Atacan Alp Arslan-15 yaş yeni programım hakkında soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve atacan1212 tarafından 7 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. atacan1212

atacan1212 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar.Ben 15 yaşındayım 10 senedir profesyonel olarak yüzüyorum.yaklaşık 1 senedir düzenli olarak fitness yapıyorum.İlk başladıgım zamanlarda tabiki vücudun alısması için vücut agırlıgı vb gibi şeyler verdi hocalarım.2 gün önce ölçümüm yapıldı ve yeni program verdiler.Ama içim rahat değil nedense bu sporu da yüzme gibi çok seviyorum ve devam ettirmek istiyorum.Endişelendiğim nokta boyu engelleyip engellememesi.Programamım şöyle;

B.Bag Wide Squat - 4x12
    Walking Lunge - 4x12
    Lying Leg Curl - 4x12
    Lat Pulldown Front - 2x12
    Cable Straight Arm - 2x12
    Bench Press - 2x12
    Pectoral Fly - 2x12
    Dmb. Seated Shoulder - 2x12
    Leaning Barbell Biceps Curl - 2x12

Boyum ayakkabısız 1.68-1.69 civarında.Babamdan yaklasık 2 veya 3 cm uzunum.Hocama sordum engellemez dedi sizde benim abilerim,hocalarım oldugunuz için sizede sormak istedim yardımcı olursanız çok sevinirim.İyi aksamlar diliyorum

2. atacan1212

atacan1212 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yardım edebilicek biri yok mu ?

3. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Boy konusunda en önemli şey genetik.Sen babanı 2-3 santimetre geçmişsin,ergenliğe girmişsin,hatta ortalarındasın,üstüne bir de ağırlık altına girersen boy uzaman durabilir,durmuş bile olabilir.Kesin bir şey söylemek zor bu konuda ancak boyunun uzamasının erken durmasını istemiyorsan ağır ağırlıklar altına girme,basketbol oyna barfiks çek.Ayrıca 20 yaşına kadar boy uzar filan diyenlere de inanma,her ne kadar bu durumda genetik olsa da çoğu Türk erkeğinde 16-18 yaş arası uzama durur.

4. atacan1212

atacan1212 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Gayet açık bir şekilde açıkladınız yorumunuz için teşekkür ederim.En kısa zamanda doktora gidip boyumun uzamasının durup durmadıgını ögreneceğim.Zaten çok fazla agır girmiyorum kendimi cok fazla zorlamadan yapmaya calısıyorum

5. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Ben teşekkür ederim,yorumum biraz karamsar farkındayım.Umarım uzaman durmamıştır,basket oyna bol barfiks çek,kalsiyum al,umarım istediğin boya ulaşırsın.

Sayfayı Paylaş