Ayda bir program değiştirmek gerekli midir?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tatt tarafından 10 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    5 aydır bu forumu okuyorum yeni üye oldum. Bazı forumlarda ayda bir antrenman programımızı değiştirmemiz gerektiğini okudum. Bu gerçekten de gerekli midir? Gerekli olup olmadığına nasıl karar veririz?

Benim gittiğim spor salonunda çok fazla alet yok ama temel hareketleri yapabiliyorum tabii ki. Salonun hocası biraz yetersiz malesef. Program değişcekse neyi değiştirilir? Bildiğim kadarıyla çok farklı hareketler yok yani göğüs programıyla ilgili anket gibi bir başlık var o başlığı okuduğumda görüyorum ki herkes aynı hareketleri yapıyor. Programda hareketleri değiştirmek çok mümkün değil gibi geldi bana. Ağırlık ve set sayısıyla ilgili değişiklikler mi yapılmalı?
    5 aydır vücut geliştirmeyle ilgileniyorum. Bel sakatlığı nedeniyle ara vermem gerekti. Bazı hareketleri belim yüzünden yapmıyorum. Çok fazla ağırlıkla ayakta durmamaya çalışıyorum belime yük binmemesine dikkat ediyorum. Bunlar iyice kısıtlıyor tabi yapabileceğim programı. Yukarda sorduğum sorularla ilgili yeterli cevap bulamadım yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

2. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    program değişikliğ denilirken hareket ve aynı zamanda kombine çalıştığın bölgeler ile ilgili değişiklik anlaşılmalıdır. mesela göğüs-kanat çalışıyorsun 1 ay sonra göğüs arka kol çalışabilirsin. göğüste bench press yapıyorsun 1 ay sonra dambell press ağırlıklı çalışabilirsin....bir büyük kas grubu bir de küçük kas grubu bölgleri kombine edebilirsin...

tatt bunu beğendi.
  3. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Teşekkürler hernan77. Hala bu konuyla ilgili görüşlerinizi cevaplarınızı bekliyorum

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

tatt bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş