asosyal mıyım sizce ? yazı biraz uzun =(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ineedpower tarafından 14 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    ya arkadaşlar benim büyük bir sorunum var özgüven eksikliği ve bu sayede bazı ortamlara giremiyorum asosyal olma yoluna giriyorum
    arkadaşlar çağırdığı zaman filan giderim gezeriz biryerlere otururuz burada sorun yok fakat hayatım boyunca hiç kız arkadaşım olmadı zaten teknik lisede okuyorum 17 yıl hiçbir kızla 10 dk bile konuşmuşluğum yok arkadaşlar kız olan ortama çağırdığı zaman utanıyorum hata yapma korkuları üstün geliyor kaçıyorum.normalde kendimi en mutlu hissettiğim yer spor salonu
    --Ağırlık kaldırdıkça sanki içimdeki ölü kişiyi canlandırmış gibi hissediyorum.belki saçma gelebilir :D sürekli içimde bir sıkıntı var okulda bildiğim halde soruları cevaplayamıyorum 3 yıldır adımı bilmeyen öğretmenler bile var arkadaşlar dalga geçiyor gerçi bu sorun değil kafaya takmam arkadaşların dalgalarını.ama bu gidişle evlenecek kız bile bulamayacağım nedendir bilmiyorum utangaçlık genetik küçükkende böyleydi ama özgüvenim vardı şimdi yok =( =(
    geçen yaz lunaparkta roket diye bir makineye binmiştim 60 mt yukarı çıkıp sallanıyor filan korkutucu birşey hayatımdaki en güzel an bu andı korkuyordum ama bu korku güzel bir korkuydu indiğim zaman sanki tüm korkularım gitmiş gibiydi hatta 3-4 gün açılmıştım antalyada arkadaşlar 3-4 gün kaldık kızlarla sohbet filan etmiştim utanmamıştım zaten tipsizde sayılmam vücudumda fena değil :D ama kendime güvenim lanet olsun ki yok arkadaşlar böyle sorunu olup yenebilmiş arkadaşımız varsa bana yardımcı olabilir mi ?

2. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    o sorun bendede oluyordu hata yapma korkusu sonra aklıma şu düşünce girmeye başladı ''amaaan zaten öleceksin bigün hata yapsan nolcak ne kadar hata yaparsan o kadar yapmazsın hem'' biraz saçma gelebilir ama hayat böyle yaşanmaz bırak hata yap rezil ol oldukça akıllanır daha rezil olmazsın.ayrıca kızlarda senin gibi birer insan onlarda utanır erkekle konusurken hata yapmaktan korkar aynı senin gib iyani.o yüzden bırak akışına gitmek istiyorsan git kızların yanınad hatada yap dünyanın sonu değilya yoksa dediğim gibi bu düşüncelerle bi hayat yaşanmaz.

ineedpower bunu beğendi.
  3. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bende utanma olmuyor ama ortamda bende arasıra pot kırdığım oluyor. Bir problem olmuyor. Ama inan ki kız arkadaşlar daha fazla pot kırıyor.

Kızlarla gez toz iyicene alışırsın.. Tabi kızlar tarafından çağırılmak senin elinde ;)

ineedpower bunu beğendi.
  4. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    harbiden öyle ama 17 yıldır insan 1 kızlada mı konuşmaz be abi insan bu kadar mı mal olur diye düşünmekten alamıyorum kendimi

5. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Onlar da senin gibi insanlar. Aralarına gittiğin zaman onlar gibi olmaya çalışma. Kendin ol. Hata yaparım diye korkma her insan hata yapar. Zaten bir kaç kere gittin mi muhabbet kurdun mu alışırsın.

ineedpower bunu beğendi.
  6. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    Abi öyle diyosunda elim ayağım dakalaşıyor birbirine diyorum içimden oğlum rahat ol ama olmuyor ya demekki daha çok girmem gerekecek böyle ortamlara :D

7. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    bence dünya s...me minaresi g...üme diye düşün :D :D hatta bunu hayat felsefen yapabilirsin.

ineedpower bunu beğendi.
  8. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    tövbeee estağfurullah :D

RmznTR bunu beğendi.
  9. Kspong

Kspong Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Vücudun büyüdükçe özgüvenin yerine gelir merak etme. Bence ne zaman insanlar sana sorular sormaya başlarsa o zaman gelişmeye başlarsın.

ineedpower bunu beğendi.
  10. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    Tek temennim ya artık canıma tak etti bazen aile ortamında bile utanıyorum lan bunun ilacı filan yok mu yaaa

11. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    yani bunu derken aslında demek istdiğim şey hiçbir şey umrunda olmasın :D

12. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    =) Anladım kardeşim o kadarda yaşımız küçük değil veya zeka geriliğimiz yok Allaha şükür sadece yazdıgın cümle komiğime gitti ondan yazdım yani :D

13. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Müsait oldugunda özelden yaz yardımcı olmaya çalışayım kardesim

ineedpower bunu beğendi.
  14. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    sen konuşmaya başlamışsın işte yapman gereken devamını getirmek. Bir süre sonra bağımlılık yapar zaten kopamazsın :D

ineedpower bunu beğendi.
  15. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    forumumuzun aşk doktoru Danny Boy kısa zamanda vericeği tüyolarla kızı evine kadar getirtecektir :D

wallcroft9'69 bunu beğendi.
  16. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    hehe :D
    Ya birde teknik lisede olduğum için sorun oluyor karı kız yok birbirimize sarıcaz yakında hyper_ hyper_

17. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    kafelere takıl, iki gez toz gelir o :D akacak kan damarda durmaz thums:

18. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    Öyle yapıcam bundan sonra hayat utanmak,çekinmek için çok kısa yawwww saol reis thums:

19. Furko2424

Furko2424 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    bende de öyle bir sorun vardı.hata yaparsam diye bende kendi kendime yaparsam yaparım en kötü ne olabilir dedim bile bile hata yapmaya başladım.millet güldü bende güldüm.ondan sonra özgüvenim yerine geldi.yani demek istediğim hata yapsan ne olacak ki.en kötü ne olabilir rahat ol thums: ama bendede şöyle bir sorun var ben hiç bir kıza çıkma teklif etmem kızlar bana eder bende kabul etmem ilginç biriyim galiba :)

20. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Utangaçlık konusu dışında beni anlatmışsın. Anadolu teknik okuyorum bazen keşke meslek lisesine gitmeyip, düz liseye gitseymişim diyorum. Gerçekten salaklık yaptım.
    Çevremde çok iyi ortamım var her gün gezer tozarım, ama iş kızlara gelince ortamda kız yok. Kızlar genelde bizim burada serseri diye tabir ettiğimiz ortamda delikanlı ayaklarına yatan tiplerle takılıyor. Tipim fena sayılmaz eskiden kiloluydum biraz haliyle kızlarda olmuyordu ortamda. Şimdi yavaş yavaş düzene soktum kendimi kız ortamları yapmaya çalışıyorum, olursa olur olmazsada sağlık olsun :D

Senin sorunun sosyal fobi. Asosyal adam kimseyle iletişimi olmaz. Kendi cinsiyle konuşurken bile utanır sıkılır.

Son düzenleme: 15 Nisan 2012

Sayfayı Paylaş