Atrenman programımda değişiklik

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve karakayaysf tarafından 13 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. karakayaysf

karakayaysf Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar , programımdan genel olarak memnunum fakat bazı sıkıntılarım var. Bunları şöyle sıralayalım ;

-İncline bench press'de , bastığım bench press'in yarısını basabiliyorum. Bu hareketden pek verim alamadığımı düşünüyorum , yerine başka hareket ekleyebilir miyiz ? Eklersek bunlar neler olabilir ? Yoksa azmedip son gaz devam mı ? :D

-Plower hareketinden de sıkıntılıyım :) Yerine önerebileceğiniz hareket var mı?

-Haftada bir gün bilek çalışmşak istiyorum , hangi güne koyabilirim ?

-Düzenli bir mekik programım yok , kafama göre yapıyorum. Her antrenman günü çalışmalı mıyım ?

Göğüs Programım :
    -Bench press : 12-10-8-6
    -Yana açış: 12-10-8
    -İncline bench press: 12-10-8-6
    -Plower: 3x8

Haftalık Atrenman Günlüğüm ;
    -Göğüs , Biceps ;
    -Omuz , Triceps ;
    -Sırt , Bacak;

Kendimden de bahsedeyim ;
    -175 cm boy
    -65 kg
    33 kol
    103 omuz
    15 bilek
    Kısa zamanda diğer bölgeleride ölçücem.

Teşekkür ediyorum , herkese iyi antrenmanlar.

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    incline bench press üst göğüsü ve omuzlara daha fazla vuran bir hareket o yüzden daha az basman normal

önce incline bench press ten başla zayıftan başlasan daha doğru olur güçsüz kası önce çalıştırmış olursun.

pullover doğru yapmazsan sırta daha fazla vurur
    pullover yaparken belin boşta olsun sırtını sehpaya yasla öyle yap yapamıyorsan paralel barda dips ekle alt göğüs için.

mekiği haftada 3 gun çalışsan yeter her antreman sonu

karakayaysf bunu beğendi.
  3. anemik

anemik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    benim programımda hemen hemen böyle kardeşim.doğru yoldasın ama bişi önericem.3-4 gecedir araştırdım ve daha bu işin başlarında olduğumuz için Bench Press yaptıktan sonra Dumbell Bench yapmalıyız.bunu ögrendim.çünkü dumbell hareketleri her zaman daha etkili olduğu söyleniyor.ve hacim için birebir.
    üst göğüs hareketinide dumbell la yapıyorum ben.

Smith Machine ( görsellerden bakabilirsin bende ordan öğrendim ) bu makinada yapılan üst göğüs beni tam tatmin etmiyor.ama dumbellla yapılan tam etki ediyor.ayrıca aynı bölgeyi hem dumbell hem barla yapman iyiymiş.öyle okumuştum forumda.
    Bench Press 12-10-8-6
    Üst Göğüs 12-10-8-6
    Dumbell Bench 12-10-8-6
    Pullover 12-10-8-6

hacim istiyorum bende bu yüzden bunu önerdiler.eğer varsa bulduğun bişi banada söyle denemekte fayda var :)

Sayfayı Paylaş