atletizmde kas çalışması?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve chainsaw tarafından 21 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. chainsaw

chainsaw Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkeze merhaba.Arkadaşlar
    1-Gülle-Çekiç-Disk atma gibi sporlarda hangi kas gruplarına öncelik vermeliyim.
    2-Şu an 16 yaşındayım bu sporlara başlamak için geç bir yaşmıdır.
    3-Evimde 4 kg lik dumbell ım ve yayım var bunlarla evde bu branşlara yönelik kas çalışması yapabilirmiyim.
    4-Ankara da bu branşlarda eğitim veren Klüpler varsa yazarmısınız.
    Sorularım bu kadar.İlgilenen ve cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleme: 21 Ağustos 2010
  2. RuZu

RuZu Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    gülle , çekiç , disk atan sporculari biraz izle ozaman karar verirsin :)

ben zayif bi insanım ve ben bunlarin hepsini attim , hepsi tek kelimeyle güç istiyo .. yani hacim olacak bi kere , yani ayak parmak ucundan kafana kadarki bütün kaslarin iyi durumda olacak ... kol sırt göğüs bunlarin hepside cok ekstra olacak :=)

yani senin moralini bozmak gibi olmasın ama 4 kg dumbellarla çalışamassın , güllenin kendisi 7 kilo :=)

diskin kendisi erkeklerde 2 kilo dünya rekoru 74 metre .. ben 22 metre falan atip birakmiştım :)

rekortmende bu adam : http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/39317000/jpg/_39317987_riedel270.jpg

sen ankarda ulusta nail moran da atletler antreman yapiyorlar ordaki klüplerle görüş ..

Son düzenleme: 22 Ağustos 2010
    chainsaw bunu beğendi.
  3. chainsaw

chainsaw Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle açıklamalarn için çok teşekürler.
    1-Sen bu sporlarla uğraştığına göre bu sporlarda ciddi bir şekilde beni eğitebilecek bir kulüp önerebilirmisin?
    2-4 kg başlangıç olarak aldım.O zaman en az 10 kg lik bir dumbell daha almalıyım.

4. RuZu

RuZu Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu sporlarla uğraşmıyorum , sadece derste gördüm bu sporu , birde televizyonda falan denk gelirse izlemeye çaılışıyorum ..

tabi 10 kiloluk dumbell alsan iyi olur ..

klüp konusunda da söylediğim gibi nail moran a git ulustaki orda atletleri falan görürsün klüpleride görürsün .. şimdi sana şu klübe git diyecek kadar bilmiyorum .. zaten gitsen hemen sana yardimci olurlar çekinmene flan gerek yok ... abi ben bu spora başlamak istiyorum , sizce nasildir falan filan .. kimsenin geri çevireceğini zannetmem ..

chainsaw bunu beğendi.
  5. derkrieger

derkrieger Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sık sık meşgul olurum. yazar-çizerim
    Yer:
    Ankara, Afyon, Viyana ve diğer yerler...
    aynen.
    bir de ani ve patlamalık güç gerektiğini zannediyorum (dikkat bu sporları hiç yapmadım) dolayısıyla dumbell değil bar ile ve tüm vücudunu kullanacağın kuvvet antrenmanları da yapman gerekebilir.
    vücudu bölerek çalıştığın değil, bir bütün olarak kullandığın hareketler bunlar.
    neyse daha bunlar için erken olabilir, ilk olarak hocalarına ulaşmalısın ve lütfen ulaş. seni şimdiden tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

chainsaw bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş