Aya Çıkıldı mı ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Kan Mevsimi tarafından 26 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    letsev şahsen ben tamamen çıkılmadı demiyorum ama benı şüphelendıren bazı şeylerde var yanı ayrıca bu anti tezi hazırlayanlar bu olayı sorgulayanlar biz türkler değil avrupa rusya ve abd'nin ta kendısidir:)bizim teknolojimiz daha kendı uydusunu zar zor yapıyor abdnın uzay bilimlerini tartışamaz bile veya anti tez ortaya koyamaz.benım kafamı kurcalayan orjinal kasetler istendiğinde neden kayboldu dendi sencede saçma değilmi ???
    ayrıca ruslar neden hala çıkmadı rusların oraya gidip çoktan bayraklarını dikmesi gerekirdi
    ve onlarca yıl geçmesine rağmen neden birkez daha aya çıkılmadı tekrar ?

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aya çıkılıp çıkılmadığı ile ilgili ilk şüpheci araştırmalar türkler değil amerikalılar tarafından yapılmıştır..

arkadaşlar bir başlık var ve kurallara uygunsa kimse saçma-gereksiz-niye açtın diye hiçbir üyeyi yargılamasın..

biraz demokratik olun..bu ne sinir bu ne kin..burda yöneticiler var..

smltncr ve skilful bunu beğendi.
  3. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    brakın o zaman onlar yapsın bizene burda biz niye tartışıyoruz astronot olan varmı aramızda ? ben aramızda amerikalı da göremiyorum zaten ama yani adamların bi başarısını göstermek yerine iştahla bakın bakın çıkmamışlar aya oley biz gerideğiliz biz geri değiliz diemi sevinelim ? atom bombasını yapan ayada çıkar yakında marsada gider. bu memlekete herkes futbolu bilir herkes politikacıdır şimdide herkez astronot oldu

TuGhAn bunu beğendi.
  4. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    letsev Allah aşkına şu düz mantığı bir kenara bırakın konu dışı bölümüne böyle bir konu açılmış ne yanı açılmasınmı açılmasının size zararı ne illaki bir şeyler hakkında yorum yapmak için o konu hakkında uzmanmı olmak gerekiyor size saçma geliyorsa bu konuya uğramazsınız kan mevsimi ne güzel hazırlamış koymuş foruma ayrıca ''diemi''biraz türkçeye dikkat edelım helede bir moda cevap verirken türkçeye biraz daha özen göstermenı tavsiye ederım senın açından iyi olur.

Kan Mevsimi bunu beğendi.
  5. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    hangi belgesel kanalıydı sanırım discovery channel
    olması gerek orda mythbusters diye bir program var işte bazı halk tarafından kuşkuyla bakılan şeyleri test ediyorlar belki izlemisinizdir ordada aynen bu sorduğunuz her soruyu test etiler bayrak ve rüzgar olayıda dahil hemde defalarca
    yani işin özü bizi kandırmış bile olsalar bunu yine onlar anlar biz burdan malesef söylüyorumki sorgulayabilecek bilimsel düzeye sahip değiliz. kaset olayınıda açıkça bilmiyorum ama çıkmamış bile olsalar şu anda hürriyete okudum aya dolmuş mekik ile insan taşımak için deneme yapmışlar. ya bizim daha doğru düzgün bilimkurgu filimimiz bile yok. adamlarki aya gitmemiş olsun o filim bir senaryo olsun aya çıkmışlar kadar hayranlık duyarım.

Son düzenleme: 30 Ekim 2009
    usd61 bunu beğendi.
  6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    olayı kişiseleştirmen hoş değil. benim kötü yazmam kepçe kulaklı olmam kısa boylu olmam veya başka bir kişisel özeliğimi bir tartışmada yargılanabilecek veya kimsenin hadine olan şeyler değil araya katmak pek hoş olmamış bu genelde yapılan birşeydir hani konu istenmeyen bir yöne gidince bu yanlış yapılır. umarım dkkatli olursunuz

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    letsev mesajımı iyi oku..başlık hoşuna gitmiyorsa burda yazmazsın olur biter..!!

forumda ortamı germemen konusunda sana bu ilk uyarım değil ama son uyarım..

bu mesajdan sonra yazılan her offtopic mesaj silinecektir!

8. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Şimdi bazı forum üyeleri yazmış, daha bizim araştıracak teknolojimiz yok, cıkmamıs olsalar bıle kanıtlayacak bilgimiz yok... Hiç birşeyi araştırmazsak batının teknolojisini yeniliklerini takip etmezsek Sonunda Osmanlı gibi yok olur gideriz. Aslında bu forumda dahi bu konunun tartışılması bizim onları takip ettiğimizin göstergesidir. Biz belki onların yaptığı bulduğu şeyleri araştırırken dahada gelişeceğiz. Buda böyle birşey aya çıkıldı dendi rusya nıye hala cıkamadı. Daha oncekı mesajlarımdada yazdıgım gıbı bu bır rus amerıka savasıydı amerıka hıleye basvurdu. Insan oglu ayak basamadı aya cok denedıler cok öldüler heryerde yazıyor.

