Astsubaylık ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve gags tarafından 29 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. gags

gags Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    Astsubay olan astsubay olmaya çalışan deneyen arkadaşlar varsa bilgileriyle yardımcı olabilirler mi bana ? Bu sene astsubay mulakatlarina giricem 8 ay once omuzum çıktı o sorun çıkarır mı ayrıca sağlıkta dişimde dolgu olduğu için sıkıntı yasarmiyim kısaca astsubaylik hakkında bilgisi olanlardan onemle rica ediyor bilgi bekliyorum iyi forumlar.

2. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Omuzla ilgili bir şey söylemem ancak dişin problem olmaz abim subay dişlerinde dolgu vs vardı girerkende..

gags bunu beğendi.
  3. murat90

murat90 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Astsubaylık sınavları harp okuluna kıyasla daha kolay ve girmesi daha basit..Diş ve omuzdan dolayı sıkıntı olacağını sanmam..En azından 6 sene önce öyleydi..Boy kilo oranına bakarlar ama spor yapabilme durumun varsa ki ben 115 kilo 1.82 boyunda iken yinede spor testlerine tabi tutulup girmeyi başardım..

Hava ve deniz astsubayliklari kara ve jandarmaya göre daha rahat ayrıca sözlü mülakat kısmına geçersen heyecan yapmadan sakin tavırlarla konuş kendini iyi tanıt kendinden emin görün yeter..

Bunları da geçersen hastane sevk kağıdı ile genel bir kontrol yaparlar orada kişilerin yarısı elenir düz taban renk körlüğü ve omurga egrilikleri en çok kişinin elendigi sağlık sorunlariydi..

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gags bunu beğendi.
  4. gags

gags Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    En küçük şeyde eleme yapiyolarmis ben havayı istiyorum ama onun mulakatlari çok seçiciymis havadan sonra deniz jandarma ve kara sırayla istiyorum . Sağlıkta omuzumdan başka bi sıkıntım yok fiziki olculerimde hepsine uygun

5. murat90

murat90 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Hava astsubayligi 2 kez kazanıp gitmedim ilk sene seneye harp akademilerine tekrar başvururum diye gitmedim 2.ci sene üniversitede ıyi bir bölüm kazandim diye gitmedim.
    O kadar gözün korkmasin eğer sınavda ıyi puan yapıp atletik sınavı geçersen sözlü ve toplu 2 adet mülakat oluyor sözlü mulakatlarda tamamen şans işi kimi heyet çok rahatlatici kimisi de sanki hiç bitirmeyecekler hissi veriyor...Biraz genel kültür çalış gündemi takip et muallakta sorular soruyorlarsa en mantikli cevabı verirken neden o seçimi yaptıginin aciklamasini kafanda canlandır, çünkü isteyebilirler.Kendini tanıtmayı uzun tut sevdiğin sporlardan lisansın varsa onlardan ailenden kısaca hakkinda ne bilmek istiyorlarsa herşeyi söyle ,sap gibi durma internetde araştırma yap sözlü mülakat en zoru bazen iyi geçer elenirsin bazen kötü sanırsın almışlar :) Toplu mülakatlarda da genel bir değerlendirme yapıp geçiriyorlar birde en önemlisi başvurdugun yere niye başvurduğunu sorarlar bana göre en önemli soru bu paniklemezsen geçer gider.

gags bunu beğendi.
  6. Pergamum43

Pergamum43 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    1, kere denedim mülakatlarda elenmiştim şahsen kalıtsal hastalığın yoksa geçersin omzun orda sıkıntı yapacağı tek yer barfikstir herhalde x)))

gags bunu beğendi.
  7. gags

gags Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    Spor mulakati çok kolay diye bahsetmissin mulakatlar hakkinda bilgin varmı nette gordugum kadariyla kosu. barfiks. atlama. top atma var ? Ben barfiks 1-2 tane anca çekiyorum gerçi barfiks hic çalışmadım öğrenmek icinde barfiks demiri sipariş ettim kosularada başladım hazırlık :D ilk hedefim aslinda muhendislik malum haziranda sinav var ama umudum yok fazla astsubaylik yapabilcegim en iyi meslek oluyo bu durumda inşallah girebilirim birine sözlü mulakatta sıkıntı olmaz buyuk ihtimal ama orda ne psikolojide olurum bilmiyorum herşeyin hayırlısı :D

8. murat90

murat90 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Bende suan mühendislik okuyorum umarım sende benim gibi ikisinide kazanıp istediğini seçersin..Benim zamanımda hava astsubayliginda mekik, uzun atlama,barfiks,koşu vardı..Diğer astsubayliklarda top fırlatma yada parkur tamamlama gibi atletik elemeleride olurdu..Hepsinden tam puan almani beklemiyorlar ancak koşu tamamlamalisin..Ben barfiks çekmedim puan almak için en az 6-7 tane düz tutuş çekmek gerekiyordu hiç uğraşmadim, dakikada kaç mekik çektiğin, durduğun yerden uzağa ne kadar sicrayis yaptığında en az barfiks kadar önemli, 2 testden puan alamazsan yada koşu parkurunu belirtilen sürede tamamlayamazsan elenirsin.

9. Pergamum43

Pergamum43 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    Sözlü mulakatta akıcı konuşmalısın ben kendi hatam bana cumhur ne diye sordular orda kem küm ettim baya muhtamelen orda elemişlerdir :D Bilemedin oldunda bile net sıkı cevap vermeye bakacaksın ;)

10. gags

gags Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    Yani dediğiniz sözlü mulakat hepsinden zor , peki mulakatta sorduklari sorular klasik hep aynı sorular mı yoksa doğaçlama mı soruyolar ?

11. murat90

murat90 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Daha çok sohbet gibi dogaclama oluyor orda sakin olup kendinden emin görünürsün sıkıntı olmaz birazda gazete oku gündemi takip et yeter

12. gags

gags Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    Tamamdır hocam , çok teşekkür ederim yorumlarınız için :)

Sayfayı Paylaş