaman uydursalar, salon sahibi cinnet geçirir, hepinize yazık olur :)

8. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Emirtürk çok güzel açıklamışsın olayı. Neredeyse tamamen katılıyorum, ama ben de diyorum ki bu arkadaş salona gelmiyor, gelmek gibi bir düşüncesi de yok. Salon sahibi de buna saygı göstermeli ve elindeki imkanları paylaşmasını bilmeli ve olaya "ticaret" gözekmetsizin yaklaşmalıdır böyle istisnai durumlarda.

Bana kalırsa bu arkadaş oraya kaydolsun isterim ben en makul çözüm budur. Ama maddi veya değil kaydolmuyor ve sporunu evinde yapıyor ve bu sporda iyi kötü bi gelişmesi varsa evdeki çalışmasıyla. 3 tane alet için saloncu büyüklük yapacak, birçoklarımıza saçma gibi gelse de para almayacak bu arkadaş ayda 4-5 kere gelip 1 saat kalıp gidecek. Madem para almayacak ne diye salon açmıştır o bünye, ya da madem canının istediğinden para almayacak para verenler enayi midir? demeyin. şimdi evinde iki tane dambıl olup ta ben sporumu evde yapıyorum demiyor bu arkadaş. Ayda 4 kere nedir ki ya. Gelsin gitsin, salon sahibi bu durumda biraz rahat davranmalı bence.

Benim bi kaç tane milli sporcu arkadaşım var. Onlardan biri istanbula bir işi için gelip misafirim olmuştu. Benim çalıştığım salona gelmek istedi salon sahibi para falan da talep etmedi ondan gelip istediğiniz kadar çalışabilrsiniz dedi 5-10 günlüğüne.

O benim çalıştığım salonu beğenmedi kendisi de ankarada bi salonda hoca çünküi bişeyler saydı döktü kendince. Başka bi yere gittik orası da ona aynı şekilde "freeware" :) yaklaştı. Yine bodyde eskiden isim yapmış bir akrabamda yanıma geldiğinde ona da tamamen freeware yaklaşıyor adam parayı zorla veriyor salon sahiplerine.

Çünkü biliyor ki salon parayla döner. Altec de bunu biliyor ama herkes maddi olarak çok serbest davranamayabilir. Salon sahipleri de "sporcu" gördüklerine her zaman yardımcı olmalıben bunu bilir bunu söylerim.

Allah nasip ederse ilerde kendi salonumu açacağım buradan da herkese duyurup davet edeceğim. Fiyatlarım da düşük olacak, içmin sindiği ve maddi oalrak aman aman olmayan insanlara da bedava hizmet vermezse ahmet çakar'ın giymediği bikiniyi giyer gezerim.

Bence ülkemizde bu konuda da bir çok konuda olduğu gibi sıkıntılar var. Sporun beslenmesi parayla eyvellah ama bari çalışması parayla olmasa. Bu konuya şu an kafayı taktım. İstanbula dönünce vakıfları araştırıp bu konuda ücretsiz hizmet veren yerler var mı bakacağım.

9. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    bana kalırsa teklif dahi etme derim ama sen yinede istiyorum diyorsan teklifi yapmadan önce adamın bi agzını ara bakalım bu konuya nasıl bakıyor. Bana sorarsan kabul etmez çünkü ha bi eksik ha bi fazla onlar için çok onemli oldugunu zannetmiyorum heleki şu yaz aylarında...

10. qwerttytuopas

qwerttytuopas Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Coder
    Yer:
    istanbul / b.evler
    her girişimde 10 ytl veriyim gibi cazip bir teklifte bulunabilirsin bence :)

Sayfayı Paylaş