1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Aycan - Yaş : 26 3. ay bitti!

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve aycan1903 tarafından 27 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    merhabalar,
    26 yaşındayım boyum 1,85 kilom 76 (başlamadan önce 68 idi.) 3 aylık antrenman bitti. beslenmeme dikkat etsem eminim daha iyi ölçülerim olurdu ama çok çok düzenli beslendiğim söylenemez.
    sadece kol ölçümü biliyorum 34,5 diğer ölçülerimi malesef bilmiyorum.
    yorumlar için şimdiden teşekkür ederim!

Ekli Dosyalar:

2. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    ayrıca fotoları kendim çektiğimden yorum yapmak için yeterli açılarda olmayabilir, ama ileriki zamanlarda başkalarına çektirip daha net fotolar koymaya çalışacağım.

3. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    3 aylık çalışmayla yorum yapmak zor. ancak altyapın güzel gözüküyor. fazla yağlanmadan kas hacmi yapmaya çalış örneğin kompleks karb ve yüksek protein alırsan daha hızlı sonuç alırsın.

aycan1903 bunu beğendi.
  4. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    OPTİMUM WHEY NUTRİTİON (2352 gr.) siparişi verdim gelmesini bekliyorum. istesemde yağlanamam herhalde öyle bir yapım var... bundan sonra beslenme konusunda daha özenli olmaya çalışacağım...

5. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    3 ay için normal bir gelişim bence tebrikler fakat yağ tutmayan bir yapın olduğunu söylemene rağmen bana pek öyle gelmedi. %15'in altında değildir gibi geliyor bana yağ oranın çünkü resimlerde hiçbir baklava görünmüyor.Normalde %10-15 arası sıkmadan da belli olur biraz.

aycan1903 bunu beğendi.
  6. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Baklava için daha erken, yağ oranı bu dönem için alakalı değil.
    Pozlarınızın açısı yetersiz; 3 ayda kollar gerektiği gibi gidiyor. Göğüs ve karın hakkında yorum yapmak için 3 ay çok kısa bir süre. Bunların dışında vücudunuzun genel yapısı temeli oturtmuş. Bir kaç ay sonra yeni fotoları paylaşmalısınız, başarılar

josef_1531 ve aycan1903 bunu beğendi.
  7. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    baklavanın zamanı diye birşey yoktur. yağ oranı düşük olan herkesde görünür, sokaktan geçen adamda bile. ne cılız adamlar görüyoruz kas kütlesi son derece vahim fakat aynı zamanda yağ oranları da çok düşük olduğu için hepsi sayılıyo karın kaslarının. yani gerçekten yağ tutmayan yapısı olan biri işin bu işin zamanı yoktur ama sizin dediğiniz yağ oranı orta seviyelerdeki kişilerin karın kaslarını büyüterek de bir miktar belli edebileceği sanırım.

8. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ oranı %10 olup, 6-7 ay çalışıp hala baklavaya ulaşamayan insanlar var. Dediğiniz baklavalar yağ oranıyla alakalı, bu konuda gerçekten haklısınız. Ama resimdeki üye için yorum yapmak daha erken bence. Saygılarımla

fatihiskender bunu beğendi.
  9. fatihiskender

fatihiskender Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    karadeniz
    evet abs formu belirgin hatlar yalnızca diyet ve düşük yağ oranıyla ilgili değil.

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    resim ekleme kuralları gereği en kısa zamanda sırt,çift biceps pozu eklemeliniz..

saydam bunu beğendi.
  11. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    baklava görünmemesi çok normal çünkü daha bir kere bile mekik çekmedim. ikincisi hiç çekmemiş olmamama rağmen karnımı sıkıp elimi sürdüğümde hissedebiliyorum! keşke başlamadan önceki halimin fotoları olsaydı da kıyaslamayı o zaman yapsaydın... yorum yapmayın diye demişyorum kesinlikle yanlış anlamayın eleştiriye açığım, yorumlarınız da beni daha da motive ediyor! teşekkür ederim!

12. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    evet pozların yetersiz olduğunu farkındayım... kendi başıma ancak bu kadar oldu, gelişmeleri zamanla sizlerle paylaşacağım! teşekkürler...

13. ugur_altunbas

ugur_altunbas Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Gelişmeye hazır bir vucutbeslenme konusuna dikkat etmen gerekir.girdiğin agırlık miktarlarını yazabilirmisin merak ediyorum da.

14. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    1. GÜN

incline bench press 4 X 10 ( 30 kg.)
    incline dumbell fly 4 x 10 ( 10 kg.)
    dumbell bench press 4 x 10 (10 kg.)
    dumbell curls 4 x 8 (10 kg.)
    dumbell concentration curls 4 x 8 (7,5 kg.)
    dumbell row 4 x 12 (17,5 kg.)

2. GÜN

dumbell press 4 x 8 (10 kg.)
    bent over dumbell lateral 4 x 8 ( 7,5 kg.)
    front dumbell raises 4 x 8 (7,5 kg.)
    barbell triceps extensions 4 x 8 (17,5 kg.)
    dumbell french 4 x 8 (6,25 kg.)

çok ağır çalıştığım söylenemez zaten elimde yeterli ağırlık da yok... en kısa zamanda ağırlık almam gerekiyor...

Son düzenleme: 28 Ocak 2009
  15. metin59

metin59 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar bende uzun zamandan sonra tekrar bu spora başladım ilerleyen dönemlerde resim koymak isterim senin vücudun bence güzel bir alt yapıya sahip.. devam et güzel olucak..

aycan1903 bunu beğendi.
  16. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Porgramdaki hareket ve bölge dağılımı gayet mantıklı yapılmış. Ben eğer hacim yapmak isteseydim ön kol ve extradan 1 tane trapez hareketi de yerleştirirdim araya. Ayrıca karın çalışılmıyor. Ev ortamındasınız, ev ortamı karın konusunda salondan hiç geri değildir. Yani karın çalışmak için bütün avantajlarınız diğer kas gruplarında olmadığı kadar elinizde, bence şimdiden başlayın.

Sırt için mecburen tek hareket yapıyorsunuz. Bu sorun için ters mekik, deadlift, tek kol dumbell row ve ardından çift kol dumbell row şeklinde pekiştirebilir. Bu pekiştirmelerin zararı olmaz.

Bunların dışında, ben set saylıarını 3 aylık bir sporcu için fazla buldum. Fakat alt yapınız iyi olduğundan tekrar sayılarını mutlaka arttırın. Çoğu kişi hacim için düşük tekrar önerir. Hayır, ben yüksek tekrar öneriyorum; çünkü kaslar 8-15 tekrar aralığında şekil itibariyle gelişim gösteriyor. Bunu kendi tecrübelerime dayanarak ta söylüyorum. Size önericeğim şey tüm göğüs hareketlerini 12 yapıp, set sayılarını şu an için 2ye-3e indirmektir(Tabi max ağırlık yapıcaksınız). Diğer bölge hareketlerini de 10 olucak şekilde ayarlayın. Bence hayat, böyle daha kolay olucak. Başarılar

aycan1903 bunu beğendi.
  17. ugur_altunbas

ugur_altunbas Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    agırlık almam gerekiyor derken evdemı calısıyorsun.bır de bence 3 ayın sonunda agırlıkları arttırman gerek.basarılar

18. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

karın özellikle çalışmadım çünkü başlangıçta çok zayıftım, pantolonlar belimden düşüyordu. ancak vakti geldi biliyorum, çünkü bugün kargodan beklediğim siparişlerimi aldım, bütün akşam onu kurmakla geçirdim. (artık bir mekik sehpam var, protein tozu: "optimum nutrition whey" ve extra 20 kg. ağırlık da aldım) hatta fotoğraflarını da ekleyebilirim. malzemeler gelince daha da heyecanım arttı :)) yarın olsa da artık sandalyelerin, misafir sehpalarının, yastıkların yorganların hatta ve hatta su şişelerinin yerini artık daha profesyonel aletlerimle çalışsam diyorum :))
    önerilerini dikkate alıyorum beni daha da motive ediyorsun, trapez hareketi olarak ne önerirsin?

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 28 Ocak 2009
  19. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    evet uğur arkadaşım evde çalışıyorum, malesef yaşadığım yerde body salonu hiç yok :( aslında biraz sermayem olsa buraya bi salon açsam harika para kazanırım, çünkü güreş sporuyla ilgilenen çok sporcu var... zayıflamak için yürüyüş yapan çok bayan var... çok uzun zaman önce açılmıştı ama uzun sürmedi kapandı ben daha çocuktum. o zaman yeterli kapasite yoktu, insanlar pek ilgilenmiyordu, şimdi herkes spora merak salmış durumda! ah para olacak ta!!! neyse konu dışına çıktık... ağırlıkları artırmam gerektiğinin farkındayım bunu da barın uçlarına su şişeleri bağlayarak yapıyordum :))

20. yiğitcanharmancı

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0

aycan1903 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş