Ayağımı kırdım 1 ay alçıda kalıcaklar evde ne yapayım ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Cidade de Deus tarafından 26 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Herkese selamlar:)

geceç seneden beri body yapıyorum 25 kg verdim bu sene sadece body çalışıyorum bugun evde kabloyu konrol ederken düştüm ve ayağımı kırmışım ilkez bir yerimi kırdım çok kötü bir his ayağım dize kadar alçıda ve 1 ay dışarı dahi çıkamıycam en çok salona gidemiyceğim için üzülüyorum

bana önerisi olan varmı bu 1 ay içnde evde ne tür değişmeler plabilir cücüdümda ben kilo almamak için ne yapabilirim 1 ayda çokşey kaybedermi vücüdüm bacağı geçtim üst vücüt hakkında yorumlarınız ve yarıdmlarınıza ihtiyacım var daha önce başına gelen olan arkadaşlarda lütfen yardımcı olun morale ihriyacım var

2. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende dizimi çıkarmıştım mayıs ayında 1 ay spora verdim.Bende 2 tane 5 kg lik dumbellerımla evde kol çalışmıştım.Spor yapıyor gibi besleniyordum.Günlük yüksek karbonhidrat-protein alıyordum.1 ay sonunda salona gittim hoca ölçülerimi aldı.Kol ölçüm sabit.Omuz-Bacak ölçü kaybı yaşadım.Göğüsten ölçü aldım ama hocam yağ almışsındır dedi,,haklıydı da.Belim hissedilir derecede kalınlaştı.4-5 cm kadar.4 kilo almıştım.Bu dönemde alacağın kilo büyük ihtimal ile yağ olacak.Sana tavsiyem karbu düşür,proteini günlük aldığın şekilde devam ettir.

Cidade de Deus bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bende kiloalmaktan korkuyorum hani ölçü kaybını yerine koyarım ama kiloyu vermek çok zor birşey verirken neler çektiğimi ben bilirim valla benimde aklımda proteınlı beslenme ve sıfır yağ kullanmak gecıyor haşlama yapıp tuketıcem yemeklerı karbonhıdratıda dusurcem hareket yapamadıgım ıcın ınsallah kılo almam alçıya konmasa ayak salona bır turlu gıderdımde alçı var:(

4. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    kalorıyı dusurup kılo alınımının onune gecebılrısın bence bu surecte spora gerek yok glutamın alınabılır ama kreatın keısnlıkle alınmalıdır cunku yapılan arastrımalrda kreatın hareketsız kas dokusunda bıle kas kutlesını koruma ozellıgıne sahıptır

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sizede teşekkür ederim extra birşey ne yazıkkı alamıycam elimde yok tk yapıcagım kalorı düşürmek herkez bu konudamhem fikir zaten umarım kilo almam şu alçı olmasa topallaya topallaya salona bile giderdim o kadar seviyorum sporu:)

6. M.JaıWhıte

M.JaıWhıte Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    trabzon
    cabarov kardeş öncelikle ALLAH şifa versin evde ne yapabilirim dersende evde dambıl varsa sandalyeden dambıl çalışabilirsin barfiksdemiri varsa abartmadan barfiks çekebilirsin ama herşeyden önemlisi sakın (kontrolsüz) kilo alma ve formunu bozmamaya çalış yiyip yatacağın için yakma imkanın olmaz !!

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    dambıllar var onlarla bırseyler yapmaya calısıcam ama su kılo sorunu benı korkutuyor strese gırdım umarım almam şekerı dırek kestım lıght süt ürünleri tüketiyorum yemeklerımde yagsız tuketıcem karbonhıdratıda azaltıcam bakalım umarım almam

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bu cumartesi 2. haftamı bitirmiş olucam kilo almadım tartıya göre ama vücüt sönük duruyor sanki kas azalmış yağ artmış öyle gözüme gözüküyor gün aşırı evde spor yapmaya çalışıyor şınav artık 1 ayak yerde diğerini havada tutarak :D omuz kol bunları yapıyorum ama faydası olmuyor çunku ağırlık yetersız salonda o akdar ağır çalışıyordum şimdi 4 kg ıle çalışıyorum hiç etki etmıyor ama psıkolojık olarak çalışmasam kılo alıcagımı sanıp kendımı kandırıp çalışıyorum

bunları buraz yazma geregı duydum rahatlamak ıcın moralim çok bozuk:(

allah kimseye böyle şeyler yaşatmasın şimdi sakatları çok daha iyi anlıyorum allah yardımcıları olsun çok zor

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bugun doktora gittim kontrole devlet hastanesine bir daha gitmemeye yemine ttımg erekırse evde hasta yatmaya razıyım tam 2-3 saat ayağım alçıda ayakta bekledım ayağımda doğal olarak şişti.

her neyse 1 hafta sonra çıkarılıyormuş alçı yanı 1 ay yerıne 3 hafta oldu süre buna çok sevındım artık salona gıdeıblıcem :D

10. omertskn

omertskn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    geçmiş olsun senin adına sevindim bende belimden sakatlanmıştım 2 hafta evde kaldım çok kötü bir duygu dediğin gibi Allah kimseye yaşatmasın o yüzden daha dikkatli olmamız lazım ...

11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ilgin için çok teşekkür ederim sizede geçmiş olsun allah kimseyi hastaneye düşürmesin insanı maffediyorlar

Sayfayı Paylaş