ayak kırığından sonra çalışma

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve kaansun tarafından 1 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kaansun

kaansun Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar merhaba. Bundan tam 8 ay önce, haziran'nın 16'sında, ayak bileğimin 6-7 cm üstünden, fibula kemiğinden bir kırık oluştu şansıma bilekten kırımadı. Ameliyatlık bir kırık değildi, kendi kaynayan kırıklardan. Kırılma şekli de, gerçekten o kadar saçma ve trajedik oldu ki, böyle kötü, talihsiz bir olay yaşadım, hani kaza yaşasam bu kadar üzülmezdim. Kırılma şeklini de anlatayım, belki spor yapıp yapamayacağım konusunda da bi fikir vermiş olur en azından. Sahilde arkadaşımla güreşirken, belinden tutup arkaya fırlattım o da 1.90 boyunda 120 kilo civarı. Sahilde olduğumuzdan, zemin kum, ayağım kuma gömülüp sabit kaldı ve arkadaşı arkaya fırlatırken bacak döndü çat diye ses geldi ve sonrası malum ayaktan kasığa kadar alçı

Şimdi konuya gelirsek haliyle ne zaman sahalara dönebilirim tabi ki. Kırığım dördüncü ay gibi kaynadı ve doktor 6 ay sonra yapabilirsin dedi. Fakat bu altıncı ay kırıldıktan sonra mı kaynadıktan sonra mı orda onu da sormayı unuttum işte.

8 aydır hiç bir şey yapmıyorum ve moralim inanılmaz bozuk. En azından sadece ayağı kasmadan üst bölge çalışsam bir zararı olur mu. Belki başından bu tarz kırık geçiren arkadaşlar vardır en azından tecrübelerini aktarırsa sevinirim. Cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

2. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Üst vücut çalışabilirsiniz tabi ama bacak antremanınızda oldukça temkinli olun tamamen geçmiş gibi olsa bile en ufak zorlamalarda tekrardan nüksedebiliyor. Tecrübesi olanları da dinledikten sonra ona göre hareket edersiniz ama şimdilik bacak çalışmamanız daha doğru olacaktır.

kaansun bunu beğendi.
  3. kaansun

kaansun Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Çok teşekkür ederim çok sağ olun cevabınız için. Tabi ki bacak çalışmasını 1 sene dolasıya kadar erteledim artık riske kesinlikle giremem ve girilmez bir de bacaklarım her zaman güçsüztü zaten ayak kırılmasında da bunu artık tescillemiş oldum. Ama sonuçta bazı üst bölge hareketlerinde de bacaktan güç alıyoruz işte insan bi ümit olumlu cevap almaya çalışıyor da işte yatarak oturarak artık bir şeyler yapacağız buna bile korkuyorum ya bakalım artık. Artık benle aynı kaderi yaşayan arkadaşlarımız varsa onların tavsiye ve başından geçenlere göre hareket edeceğiz teşekkürler terkardan:)

HG! bunu beğendi.
  4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    mecburen izolasyon ağırlıklı çalışırsınız problem olmaz diye düşünüyorum.

kaansun bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş