1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Aycan - Yaş : 26 3. ay bitti!

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve aycan1903 tarafından 27 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    Yeni Resimler!!!

resim ekleme kurallarına aykırı olduğundan yeni resimler eklemem istenmişti... sanırım bunlar kurallara göre çekilmiş resimler...

acaba yeni başlayanlar bölümüne mi açsaydım bu başlığı diye düşünmeye başladım şimdiden...

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 30 Ocak 2009
  2. favour

favour Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bankacı
    Yer:
    istanbul
    Bu sporu ilk defa yapıyosan 3 ay çok kısa bir süreç enaz 6 ay sonra aradaki farkı belirgin bir şekılde görebilirsin tabı bu senın antreman + beslenme + dinlenme şekillerine göre daha hızlı ve daha yavaş gelişirsin ama en önemlisi iş bence beyinde bitiyo yanı bu sporu gönülden ve yürekten isteyerek yapmak benimle çok arkadaşım başladı bu spora ama çoğu 3 - 5 -8 ay sonra pes ettiler :) ben bu spora hobi olarak başladım şimdi ise yeme içme gibi benim için umarım istediğin ideal vucuda kavuşurusun kardeş başarılar.

aycan1903 bunu beğendi.
  3. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    favour arkadaşım sana katılıyorum, yürekten istemek lazım, evde üzerime ne kadar geldiklerini bi görsen o kadar hevesimi kırmaya çalışıyorlar ki anlatamam! ve eminim bi çok arkadaşımız da evde ailesinden baskı görüyordur :) hevesimi kimse kıramaz, sen demişsin ya benim için yeme içme gibi diye, ben de antrenman gününü aksatınca çok rahatsız oluyorum... kendime göre oldukça hevesliyim ve spor yapmayı seviyorum... sana da başarılar dilerim!

4. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Hevesiniz sakın kırılmasın. Yeterli aletler olduktan sonra evde de vücut yapılır. Yapan kişilere şahit oldum. Bu sporda önemli olan şey bilinç, sabır ve kararlılıktır. Şu anda kararınızı almışsınız ve uzun süredir yolunuzdasınız. Yeni bilgiler edinerek bilinçlediğinizi görüyoruz. Bu durumda bu sporun 3.halkası olan sabır için de uzun bir zaman sizi bekliyor.

Ben resimlerde atletik bir vücut görüyorum. Vücutta toparlanması gerekn bir bölge olmadğı için direk kas çalışmasına geçiyorsunuz. Bu nedenle şanslısınız.

aycan1903 bunu beğendi.
  5. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    yiğit arkadaşım evet oldukça kararlı ve sabırlıyım, evde de aşırı olmasa da şimdilik yeterince alet var, sayısı da giderek artacaktır... ama annemin de bi oklavası var ki sorma, ne zaman saldıracak bana merak ediyorum :) bu tabi işin esprisi, böyle güzel bi ortam, böyle bilgili arkadaşlar olduktan sonra bu foruma üye olan kimsenin hevesi kolay kolay kırılmaz... teşekkürler! saygılar!

6. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Sehpanız, dambıllarınız vardı. Yeni ağırlık ta aldınız sanırım, şu anda ağırlıklarınız bir kaç aylık seviyeniz için yeterli. Şu an bu konu için sıkılmaya gerek yok :)

aycan1903 bunu beğendi.
  7. topsecret24

topsecret24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    tebrikler ! tebrikler ! omuzların bence çok güzel gelişmiş ama göğüs daha da belirginleşecek bu hızla çalışırsan.

ahhh ahhh ben 68 ten 76 a çıksam kesin bunalıma girerim:)
    kılo almadan kas yapcam mümkün mü? DEĞİL :)

aycan1903 bunu beğendi.
  8. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

benim vücut yapımdan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama göğüslerim antrenmanıma gereken tepkiyi vermiyor sanırım. omuzlarım iyi gelime gösterdi bunda hemfikiriz...

antrenmanda en çok severek yaptığım hareketler göğüs hareketleri ama bi türlü verim alamıyorum, iyi de çalıştırıyorum, iyi yanıyor... sınırlarda zorluyorum kendimi, ama olmuyor. tabiki şu da var daha 3 ayda çok şey beklememek lazım, zamanla daha iyi olacağına inanıyorum..

kilo almadan kas yapmak mümkün mü? bence de değil, ama definasyon diyorlar ya hani, az ağırlık çok tekrar sanırım senin yapman gereken şey olabilir (nacizhane fikrim) tecrübeli arkadaşlar bu soruna daha iyi cevap verebilirler yanlış bişey söylemek istemem... ( yoksa söyledim mi :( )

iyi çalışmalar diliyorum, başarılar!

topsecret24 bunu beğendi.
  9. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    agırlık mıktarıyla bu sporun ne alakası var ben anlamadım hepımız bılıyoruz kı ne vucutlar var 12 tekrardan 40-50 kılodan agırlık kullnmadan cok ıyı gelısım saglayabılıyorlar bb yapılırken kullanılan agırlık onemlı degıldır cunku bu spor guc sporu degıl estetık sporudur
    yoruma gelınce gelısımın ılk aylar ıcın ıyı gıdıyor kol ve omuz gelısımı suanda ıyı gıbı ama goguse agırlık verılmesı lazım gıbı geldı ama ılerıkı aylarda beslenmenle bırlıkte buda duzelecektır

aycan1903 bunu beğendi.
  10. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    sezer katılıyorum sana, yukarı da da göğüs ile ilgili düşüncelerimden bahsettim aslında, istediğim tepkiyi vermiyorlar. "durmak yok! bench'e devam! :)"

11. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    sana bu kararında katılıyorum cunku bench press goguse en cok hacım kazandıran temel harekettır bench press yapılmadan ıyı bır gogus kası dusunulemez bıle;)

12. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    bugün yeni programımı çalışmaya başladım sezer!
    göğüs hareketlerim şöyle

bench press 12-10-8-6
    dumbell fly 12-10-10-8
    decline press 12-10-8-6
    dumbell pullover 3 X 10

umarım göğüs için istediğim tepkiyi alırım...

13. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    programın guzel ama declıne dumbell fly ıda programına eklıyebılırsın ıstersen

14. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    niye incline değil de decline press?

15. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    aslında bende aycan1903 de yanlıs yazmısıs ınclıne olcak

16. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

neden olduğunu hemen açıklayayım... bu program flexor hocanın yazmış olduğu bir program, decline press olan yerde "CABLE CROSSOVER" hareketi vardı, ben evde çalıştığım için o hareketi uygulama gibi bir şansım yok. ben de flexor hocanın programlarını yazdığı başlığa yazdım bunu... cable crossover yerine hangi hareketi uygulayabilirim diye. Diez hocam da bana "DECLİNE PRESS" yapabilirsin etki bölgesi aynı dedi, dips veya pullover de olur dedi... pullover zaten mevcut, dips hareketi de antrenmanın 3. gününde triceps çalışmasında var. ben de dolayısıyla decline press hareketini uyguluyorum...

yeni başladığım programımı burada sizinle paylaşacağım, programı bütünüyle değerlendirirseniz daha çok memnun olurum, teşekkürler!

Son düzenleme: 2 Şubat 2009
  17. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    üst göğüssüz göğüs çalışması olur mu ya?!:shock: sen bence flexor hocaya falan bir daha sor, çünkü onların da daha yeni olan birisine decline press önermediklerini biliyorum, hele de incline yerine.:confused:

18. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    antrenman programım şöyle :

1. GÜN

Bench press 20 (ısınma) 12- 10 - 8
    Dumbell Fly 12-10-8-6
    Decline press 12-10-8-8
    Dumbell pullover 3 X 10

Preacher curls 12-10-8-6
    Close grip palms down barbell curl 3 X 8
    Hammer curls 3 X 10

2. GÜN

Hack squat 20 (ısınma) 12-10-8-6-
    Lying leg curl 12-10-8-6
    Leg extension 12-10-8-6
    Calf 4X 15

Bent over barbell row 12-10-8-6
    One arm dumbell row 4X 12
    T bar row 4 X12

3. GÜN

Behind the neck press 12-10-8-6
    Lateral raises 4 X 10
    Arnold press 4 X 10
    Bent over dumbell lateral raises 3 X 10

Lying triceps Extension 12-10-8-6
    Seated triceps dumbell extension 4 X 10
    Dips 4 X 15

Bu 4. ay antrenmanım protein tozu kullanmaya da başladım, yememe ilk aylara göre daha çok dikkat etmeye başladım, evde çalıştığım için elimdeki imkanlarla (mekik sehpası, scot sehpası, uzun bar, çeşitli ağırlıklar, kısa dumbell barları, sabit ağırlıklı dumbell) bu hareketleri yapabiliyorum, yorum ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

19. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

bunu da şöyle açıklayım, flexor hocanın ilk ay programında sadece bench press ve dumbell fly var, ikinci ve üçüncü ay programında incline press, incline fly ve flat dumbell press var. yani ben zaten 2 aydır incline çalışyorum, bu program ise bir aylık, daha doğrusu her bölge 8 antrenman yapacak, ve öyle tahmin ediyorum ki bundan sonraki antrenmanda tekrar incline press ve bench press bir arada bulunacak...

20. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    aycan sen evde calısıyorsun degılmı eger oyleyse declıne press nasıl yapıcaksın

Sayfayı Paylaş