Ataköy-Bakırköy Çevresinde Salon Önerisi

Konusu 'Spor Salonları' forumundadır ve Kara Kalem tarafından 10 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Öncelikle söyleyeyim salon önerisi ile ilgili diğer başlıkları çok çok uzun zaman önce okudum. :)

Yeni işim sebebi ile eve geç gelmeye başlayacağım beslenme düzenimin bozulması da cabası. :( Bu yüzden istemeyerek de olsa Bakırköy'deki sevdiğim salonu değiştirmeyi düşünüyorum. Bu konuda sizin önerilerinizi bekliyorum. Evime yürüyüş mesafesinde, erken kapanmayan bir salon seçmek istiyorum. İkisi bir arada olmasa da olur. Salonun hocası da önemli. :)

Ataköy'de oturuyorum Yenibosna ve Şirinevler metro istayonlarına çok yakınım. Başlığa Bakırköy yazdım Ataköy Bakırköy'e bağlı ama otobüse- minibüse binmem gerekiyor Bakırköy'e gitmem için.

İlk gözüme kestirdiğim salon Fitnessport oldu ama çok pahalı bir salon. Salonun kendisi ve üye profili benim istediğim gibi değil diye düşünüyorum.

Salon önerirken aidat, makine çesitliliği, yoğunluk gibi konularda bilgi vermeniz çok iyi olur benim için.

Squat rack var mı yok mu mesela. :)

2. Deliormanlı1

Deliormanlı1 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Fitnessport a gittim kardeşimin halen üyeliği devam ediyor hiç önermem
    Ben Ataköy A Plus Mac Fit e gidiyorum çok memnun kaldım aydınlık ferah makineleri iyi çok fazla kalabalık yok 6 tane Hocası var devamlı temizlik oluyor.ben aylık 80 e kayıt oldum açılmadan önce şuan sanırsam toplamda 1450 tl ye kayıt yapıyorlar.

Kara Kalem bunu beğendi.
  3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    ataköy bakırköy çevresi squat rack olan salon arıyordum bulamadım. a plus u düşünüyorum ben de şu anki salon havasız kalabalık. hoca da küre gir küre gir diyor başka bir şey demiyor.

bakırköyde elle tutulur düzgün salon yok.
    mesela capacity in orda titanik var. adamlar kendini bir şey sanıyor. bilgi almak için gidiyorsunuz fiyat kapanma saatleri vs. diyorlar ki öyle herkese bilgi vermeyiz. bilgi için randevu alacaksınız. rande günü size ne zaman geleceğinizi söyleyeceğiz. randevu almak için de daha öncesinden ön randevu alacaksınız. yani o gün gittiniz size ön randevu günü veriyorlar. ön randevu günü gidince randevu günü veriyorlar. randevu günü de ne zaman gidip fiyat ve saat bilgisi alacağınız söylüyorlar. şaka gibi. ben de dedim başlarım randevunuza içerde squat rack var mı diye bakacam dedim daldım salona. resepsiyondaki kadın durun yasak vs diye dırdır ediyordu. neyse daldım içeri. adamın teki dedi randevun var mı ben dedim squat rack var mı o dedi yok dedim benim de burda işim yok.

ataköy spor merkezine bakılabilir iyi şeyler duyuyorum.

a plusu ciddi düşünüyorum.

onun dışında bakırköy içinde irili ufaklı bodrum katı salonlar var fiyatları ucuz ama havasız çoğu klima vs yok yazın çekilmez.

Kara Kalem bunu beğendi.
  4. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Teşekkür ederim. Ataköy Plus'ta hocalara program çıkarma, danışma vs. ücretli mi? Hocalar bilgili mi yoksa çoğu henüz mezun ya da hali hazırda öğrenci miı? 1450 tl senelik üyelik sanırım aslına bu muhit için gayet iyi. Salonun açılış kapanış saatleri nasıl?

Teşekkürler deadlifter. Keşke Bakırköy'deki salonlar ucuz olsa ya da fiyat performans eğrileri iyi olsa. Bir de gün hesabı ile üye olmak bana saçma geliyor. Belli bir kısıtlamam olsun istemiyorum. Üst sınırı alsam arada daha çok dinlenmem gerekirse, antreman sistemimi değiştirirsem para direkt çöpe.

Salon seçerken squat rack olup olmadığına bakmamız aslında içler acısı. Salonda bench var mı demek gibi bir şey.

Titanik'e bir tanıdığım 6 aylık üyelik aldı sadece 1 ay gitmiş o kadar rahatsız olmuş salondan. Bilgili olmasına rağmen kendi programını uygulamasına izin vermemişler, öyle çalışamazsın burda demişler.

Ataköy Spor Kulübünü ilk defa duydum internetten saatlerine baktım bana pek uymuyor. Bana sağlıklı yaşam merkezi gibi geldi orası.

Olur da A Plus'ı gezersen beğenip beğenmediğini öm ile öğrenebilirsem çok iyi olur benim için. Hatta şu anda hangi salona gittiğini de merak ediyorum.

A plus'a gidersem arabayla gitmem gerekecek ama etrafta başka salon yok. İleride bir bisiklet alınabilir aslında havanın iyi olduğu zamanlarda salona ulaşım için.

Deliormanlı1 bunu beğendi.
  5. Deliormanlı1

Deliormanlı1 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Program çıkarmak danışmak ücretsiz.1 saatlik kişiye özel çalışma var 100 tl di galiba.
    Hocaları 2 3 hoca çok bilgisi yok 2 tane demir baş var.Bir taneside fittness ayağında takılıyor.
    Tam olarak bilmiyorum ama zannedersem sabah 10 da açılıyor akşam 10 da kapanıyor hafta içi hafta sonu 10 da açılış 8 de kapanıyordu galiba tam bilemiyorum.

Kara Kalem bunu beğendi.
  6. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    ataköy spor merkezini tavsiye edebilirim.Abim gidiyodu 3-4 hocası devamlı ilgileniyolarmış.6 ay 700e kayıt olmuştu.

mJw ve Kara Kalem bunu beğendi.
  7. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    ataköy spor merkezi fitness merkezi gibi olmaması lazım iyi şeyler duymuştum yani hardcore da çalışılabiliyor diye

Kara Kalem bunu beğendi.
  8. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Az önce Fitnessport'u, Mac Fit'i ve Metroport'u gezdim.

Metroport'ta squat rack yok dediler salon da çok küçük geldi ben de direkt çıktım ayıp oldu adamlara. Hocanın kendisi burda şampiyon hoca var ama dedi ben yineledim squat rack yok ama diye. Ben şampiyonum burda çalışabiliyorum dedi.

Mac Fit'in konumu çok iyi gelmedi orası için senelik üyelik düşünmüyordum ben de o yüzden göz ucuyla baktım sadece.

Fitnessport bana oldukça yakın. Şu an için hocanın kalitesi çok önemli değil. Oldukça kibar davrandılar ama insanlar genelde beni sıcak bulmazlar orda da öyle oldu. 40 kg dambıl bana yetmeyebilir ilerledikçe dedim bir ısının bakalım isterseniz dediler :) Plakalar da aynı şekildeydi siz yeterki kaldırın biz sizi plakasız bırakmayız isteğe göre dambılları artırırız dediler. Kardiyo odası, hamamı, esneme odası gibi bir şeyi ve havuzu var ama bunlar umrumda değil benim. Keşke onların yerine yeni aletler koysalar. :(

En çok fitnessport'ta kaldım hoca ile konuştum deadlift rahat yapabilirsin ağırlığı yere atabilirsin dedi. Makinelere, barfiks demirine felan bakmadım hiç bir salon o kadar kötü değildir dedim :) Sordum aslında naitulus makineler var mı dedim ama anlatamadım tam.

Üyelerden ikisi egzersiz sırasında telefonla konuşuyordu. Bana kimse sizi rahatsız etmez, ağır çalışanlar da oluyor dedi hoca. Ayda şu kadar misafir getirebilirsiniz dediler ama unuttum.

Şu an tek düşüncem saatleri uysun, aletler olsun gerisi önemli değil. Çok kararsızım 1 senelik ücret öderim vaatler buhar olur diye de korkuyorum.

9. Deliormanlı1

Deliormanlı1 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Dambıl sorunu çok büyük orada tek dambıl var birisi çalıştımı sen bekliyorsun..Arkadaşım 5 kiloluk dambıl eksik dedi 3 hafta sonra aldılar 5 6 defa söylediği halde orası kaç yıldır dambıl almıyor sana özelde almazlar pişman olursun düşünme bile.

Kara Kalem bunu beğendi.
  10. akilolmayanadam

akilolmayanadam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben fitnessporta üyeyim. önceleri bilmiyorum ama şu anda 2 set dambıl var adamlarda, 40 kiloya mı 45 kiloya mı kadar ne dambıl var. hiç de sorun yaşamıyoruz açıkçası. macfite de gittim görmek için ama çok küçük yer birader. tamam mac diye gidilebilir ama giden herkes kalabalıktan şikayetçi, o nasıl olacak? yok havlu paralı yok ilgi paralı, iyi değil bence o tarz yaklaşımlar. tasarımı güzel ama macfitin, cezbedici. fitnessportta havuz var, sauna var, buhar odası, kar odası falan da yapıyolar şimdi facebook sayfasından duyuru yapmışlar. bakalım son halini görcez, bayramdan sonra açılıyor tekrar.

11. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43

Sauna, buhar odası vb. benim için önemli değil. Benim isteğim rahatça ağırlık çalışabileceğim bir yer olması. 40 kg yeterli değil en az 60 kg olması lazım o dambılların.

12. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Spora ara verdim tekrar başlıyorum. Bahçelievler Carforreour'daki Jatomi Fitness'e yazılacağım sanırım. Fitnessport'a göre çok daha iyi göründü gözüme, üyelik aidatı da fitnessport'un yarısı.

65 kg'ye kadar dambıl var.
    Squat rack, yeteri kadar ağırlık plakası vs. var.

Bana kalsa şu fitness merkezleri komple gereksiz ama en uygun yer burası görünüyor.

13. BerGeRBof

BerGeRBof Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  14. snrgndr

snrgndr Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar yazdıklarınızı okudum. Yaklaşık 10-15 günlüğüne Bakırköy'de kalmam gerekiyor. Bu zaman zarfında 5 kez kadar giderim diye düşünüyorum. Orta seviye fitness ile uğraşıyorum diyebiliriz. Uygun fiyatlı bir spor salonu bakıyorum , doğrusunu isterseniz formdan düşmesem yeterli olacaktır. Tavsiye edebileceğiniz var mı?

15. simokin

simokin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İSTANBUL
    Sirinevler abc plus avnun 3. Katinda eQinox diye.bi yer var gayet tmz ve hoca. Sayisi fazla sirinevler metro isttasyonuna yakin oturuyorsani sizin icin uygun olablir ust geciti gectiniz mi minubus duraklarinin hemen yaninda ztn.pek.fazla yogun degil 7/24 acik makineler son model ama fiyat biraz fazla senelik uyelik 1800 fln

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

16. ibrahimsoylemez

ibrahimsoylemez Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    taşındığım için Fitnessport Ataköy üyeliğimi devrediyorum, 9 ay kaldı, ilgilenen olursa 505 676 49 65

17. Ahmet KUL

Ahmet KUL Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Istanbul
    Equinox konum itibariyle güzel salon... Şirinevlere fazla bile diyebiliriz mesela hocalar akademisten salon hocalarına ders veriyor her hafta bi konu hakkında araştırma yaptırıyor supplement ve steroid konusunda bilgi isteyene yardımcı olunuyor 7/24 açık ve temiz rahat rahat crunch ve cardio yapabileceğiniz son model ayrı bi stüdyo var sauna, fin hamamı, hamam, tuz odası ve geniş bir soyunma odası var apış arası kokmayan :) bi salondan beklediğiniz herşey var yani fiyat konusunda da sezonu takip edin yani her salon için geçerli şu aralar kaydolsanız baya düşük bi ücretle kaydolursunuz ölü sezon ama sezonda fiyatlar canlanıyor bir gidin görün pişman olmazsınız özellikle alper beyle görüşmeyi isteyin adam hertürlü destekliyor ve güler yüzü eksik etmiyor nolursa olsun

18. cıhancıhan

cıhancıhan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar Ataköy GYM Sport Fitness 10.5 aylık üyeliğimi 1500 tl ye devrediyorum.Hayat yoğun vesselam :D Salonun seneliği 2200 tl .gitcek olan varsa 05458068656 dan ulaşabilir.

Sayfayı Paylaş