9. usd61

usd61 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    kan mevsimi,
    elbette tartışmak güzel bir şeyde. neyi tartıştığın da onemlı. tartışılan anti tezlerin hepsi deneylerle cürütüldü.(daha iyi vurgulamak için 5 tane daha nokta koyuyorum .....) "bu başlık kapatılabilir dememin sebebi de bu"

yani nasayı tartışacaksan o başka bir konu başlığı altında tartışılabilinir.
    teknolojimiz yok cumlesıne verdıgın cevap: "Hiç birşeyi araştırmazsak batının teknolojisini yeniliklerini takip etmezsek Sonunda Osmanlı gibi yok olur gideriz."
    bu saçma tezlerin olduğu başlığı tartışmakla ne onların seviyesine çıkarız nede osmanlı seviyesi dediğin seviyeye düşeriz. ayrı olayları birmiş gibi söyleyip, bu şekilde olması gerekli diyosun.

bu konunun bir başlığı var ve açıklama yapılan ilk mesajı. bu açıklama yapılan mesajdaki söylemler çürütüldü. yani ilk mesajın hükmü ortadan kaltı. bundan sonra konuyu değiştirip ne isterseniz konuşabilirsiniz.

10. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta

Çürütüldüğünü kanıtla o zaman biz buraya bir kaç belge sunduk sende sun inandır bizi.
    ve bu mumkunse 70 li yıllarda çekilmiş olsun... bu dönemdeki teknolojiyi bilgisayar ortamında neler yapılabileceğini hepimiz biliyoruz...

Son düzenleme: 31 Ekim 2009
  11. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
  12. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    :) Sevgili arkadaşlar;

Bakın ilk yazımda ne yazmıştım.

Bazı şeyleri sorgulamak,gericilik olmamalı.Ve bazı arkadaşlarda bunu "Tipik Türk...." diye isimlendirmiş.Çok ayıp bir tanımlama.

Ne biliyorsunuz ugandada,hollandada yada atıyorum yemen de bunların sorgulanmadığını? Dünyada 200 küsur millet var bu kadar milleti hopla deseniz, Kaç metre? diye sorgusuz sualsiz herşeyi kabul eden insanlarmı oluşturuyor?

Aya çıkılıp çıkılmaması halen tartışılan bir fenomendir.İster beğenin ister beğenmeyin Dünya genelinde birçok insan aya çıkılmadığına inanıyor. Bu konuda yazılmış yüzlerce kitap mevcut.

Bazı arkadaşlarda olayı terbiyesizliğe kadar döküp antitez getirenlere toptan saçma..gibi bir yakıştırma yapmış.Neden saçma olsun? Birşeyi sorgulamak,araştırmak incelemek neden saçma olsun?

Madem saçma, forumuda komple kapattıralım olsun bitsin.Amerikadan alıntı birlkaç yazı eklenir,herkes yaşa-bravo yazar çıkar.Fikir ve düşüncelerin ne önemi kalır?

Kusursuz amerikanında kusurları olduğunu görmek istemeyebilirsiniz.Ama görenleri yargılamak sizlerin işi değil.

Herşeyi tek tip gören tek tip düşünen insanlardan olmakmı istiyorsunuz?

Size söylenen herşeyi kayıtsız şartsız kabul etmek,sorgulamadan inanmakmı istiyorsunuz?

Çok güzel istediğinizi yapın.

Sorgulamak,incelemek,araştırmak ve herşeye kuzu kuzu inanmak istemeyenleride kabullenin o halde.

Ben hala aya çıkıldığına inanmıyorum çünkü çıkılmadı. :)

Keyifli forumlar.

13. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Öncelikle cok guzel yazı yazmıssın sımdı gordum daha takıp etmıyordum bu konuyu. Hala bende ınanmıyorum aya cıkıldıgını. ama keşke ilk turkler cıksa...

14. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    28 yasindayim yillardir almanya sivas arasi mekik dokuyorum.ama aya hic gitmedim valla.tabi gidenler olmustur belki ama bana cok ters almanya-sivas güzergahi cok ters bi yol..ama otobanlari biraz daha glistirsinler bir iki seneye coluk coccuk düsünüyoruz bi ugrayacaz :)

TuGhAn ve usd61 bunu beğendi.
  15. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Sondan 2. fotoğraftaki tez çok saçma. Yani bir de araştırma yapmışlar sözde ama ben bile ilk bakışta çözdüm olayı. Fotoğrafta adamların durduğu yerin hemen ilerisinde tümsek var. Astronotların tekinin gölgesi bu tümseğe kadar yetişmiyor o kadar uzun görünmesine rağmen. Diğer astronotun gölgesinin yarısı ise tümseğe düşüyor ve fizik kurallarının gereği olarak o kısmı daha kısa görünüyor.

Sayfayı Paylaş