1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

AtknUludag 1. Yıl 70 Kg Define

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve AtknUludag tarafından 12 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Ayd N Kiraz

Ayd N Kiraz Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    70 75 kilosu arasinda basladigini soyledin ve yagliymissin.ilk olarak ne yaptin.1 yil definasyon mu yaptin yani.sirasina gore yaptigin beslenme programlarini soylermisin?
    ayrica bence efsane bi vucud cikmis ortaya 1 yilda.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

suskunprens74 bunu beğendi.
  2. atilla_hakan

atilla_hakan Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Oparatör
    Yer:
    kocaeli
    Bence hiç düzeni bozma clean bulk la devam et .

3. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    clean bulka devam hocam ha baktın üstteki ikisi kayboluyor yavsaş yavaş gir diyete

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. arda_x

arda_x Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    göğüs genetiğin baya iyi tebrikler =)

5. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Kusura bakma geç cevap yazdım. Hocam ilk başladığımda tecrübesizdim. Ara ara cardio yaptım. Sonra baktım ki vücut orantısız oldu alt göbek sarkmış. 4 gün ağırlık 2 gün cardio(+ karın ve oblik) çalıştım. Bu şekilde yaklaşık 4 ay çalıştım. Bu şekilde vücudunda metabolizması arttı ister istemez. Bu şekilde çalıştım ve doğru beslendim. Şeker, hamur işi ve tuz(ara sıra yemeklere çok az atarım) kullanmadım. Bu çalışma sistemi ile alt göbeğimi düzelttim. Ancak çok kuru define olamıyorsun tabi ki. O yüzden çok da zorlamadım. Zaten normal ağrılık antrenmanlarında da ister istemez yağ yakıyorsun. Bu şekilde yağları olduğunca vücuttan attım :)
    Ayrıca 4 gün ağırlık 2 gün cardio yapmak herkesin bünyesi kaldırmayabilir. O yüzden dikkat et illa 2 gün değilde 1 gün yapabilirsin.
    Cardioyu ise hit cardio şeklinde yaptım yani 1 dk yavaş tempo 2 veya 3 dakika koşu şeklinde ve tekrar aynı şekil yapmıştım. Böylece metabolizmayı yavaşlatıp bir anda hızlandırarak yağ yakımını hızlandırmayı amaçladım :)
    Diğer önerilerim ;
    - Vücut yapabilmek için karbonhidrat tüketmek gerekiyor. Pilav, makarna değilde bulgur pilavı yemeni tavsiye ederim. Beyaz pilava göre değerleri ve şeker oranı daha az.
    - Cardiodan 1 saat önce veya sabah kalktıktan sonra yeşil çay içmeni öneririm. (Anlatımı : http://www.gymturk.org/yesil-cayin-yararlari/)
    - Yağ vermek istiyorsan karhonhidrat miktarını aşağıya çekmen gerekiyor. Mesela 200 gram bulgur yiyorsan 100 gram gibi. (Bu gramajlar kişiden kişiye değişir boy kilo yaş vs)
    - BCAA kullanmanı öneririm. Eğer karbonhidrat miktarını aşağı çekiyorsan BCAA ile kas parçalanmasını ve yıkılmasını önleyebilirsin. Ayrıca cardio antrenmanlarında da BCAA kullanman yararına olabilir.
    - Yeşil çay gibi kafein de metabolizmayı hızlandırır ve daha fazla yağ yakabilirsin.

Arada bir nadiren ödül amacıyla fast food yiyoruz o kadar. Clean bulk'a devam hocam :)
    Sanırım Karın kaslarını kastettin hocam. Dediğiniz gibi karın kaybolursa direkt diyete girerim sanırım :)
    Teşekkürler hocam :)

6. Ayd N Kiraz

Ayd N Kiraz Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    guzel anlatmissin fakaf kalori hesabini sormustum.kac ay kalorinin ustune ciktin kac ay altina indin.once kardiyo falan yapmissin sonra kaloriyi artirip kilo alip en son kalori defisine girip yaglarimi attin cunku benim bildigime gore yag yakarken kas yapmak diye bisey yok.

atraksiyonlu bunu beğendi.
  7. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Yağ vermeye çalıştığım zamanlarda k.hidratı düşürdüm kollarım bile ufaldı bu yüzden.
    Ayrıca kalori hesabı kişiden kişiye değişir hocam.

Sabah (Hep bu şekilde yerim) :
    100 gram yulaf + tat vermesi açısında 30 gram corn flakes(mısır gevreği) + üstüne 1 ölçeğin yarısı protein tozu
    5 yumurta beyazı (sarısını sevmem o yüzden yemiyorum)
    Bahçıvan Bembeyaz Light Beyaz Peynir 40 veya 50 gram arası (acayip önerimdir tadı güzel protein fazla yağ oranı az)
    Yeşil çay

Öğlen
    100 gram bulgur, pilav veya makarna
    200 - 250 gram tavuk göğüs (arada sırada konserve balık veya kırmızı et yerim)
    Yemek aralarında light yoğurt

Akşamda öğlenki gibi yerim. Ekmek hiçbir şekilde tüketmem.

Yağ yakma zamanımda hemen hemen bu şekilde beslenmedim. Ara öğünlerde bazen badem yerim 3-5 tane.
    Günlük almam gerekn kalori miktarı (yaşıma, kaç gün spora gittiğime, boyuma ve kiloma bağlı olarak) : 2.000 ila 3.000 kalori arasında. (kalori hesapla sitelerinde bu değişkenlik gösterebilir.)
    Yağ yakma döneminde yaklaşık 1.500 kalori ila 1.800 kalori alıyordum.

Bulka girmediğim için sonradan kalori hesaplamayı bıraktım. Ama dengeli beslendim. Özellikle protein çok almaya çalıştım. Bu arada çok profesyonel değilim düşüncelerim yaptıklarım yanlış olabilir. Yoruma açığım :)

suskunprens74 ve myret bunu beğendi.
  8. ÖzTürk37

ÖzTürk37 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim öncelikle tebrik ederim seni görünce aklıma direk ben geldim:) bende 20 yaşındayım eylülün başında tam 1 sene oldu. ama ben boy ve yapı olarak senden farklıyım:) bende ilk önce define olmuştum hazirandan beridirde bulktayım zaten paylaşçam resimlerimi:) inşAllah bulk başarılı gider seninde:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler kardeşim iyi dileklerin için. Sana da bu sporda başarılar.
    Bu arada bir önceki yorumda yazım hatalar yapmışım düzenleyemiyorum yanlış anlaşılma olmasın :)

10. ÖzTürk37

ÖzTürk37 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    EyvAllah kardeşim yok sıkıntı olmaz anlaşılıyo zaten:)

ÖzTürk

AtknUludag bunu beğendi.
  11. suskunprens74

suskunprens74 Üye

Beğenileri:
    346
    Ödül Puanları:
    73
    Öncelikle tebrik etmek istiyorum güzel bir vücut çıkmış ortaya kahvaltıdaki protein tozunu yulaflamı karıştırıyosun yoksa ayrımı içiyosun

Pes Etmek İçin Bahane Çok Ama Asla Pes Etmek Yok

AtknUludag bunu beğendi.
  12. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Karıştırarak içiyorum hocam :)
    Yulaf + Protein tozu + light süt
    İlk önce yulaf koyuyorum sonra süt. Üstüne protein tozu. Protein tozunu iyice karıştırıyorum ki topaklanma olmasın. Bu şekilde çok iyi gidiyor bence

13. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Dostum benim boyumda 1.76 bende bulktayim ve hedefim 90 kg yı gormek bulk da insan estetiği aramaz zaten yanlış anlama amacım tartışmak degil birde genetik önemli bacak kol ve gövde uzunluğu da önemli benimle ayni boyda olan adam benden estetik durabiliyor bazen bulk da bile olsa

14. AmadeusMozart

AmadeusMozart Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Tricepsler fenaa :D, Latismusları zayıf gördüm ama

15. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Hocam zaten bulkun amacı kışın hacim almak yazın ise fazlalığı atmak. Çok çok bulkda olmak istemiyorum zaten. Ama tshirt giyince vücudun belli olmasını istiyorum açıkçası :) Metabolizmam hızlı olduğundan hızlı kilo verebiliyorum. Bu yıl bakalım nasıl birşey olacak.
    Yalnız 1.76 boya da 90 kilo fazla gelebilir bence. 80-85 daha iyi gider gibi.

Hocam kanat da var ama resimde belli olmuyor. Zaten omuzların çok geniş olmadığından kanatlar o kadar uzamıyor. Belki bulkta iyice genişler.

16. Ayd N Kiraz

Ayd N Kiraz Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kol ve gogus olcun nedir kardesim

17. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Uzun zamandır ölçüm yaptırmıyorum. Ölçülerimi bilmiyorum malesef :)

18. Kennicky

Kennicky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba gayet estetik bir vücuda sahip olmuşsunuz. Benzer yaş ve boylardayız. Acaba bir yıl içindeki beslenme konusunda ne gibi hususlara dikkat ettiniz ve nasıl bir antreman programı izlediniz ? Başarılarınızın devamını dilerim.

19. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Hocam önceki mesajlarım da beslenme ile ilgili bilgileri zaten verdim.
    Çalışma stilim şu şekilde ; (4 gün gidebiliyorum ona göre böldüm. Eğer 5 gün gidebilirsen bacağı ayrı gün yap)
    Pzt : Göğüs - Bacak
    Salı : Omuz - Karın (Omuz başlarını genişletmek için tek gün yapıyorum yaklaşık 1 aydır)
    Çrş : Off
    Prş : Sırt - Kanat - Karın
    Cuma : Ön Kol Arka Kol

Ön ve arka kolu aynı gün yapmanı öneririm. İkisi birbirinden bağımsız kas grubu. Genelde çoğu kişi göğüs ve kolu aynı gün yapar ancak göğüs çalışırken zaten kol kaslarıda çalışır ve kol çalışırken çok verim alamazsın :)

Ayrıca 2 hafta aynı hareketleri çalışıp diğer hafta değiştirirm. Mesela bench press değilde dumbell bench press gibi. Alternatif hareketleri yapmaya çalışırım.
    Ayrıca yine örnek olarak göğüs gününde her antrenmanda bench press değilde bazen üst göğüs bazende alt göğüsle başlarım. Yani farklı hareketler ile başlamaya çalışırım. Kasları hep aynı hareketlere veya aynı başlangıçlara göre çalıştırırsak pek gelişim göstermeyebilirler.
    Kullandığım supplementler : Optimum Gold Whey + Olimp BCAA + Dymatize Glutamine

20. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Definasyonunuz cok iyi gerçekten

Sayfayı Paylaş