Atessizprenses'in Son Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve atessizprenses tarafından 8 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Evet kayboldum ya sorma. Ve o arada tembellik yapıp, daha doğrusu çok fazla etki göremeyince moralimi bozup bıraktım,şimdi ise o günlere razıyım. Sabahları koşu bandı ve bisiklete biniyorum, biraz da ağırlık çalışıyorum. Tabi diyetle birlikte. Fakat beni şok eden, göbeğimin çıkması yanında bir de midenin çıkması :( Bu nasıl bir şey anlamadım

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    he he türkiyeye gittigimde cok gördüm(saka degil ciddi söylüyorum)kosu bandini bir heves edip aliyor bizim türk hanimlari sagolsun,bir iki hafta sonra camasir asmaya yariyor,cook yürüme bantlari gördüm evin bir kösesinde üstünde camasir kurumasi icin asilmis:):)
    Ablamdada var bi tane,abla bu ne diyorum,eee yürüme bandi kimse kullanmiyo bari bi ise yarasin camasir asiyorum kisin iyi oluyor diyo,kim aldi?ben aldim ama hevesim gecti diyor,hahahahaha.Sabahlari biraz yürüseydin felan ablam baksana Emsan düdüklü tencere gibi oldun desem de fayda yok,o camasir illa oraya asilacak,garip olansa camasirin en güzel orda kurudugu konusunda iddiada bulunmasi:)hahahaha
    Hadi biraz gülünde kendinize gelin:)

egemennn ve sthammer bunu beğendi.
  3. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Yazacaktım, keyfim ve motivasyonum kaçtı, yazmadan yapmak daha iyi anlaşılan

4. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Bu aşırı sıcakta nasıl spor yapılır? Ben baygınlık geçirecek gibi oluyorum, en önemlisi en sevdiğim şey yürümek ama inanılmaz bunaltıcı sıcak var. Ne yapmalı ? Siz nasıl yapıyorsunuz?

5. sthammer

sthammer Guest

ödül olarak antrenman sonrası soğuk duş var.. motivasyon kaynağım..

Bekci bunu beğendi.
  6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Spora çıkmadan çok kısa bir soğuk duş ayıltır.

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Set aralarında klimanın altına yatıyorum.

sthammer bunu beğendi.
  8. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba
    Kendime bir antrenman listesi çıkarmıştım, öncekinden yararlanarak. Buna göre ;
    1. Gün
    Yürüyüş
    30*4 mekik
    30*4 sopa ensede çevirme
    30*4 yan yağlar için dumbelle yanlara eğilme
    40 squat
    30*2 lunge
    2. gün üst çalışması, 3. gün ise sadece kardio yapıyorum.
    Benim sorum 1. gün olayı. Bakar mısınız hata, eksik ya da fazla nerede ? Ne karnım, ne bacaklarım ağrımıyor, yanlış mı yapıyorum ?

9. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Kimsenin bana verecek fikri yok mu :)

10. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ağırlıksız çalışmadan pek anlamam ama eğer yanma yoksa direnci arttırmak lazım. Bunun için normalde ağırlık arttırılırken ağırlıksız çalışmada direnç altındaki süreyi uzatabilirsin. Mesela mekik için kasların sıkıştığı noktada 1 saniye kadar beklemek, squat ve lunge'u daha yavaş tempoyla yapmak işe yarar. Yana çevirme ve eğilme için tekrar sayısı arttırılabilir. Daha fazla direnç için squat zıplayarak yapılabilir.

atessizprenses bunu beğendi.
  11. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkürler Doxux. Squat ve lunge için 2 kiloluk ağırlık kullanıyorum. Fazlası için şu aşamada korkuyorum. Biraz fazla kilom var ve eğer ağırlığı arttırırsam kalınlaşma yapar düşüncesi var. Sence arttırsam mı, kalınlaşma yapar mı gerçekten?

12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Korkulacak bir kalınlaşma yapmaz. Şöyle, elbette kas hipertrofiye uğrar biraz ancak bu yavaş bir süreçtir. Ciddi, gözle görülür fark yaratabilmek için squatta çok daha büyük ağırlıklara girmek gerekir, mesela vücut ağırlığıx10 gibi. 3-5 kg'lık dumbellar bunu yaratmaz. Bunun yanında yağ yakımı da gerçekleşeceği için (en azından doğru beslenirsen gerçekleşeceği için) toplamda hacimde düşüş olur.

Şöyle söyleyeyim ya da, eşim yeni başladı sayılır ve 30 kg halterle 3x10 squat yapıyor ve her antrenmanda daha da arttırıyor. Bir yandan da yağ yakıyor, toplamda incelmiş durumda. Kadınlar asla ağırlıktan korkmamalı. Hatta daha yeni konu açılmıştı sabah: Vücut Geliştirme Sadece Erkekler İçin Değildir! | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Gördüğün üzere, kas geliştirmek kadınlar için korkutucu bir şey değil :)

13. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Ahh nerde, keşke kas olsa :) Ama işte kilo fazlanız varsa önce o kiloyu verin, sonra ağırlık çalışın derler hep hocalar. Ona takıldım bende. Yoksa kardioyu maalesef hiç sevmiyorum, isteksiz yapıyorum :( ağırlık çalışmaktan sıkılmıyorum. Fakat eğer dediğin benim içinde geçerliyse kardioyu bırakabilirim dimi :D Yani sadece ağırlık çalışsam incelir miyim yine de ?

Son düzenleme: 1 Ağustos 2014
  14. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Tabi ki. İncelmek diyetle ilgili, antrenmanla değil. Ağırlık çalışmak yağlar gittikten sonra sıkı bir vücudun kalmasını sağlar. Kardiyo faydalıdır ama şart değildir.

15. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Geçen gün ağrım yok, yanlış mı yapıyorum demiştim ya; ağrı 2. gün başladı ve neredeyse kaskatı kesildim ağrıdan. Bugün ilk kez interval yaptım koşu bandında ve ter içinde kaldım. Sanırım kardio böyle yapılmalı. Doxux bu çok iyi bir haber, çünkü ağırlık çalışmada tembellik yapmıyorum ama konu kardioysa hep bahane arıyorum

16. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kardiyoda ben de sıkılıyorum ama bu akşamdan itibaren kondisyonumu arttırmak için başlayacağım, geçen hafta yaylada nefes nefese kaldım :) Ama bunun için haftada 3 defa 20 dak. kardiyo yetecektir. Ağırlık çalışmayla kıyaslayınca ağırlık çalışmak da en az kardiyo kadar kalori yaktırır, buna ek olarak kasların korunmasını da sağlar. Hem de her antrenmanda ağırlık sayısını veya tekrar sayısını arttırmak dakikalarca yürümekten veya koşmaktan daha zevkli.

17. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Bu sabah artık bunu sevemiyorum yeter diye söylendim koşu bandının üstünde. 20-30 dakika ağırlık çalıştım, peşinden 30 dakika koşu bandına çıktım ve bu bir ilk. Yani hep 30 dakika yürüyeceğim derim ama 15 dakikayı zor yapardım. Bu kez yaptım ama sanırım interval yaptığım için çabuk geçti o süre. Dışarıda yürümek daha keyifli ama işin içine ağırlık sokunca dışarıya çıkamıyorum. Bir de yanlışbir program uyguluyorum sanırım. Şimdi forumu araştırıyorum bakalım bir program bulup onunla devam etmem lazım artık.

18. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    İşin içine ağırlık girince protein alımı ve dinlenme daha önemli olur, yoksa kaslar toparlansa bile sinir sisteminin toparlanması güçleşir. Salona yazılamıyordun en son, koşullar değişmiştir umarım. Evde çalışacaksan dumbbella çalışma programı vardı Flexor hocanın yazdığı, uygun olacaktır. Yeni başlayanlar bölümünde sanırım.

19. atessizprenses

atessizprenses Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Bayan için Evde Çalışma Programı | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu Bunu inceliyordum ben de. Senin dediğin hangisi baktım ama bulamadım

20. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Şuydu benim dediğim: Evde dumbell ile çalışma programı | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Attığın program da gayet güzel. Alt vücuda daha çok odaklanıyor, eğer amacına uygunsa daha iyi olur. Flexor hocanın programı her bölgeye eşit ağırlık veriyor. İkisi de olur yani, amacına göre birini seçip kullanabilirsin.

Sayfayı Paylaş