1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Aycan - Yaş : 26 3. ay bitti!

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve aycan1903 tarafından 27 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. byrappe

byrappe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    açıkcası vücudun bi acayip geldi kaslar ihtişamlı durmuyor deri yüzeyin biraz sarkmıs

2. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

hımm! peki böbreklerde de taş var mıdır?

Kan Mevsimi bunu beğendi.
  3. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Bayaa damar cıkmıs sende aycan abi, ne zaman cıkmaya basladı onlar. Bendede 2-3 damar cıktı ama senınkı kadar cok degıl. Kac kgla bench press yapıyorsun ? Bende sehpadan kalktıktan sonra tekrar halterı yere koyuyorum sonra tekrar yatıp ustume alıyorum bıde ben 25kgla calıstıgım halde zor oluyor.

4. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    ben o mesajlarda ego tatmini falan göremiyorum, öyle birşey yapacak olsam lafla değil fotoyla yaparım. o 41 kat meselesi falan ufak bi takılmaydı aycan arkadaşa fakat gülümseme koymayı unuttuğum için muhattabım olan kişi veya bir başkası tarafından -misal sen- yanlış anlaşılma olabiliyor. kendimi o kadar tatmin edicek olsam kalkıp yağlıyım demem ve ufak takılmalar yapmam. ben fotolardan gördüğüm neyse onu söyledim, niye gerçekten baklaları görüp de yok diyim(sana göre sebebi ego tatmini yapmam o ayrı tabi). neyse tartışma çıkmasın, umarım anlamışsındır niyetimi.

"aycan1903" umarım sen de beni "slymnasye" gibi yanlış anlamamışsındır, niyetim seni kırmak, aşağılamak değil kesinlikle, kendi üstümden yaptığım benzetmeler ufak bi takılmaydıthums: tekrar söyliyim cidden farkedilir bi değişim göremedim karın bölgesinde, kesin olarak sen mideyi geliştirememişsin demiyorum, sen kendin fark edebiliyorsan sorun yok gelişmişsindir ama fotolardan bakınca farkedilmiyor bana göre.

5. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    makineci ben seni yanlış anlamadım merak etme, yazdıkların senin fikrindir saygı duyarım... zaten yazmıştım tartışmaya gerek yok diye... ben kendi gelişimimin farkındayım... karın bölgemde bir ay öncesine göre fark var çünkü çalıştırıyorum... vücut benim vücudum en iyi ben anlarım... ama şundan eminim ki birkaç ay sonra fotolarımı koyduğumda bu sefer sen de bana hak vereceksin... :)
    iyi çalışmalar... saygılar!

6. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    kaç kilo ile çalıştığımızın bir önemi yok kan mevsimi, önemli olan gelişimi sağlayabilmek ki benim en geri bölgem göğüs bölgesi... 50-55 kg. kadar çalışıyorum...
    kaslar büyüdükçe damarlar da kendini belli etmeye başlıyor... normalde damar pek belli olmuyor ama kendimi sıktığımda çıkıyorlar ortaya...
    saygılar!

7. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    herkes fotolarımı yorumluyor teşekkür ederim, ancak asıl sorunum bir hafta içinde uygulayacak yeni programım olmayışı... kimse de bu konuda yardımcı olmaya yanaşmıyor... neyse beklemekten başka yapacak bişey yok...

8. parad0x

parad0x Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    aycan benim gördüğüm kadarıyla göğüsünün çok hacim alması lazım. hacim olmadan kesmeye çalıştığın için liflerin çıkmış gibi gördüm (yanlış yorumlamış olabilirim). Tavsiyem göğüs çalıştığın günü şuna benzer bir hale getirmen:

3*max şınav
    4*incline benchpress (12-10-8-6)
    4*flat benchpress (12-10-8-6)
    3*max dips (ayakları geri çekerek göğüs için olan haliyle)

Bundan daha komplike bir programa gerek yok bence. amacın hacim kazandırmak, istersen 10 aydır bench yapıyor ol, şu anki görüntüden tek anladığım göğsünü kesmeye değil, üst ve alt göğüsüne hacim kazandırmaya odaklanman lazım. Yerinde olsam bu hacmi kazanana kadar bu programı değiştirmezdim. Yapacağım yegane değişiklik flat ve incline ın sırasını değiştirmek olabilir o da 2 press arka arkaya zorlayacaktır, flatle başlayıp incline da normalden az ağırlık kaldırabilirsin. Bunu da dengelemek için 1 ay bu sırayla 1 ay diğer sırayla 4 ay kadar göğüs programını tamamen hacime odaklamalısın. Kesme hareketleri olmayan kütlede arkadaşların da dediği gibi gereksiz gibi geliyor bana.

İyi çalışmalar

aycan1903 bunu beğendi.
  9. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    bence çok doğru diğer bölgelere oranla göğüs hem eksik görünüyor hemde estetik açıdan sarkmış gibi gözüküyor.
    Yanlız sona koyduğun dips hareketi de kesme hareketi olmuyor mu parad0x ? hacim kazandırmak amaç demişsin o zaman şınav+incline press+incline açış+bench press+bench açış yapsa daha iyi olmaz mı? görüşünü merak ediyorum.aycana bu konuda daha iyi yardımcı olabilirsin biraz daha açıklarsan.

aycan1903 bunu beğendi.
  10. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşlar şunu açıklığa kavuşturalım, sarkma diye bir olay yok! duruşumdan fotoda öyle görünüyor...

11. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    benim programımda kesme hareketi yok, eğer kesmeden kastın "dumbell pullower" ise ben onu üst göğsü uzatmak için uyguluyorum...

bildiğim kadarıyla senin yazmış olduğun "dips" göğsü kesmek için kullanılan bir hareket... ancak şu da var ki ben evde çalıştığım için senin bahsettiğin dips hareketini yapacak imkanım yok. bugün 1. gün antrenmanının son göğüs programını yaptım ve yapmadan önce de senin tavsiye ettiğin şınavı 3 set uyguladım, üzerine kendi programımı devam ettirdim...
    herzamankinden daha fazla yordu :) ancak iyi tepki aldım diyebilirim...

5. ay için program tavsiyesinde bulunan olmadı, ben kendi kafama göre bir program hazırlayacağım ve göğüs için özel bir gün olacak... 6 hareketten oluşan bir program düşünüyorum...

şınav (ısınma)
    flat bench press 12-10-8-6
    flat bench fly 12-10-8-6
    incline bench press 12-10-8-6
    incline dumb. fly 12-10-8-6
    dumbell pullower 3X10
    flat dumbell press 3X 8-10 şeklinde bir program yapma niyetindeyim...

12. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    dumbell press ve bench press aynı etkiyi verecektir.İkisini bir programda uygulaman sana yorgunluktan fazla birşey vermeyeceğini düşünüyorum.Forumda çoğu kişi geçmişte keşke aşırı çalışmasaydım diyor.Mutlaka sende görmüşsündür.Göğüslerin gelişmesi için çok hareket yaparsan daha hızlı gelişir diye bişey yok aksine overtraning olabilirsin.Bu da seni geriye götürür.Benmde göğüsler zor gelişiyo ama sabrediyorum son iki ayda 1 er cm ilerleme kaydettim.Genetik nasılsa ona göre gelişiyor herkes bizimde yapabileceğimiz tek şey sabretmek:D

aycan1903 bunu beğendi.
  13. parad0x

parad0x Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Evet doğru diyorsun göğüsü keser ancak ben son zamanlarda göğüsün sonuna koymaya başladım ve gerçekten işe yaradığını düşünüyorum.

Benim önceki programımda söylediğin gibiydi ancak açıkçası çok zorlanıyordum omzumdan dolayı. Bu yüzden onlara fazla odaklanmadan benchpresslerden alabildiği kadar verimi almasının doğru olduğunu düşündüm. Elbette dediğin gibi de yapılabilir yeterli güç mevcutsa. Bunu görmenin en iyi yolu programa senin dediğin şekilde başlayıp hareketlerin gerçekten göğüs tarafından zorlanarak yapılıp yapılmadığını görmek. Eğer göğüsünden çok omzun ağrıyorsa örneğin bence bu hareket eklenmese ve diğerlerine biraz daha önem verilse daha isabet olur.

Bu arada yanlış anlaşılmasın ben sadece görüşlerimi söylüyorum eğitmen değilim :)

aycan1903 bunu beğendi.
  14. parad0x

parad0x Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Dostum tekrar selam,

Benim fikrim, bu kadar çok hareket gerçekten gereksiz. Aynı şekilde benim göğüs programım yanılmıyorsam 6 hareketten oluşuyordu. Hatta yaziyim şu şekildeydi:

Şınav
    flat bench press
    flat bench dar tutuş press
    incline bench press
    incline dumbbell fly
    decline bench press

seninki 7 hareketten oluşuyor ve bu hareketlerin çoğunun hakkını veremeyebilirsin. ben üstteki programa 1 hafta tahammül edip direk değiştirdim ve sana yazdığıma benzer hale getirdim.

Örneğin pullover yapıyorsun ancak göğüste bir hacim yokken bu hareketi yapmak bence gereksiz. Sadece flat ve incline bench aralarında da dumbbelll fly koyarsan (incline ve flat) ve bunların yerlerini değiştirerek eksik olduğun kısmı öne alarak programda çok iyi bir ilerleme kaydedersin.

Üstte yazdığın programı 1 hafta yapınca zaten demek istediğimi anlayacaksındır diye düşünüyorum.

V.G aslında çok basit. Çok fazla hareket yapmaya gerek yok. Önce hacmi kazandıralım temel hareketlerle, sonra detaylarına geçeriz.

İyi çalışmalar dostum.

aycan1903 bunu beğendi.
  15. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    dips evde iki sandalye arasında yapabilirsin, ben çok yaptım oluyor;) ama dikkat yan yatmasın oturak kısmına ağırlık ve biraz dikkatle çözülebilir ve 3. bir sandalyeda biraz geride üzerine ayaklar konularak dik değilde eğimli açı ile yapmayı kolaylaştırabilir.. ve yan yana olan tutanak görevi gören sandalyeler paralele değilde hafif açılı olursa tutuş kolaylığı sağlar. evde çok idman yaptığımdan yatak, yorgan ne varsa kullanmıştık zamanında ve halada zaman zaman... birde morel bozucu olur belki ama göğüs bölgesinin yapısı değişmez belki şekillenir büyür detaylanır ama bu format baki kalır.. nasıl 120 kg lık prof. ların yapılar şekıller farklıysa.. sen göğüs konusunda biraz şanssızsın bence.. yınede daha iyi olabileceği kesin ama ne olup ne olmayacağını anlamak gerek..

aycan1903 bunu beğendi.
  16. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

aynı etkiyi verdiğini biliyorum da ben biraz üstüne gideyim diye düşündüm, şimdi programa bi daha baktım da baya bi abartmışım farkındayım... dediğin gibi biraz daha sabretmek lazım...

17. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    cems22 tavsiyeler için teşekkür ederim... vücudumdan aşırı bir beklentim yok hedefim 80 kg'a ulaşıp define olmak. hoş bi görüntü olsun yeterli, müsabık olmak gibi bi niyetim yok... göğüsler problemli farkındayım (çok tembeller bi kere...) ama elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum...
    haftasonu kendime yeni bir program oluşturmaya çalışacağım, müsait bir zamanında bakıp yorumlarsan memnun kalırım...
    saygılar sunarım!

18. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
  19. tolgahan

tolgahan Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Dips i programına eklememen çok isabetli olmuş bence daha erken...
    vede bench presste 10 kg gerçekten düşük bi rakam..Onu mutlaka arttırmalısın...
    Tavsiyem close grip push ups...Bende gerçekten çok işe yaradı.

20. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    arka kol belirgin ama ön o kadar belirginleşmemiş demekki arka kol için yeterli ağırlıkta calısaybiliyorsun fakat ön kol için ağırlık artırmanı tavsiye ederim abi yinede 3aylık calısma için güzel iyi çalışmalar

aycan1903 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş