Ayak Bileği Ağırlıkları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve zpal tarafından 7 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. zpal

zpal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba. 21 yaşında bir kadınım, son 6-7 aydır cardio egzersizleri ile(yürüyüş/koşu/bisiklet) epey yağ yaktım ancak malumunuz üzere cardio vücut şekillendirmiyor. Bisikletin bacak kaslarımın gelişmesine epey yararı oldu fakat yeterli değil ve doğrusu daha iyi şekillenebilmek adına cardioya devam etmem şart. Bisiklet ile cardio yaptığım son 3 ay süresince açıkçası koştuğum günlere kıyasla hantallaştığımı hissettim. Hatta tempolu yürüyüş bile vücudu daha verimli çalıştırıyor diyebilirim. Tüm bunların üstüne 3 aydır her allahın günü 3-4 saati bisiklet tepesinde geçirmekten de bıkmış olduğumdan bugün uzun zamandır evde yatan 3'er kg'lık ayak bileği ağırlıklarımla bir yürüyüşe çıkayım dedim. Sonuç olarak bisikletle cardio yaparken aldığım nabız değerini bu şekilde de alabildiğimi görmekle birlikte (ort. 160 bpm) vücudumun çok daha iyi çalıştığını ve bacaklarımın da daha fazla zorlandığını hissettim. Yani aynı anda hem cardio hem ağırlık çalışması gibi bir taşla iki kuş vurma durumu diye düşünüyorum. Sorum şu, günde 2-3 saat bu nabız seviyesinde tempolu yürüyüş yapsam gerçekten bacaklarımın incelip şekillenmesi adına fayda görür müyüm? Epey bakındım fakat bu bilek ağırlıklarına dair yazan çizen fazla olmamış... Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler...

2. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Bacak kası istiyorsan squat dışında pek bir alternatifin yok

Sayfayı Paylaş