Asla görmediğiniz Arnold resimleri!!!

Konusu 'Efsane Sporcular' forumundadır ve Karasan tarafından 10 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 91 üye.
  1. Air SeDaT

Air SeDaT Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Yİne yine yine ve yine mükemmel bi iş tebrikler!!!...
    Arnold müthiş bi vucudcu her resimde daha cok vurguluyor bunu...
    Üst göğüs press resmine bayıldım, dehşet bi kütle :) hyper_
    (arşiv genişliyor) :D:Dbench_O

Karasan bunu beğendi.
  2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0

Arnold, Amerika'daki ilk senesinde, IFBB Mr. Universe'te overall'da Frank Zane'e yenilmiş ve kahrolmuştu, işte bu tam bir sene sonra ki 1969 IFBB Mr. Universe, ilk kez tam bir definisyona girdiği, kas kalitesini ortaya çıkardığı yarışma. Hem overall'ı aldı, hemde alt kategorilerin çoğunu kazandı. İşte bu resim en iyi bacak kategorisi kıyaslaması, bacakları ince ama definisyon gördüğünüz gibi harika.

Bir vücutçunun gelişimi, 15-19 ve 26 yaşındaki halleri.

20 yaşındaki kol pozu, yorumsuz...

Efsanevi 1972 Mr. Olympia düellosu.

Franco'nun omuz ve kanatlarına diyecek söz bulamıyorum.

Definisyonda en iyi olduğu senelerden bir tanesi, 1974 Mr. Olympia zaferi. Bu resimde Joe Weider çok yaşlı ve şişko görünüyor, sanırım o sene kendisini bir hayli salmıştı, çünkü on sene sonraki resimlerine bakıyorum çok daha dinç ve sağlıklı duruyor.

Hangisi daha önce dikkatinizi çekti, poposu mu? yoksa anormal büyük tricepleri mi? Sanırım her ikisi de. Sanırım idman sonrası duşta çekilmiş bir resim. Sorulması gereken tricepleri bu kadar muhteşemse neden yarışmalarda böyle görmedik, bilemiyorum ama fotoşoplu değil bu resim, bölgesel steroidlerle sağlanan kısa süreli bir hacim olabilir bu görüntünün sebebi.

Gene harika tricepler ve kaya gibi kalflar, en iri olduğu senelerden bir tanesi 1973.

Gene 1972 Mr. Olympia'dan, gelinde hangisinin daha muhteşem olduğuna karar verin, cidden çok zor bir seçim, ikiside akıl almaz fizikler.

Arnold'ın en iyi senesi büyük ihtimalle, bir sene önce Sergio Oliva onu aşırı zorlamıştı ve bir çoklarına göre aslında yenmişti, işte bunun korkusu ile Arnold kendini aşarak bu resimdeki forma ulaştı, kütle ve kuruluğun eşsiz birleşkesi.

Bu pozu verebilmek için o kadar çok şeye ihtiyaç var ki, ince bel, muhteşem kollar, uzun kol ve bacaklar, kalın boyun, büyük göğüs, yayvan sırt, hepsi var, önkolları da son derece define.

Uberfish, halil98, -Arnold- ve diğer 13 kişi bunu beğendi.
  3. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    karasan neysn sn yha insan mı ?? senn sayende bir çok bilgi öğreniyorz... Allah senden razı olsun..devamı varsa bekliyorzz...saygılar...

Karasan bunu beğendi.
  4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    İlginize teşekkür ederim arkadaşlar, elimde daha resimler var ama hepsini hemen tüketmek istemiyorum, sırada Sergio Oliva serisi var, biraz farklı şampiyonların resimlerini verip daha sonra tekrar Arnold'a döneceğim, Sergio Oliva ve Frank Zane sıradaki efsaneler.

Sigmσ, blackmailer, yavuz88 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    ohh ohh ne güzel... sergioonunda ilginç ve daha önce görmediğim resmlerini görmek için sabrsızlanyrm..çoq saoln.

6. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hocam müthiş paylaşımlar sabırsızlıkla bekliyoruz.Emeğinize sağlık....

7. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    karasan ne demeliki...yorumların mükemmel...serinin devamını sabırsızlıkla bekliyoruz...emeğ,ne sağlık..

8. Air SeDaT

Air SeDaT Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    22 yaşındayken bacaklarının halini gösteriyo ama.. bi film kapağı adeta ya hani vardıya Danny de vito ile ikiz kardeşler :D ya gerçekten insan üstü bi boyutta görünüyoda yanındakiler çocuk gibi ama baya kısalar abi ya :D
    biz en iyisi buna Arnold'n çıraklık dönemi diyelim.. rakipler çok asğlam ama :D :p

9. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Arnold'ın üst bacakları bende olucak ah ah!!
    Çok kütleli olmamakla beraber müthiş definisyonlu resmen
    her adele birbirinden ayrılmış.BAcak dediğin böyle olur...

10. Air SeDaT

Air SeDaT Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Arnold tüm vucudu birbirini tamamlıyor adeta bi insan üstünde en son nokta bu gibi görünüyor, kalfları bile inceyken gençliğinde onlarada üste verdigi azimi vererek kalflarını 50 cm yapmiş ve gerçekten muazzam bi görüntü.... ben basket oynuyorum ve 2 yıl önce 3 aylık kalf geliştirme programı yaptım dikey ziplamam yükselmişti.. kalf çok zor gelişiyo gerçekten Arnold'n kalflara bakıp bi zamnlar ince olduguna inanmak güç... şu an kitabını okuyorum dün gece başladım ve bu akşam biticek inş oldukca etkilendim.. azimin getiridigi başarıyı en güzel tadan adam bu :)

11. _Fırat_

_Fırat_ Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir

12. Air SeDaT

Air SeDaT Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    yara izi heralde =) ayrıca sağ diz kapağınn 10 cm altındada var:)

13. Sarsak

Sarsak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arnold serisini sanirim şöyle bir finalle kapatabiliriz:

Bence gene de iyi yaşlanmış. 60 küsur yaşımda böyle olacağımı söylesinler heralde itiraz etmem. ( bunlar forum başlığına uymayan, yani herkesin bulabileceği resimler olsa da, buraya yakışacağını düşündüm.)

14. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Daha önce tartışıldı bu konu ,
    photoshop kokuyor o resimler burham burham, thums:

15. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Birde şöyle bir laf var, küçük ve zayıf doğdun, yeterince yaşarsan küçük ve zayıf olarak öleceksin ama ikisinin arasında nasıl olacağına sen karar vereceksin.

Arnold'ın 35 senesi heralde bin ömre zor sığacak hareket ve şaaşa ile geçti, o yüzden o resimler gerçek olsun ya da olmasın adamın hayattan aldığı keyfi, insanlar üzerinde bıraktığı derin etkiyi sıfırlamaz.

Kıskananlarda bu resimlere bakıp bakıp, sarkıyor sonunda diyerek teselli bulurlar.

mrtyler2, selim4141, herıld ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  16. muscledude

muscledude Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    konstrüktör resssam
    Yer:
    izmir
    Karasan çok güzel resimler..emeğine sağlık

17. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    karasan arnoldun steroid yüzünden ölen cok yakın bi arkadaşı varmış ona steroidleri veren doktoru arnold hapise attırmış 15 bin dolarını almış o bodybuilderi biliyormusun?

18. Sarsak

Sarsak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Karasan: " Kıskananlarda bu resimlere bakıp bakıp, sarkıyor sonunda diyerek teselli bulurlar."

Bence, sen de o soranları göz doktoruna gönder. Bu adamların ya gözü bozuk ya da 60+ yaşında adam görmemişler.
    Bu resimlerin Arnold'u kötülemek için nasıl kullanıldığını anlamadım. Resimlere bakınca benim gördüğüm, gençliğinde spor yaptığı besbelli, sağlıklı bir yaşını almış adam. Hatta iddiaların tersini kanıtlamak için bile kullanılır: "Bakın bu sporu bırakınca hiç de öyle 'mutanta' dönüşmüyor insanlar" diye.

19. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sarsak konu Arnold olunca beklenti de büyük oluyor, bencede resimler dendiği kadar berbat değil, ama açıkcası ideal ihtiyarlık resimleri de değil bence.
    Mesela Clint Eastwood, hep inceydi, ama adam 75 yaşında bile çok az kas taşımakla birlikte, lif lif define, çok kası olmasa bile, adam hala "kaslı"
    Rahmetli Charles Bronson'da 60 yaşında bile, lif lif kaslı, çok formda bir adamdı, bence bu biraz da genetik meselesi, kendini salmaktan öte insanın genetik kodu ile alakalı.
    Ahmet Enünlü gene yaşına göre süper, tabii Arnold zaten son yıllarını çok stresli politika yarışına adamış bir adam, Hollywood yıldızlarından daha ağır sorumluluklar altında, ama birde, onun sezon dışı dönemde hızla kütle kaybeden bir yapısı olduğunu biliyoruz, bununda kimi zaman çok daha gösterişsiz, kimi zaman ise daha 6 ay önce bile mesela, giysisinin altından kesik göğüs yapısı ile insanı kendine hayran bırakan bir vücut taşımasını sağlıyor, bence o hangi yaşta olursa olsun, idmana süper cevap veren bir adam, ama uyarım olmadığı zaman aynı süratle incelen bir yapısı var.
    Gene çok yakın bir zamanda bisiklete binerken resimlerini gördüm, kol ve kalfarı harikaydı.
    Çok uzun oldu ama sonuç, Arnold dalga geçilebilecek bir görüntü vermiyor bence, sana katılıyorum.

20. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    ARNOLD IS NUMERO UNO [​IMG]

Sayfayı Paylaş