Asla görmediğiniz Arnold resimleri!!!

Konusu 'Efsane Sporcular' forumundadır ve Karasan tarafından 10 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 91 üye.
  1. mehmetD

mehmetD Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    sizin yorumların mükemmel başkalarınki saçma oluyor ölemi .diyorum ki madem öle bisepsin sivrisine incesine bakıyorsunuz.iki tane kendi resminizide koyun onlarıda eleştirin ...

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kadar mı cahilsin?
    Hayatında sinema dergisi ya da film eleştirileri içeren bir kitap almadın, ya da gazetelerdeki yemek eleştirmenlerini okumadın, sanat tarihi üzerine birşey görmedin, edebiyat dergilerine göz gezdirip ödüllü romanlar üzerine eleştiriler okumadın.
    O yüzden "eleştiri" kavramını bilmiyorsun.
    Arnold'ı eleştirmek "ciddi bir kavramdır" diyorsun.
    Senin zaten önce kendi dilinle aran yok, Arnold'ı eleştirmek bir kavram değil olaydır, eleştirinin kendisi bir kavramdır ve sen maalesef bu kavramın, "eleştirmek için eleştiren insanla aynı ayarda olmak zorunluluğu yoktur" gibi bir boyutu olduğundan bihabersin.
    Ne yapacağız şimdi, sana Türkçe dersi mi vereceğiz, okulda ya da kendi çevrenden alman gereken temel bazı nitelikleri burada mı kazandıracağız?

danger35 ve vandamme bunu beğendi.
  3. mehmetD

mehmetD Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    sözelle işimiz olmadı çok şükür ...sayısal ağırlıklı bölümlerle uğraştığım için ,ufak tefek sözcüklerin peşine koşmadım ,kavram değil olay karşımdaki ne dediğimi anladıysa bana yeter .karşımdakinin hatalarını irdelemek gibi bir uğraşım olmadı .ancak bu forumda sizinle anlaşmak için noter gibi kafa sallamak gerekiyor dediklerinize .bir dediğimi 1000 yaptın.arnoldun başarısı hakkında bişe söyledim sadece .mevzu nerelere ,nasıl geldi inan anlamadım

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Arnold'ın hayatında görmediğin resimlerini, kendisi üzerine detaylı yorumlar ve bilgilerle okuduğun bir ortamda, ukalalık yapıyorsun.
    Ne koydun bu başlığa ekstradan, bilgi, gözlem, fikir?
    Arnold'ın büyüklüğünü mü tartışıyoruz burada?
    Arnold'ı küçümsesem, beğenmesem zaten bu kadar araştırıp, görülmemiş resimlerini buraya yükleme zahmetine katlanmam.
    Uzun ve keyifli bir araştırmanın sonucu bu resimleri bir araya getirdim ve devamını da getireceğim.
    Vücut geliştirmede, Mike Mentzer, Lou Ferrigno, Sergio Oliva gibi önkolları aşırı gelişmiş efsaneler olmasa konu Arnold'ın önkollarına gelmez, zayıf değiller zaten, ancak diğer devlerin önkol kasları çok daha gelişmiş olduğunu için buna da değindim.
    Hani bir emeğin neresinden tutupta çimdik atayım desen, bu kadar olur.
    Çıkıpta, "bence Arnold'ın önkolları çok iyi, Lou Ferrigno'dan daha iyi dersen", sana sert yanıt vermem, senin fikrindir derim, ancak neden Lou Ferrigno'nun bana göre daha iyi olduğunu kendimce açıklarım.
    Çıkıp, kendi resmini koyda seni görelim demenin bu konuyla uzaktan yakından alakası bile yok, senin eleştiri kavramına yabancı olmandan kaynaklanıyor.

5. mehmetD

mehmetD Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    arnoldun görülmemiş resimleri için tabiki saol ,belkide forumda gezindiğim konular üzerine yapılan yorumlardan etkilendim.eleştiriyi bu branşda pek kabullenmedim .çünkü body sporu yapınca biri göbek yapmışın dese hemen sen kendine bak hesabı.bir karşı atak olur.tabiki eleştiriye herkes açık olmalı,yoksa röportajlar olsun yazılar olsun emeklerin inanılmaz...

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Hepimizin bu foruma ve birbirimize katacağımız şeyler var, keşke bu tartışma hiç yaşanmasaydı, amacımız üzüm yemek, birbirimizi kırmak değil...

vandamme bunu beğendi.
  7. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    kesinlikle katılıyorum.

8. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Karasan'ın resimlere kattığı yorumlara hayranım. Sanki Discovery de belgesel izliyormuşcasına resimlere baktım ve yorumlarını okudum,çalışmasını takip ettim.
    -Keşke imkanlar elverse de Karasan'ın hazırladığı ,konusu V.G. olan bir video belgesel izlesek...

9. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Karasan'ın yorumlarını isteyen dikkate alır; isteyen almaz (şahsen ben dikkate alıyor ve fotolara daha başka bir açı ile bakıyorum). Ancak gösterilen bir emek sözkonusudur ve de yorumlara katılan veya katılmayanların da saygı göstermesi gerekir...

Diğer bir husus/rica: Buna benzer bir çalışmanın Sergio Oliva için yapılmasını dilerim.

Saygılar...

10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ilginize ve güzel yorumlarınıza teşekkür ederim.
    Opasan en kısa zamanda Sergio Oliva üzerine çalışmam gelecek, onunla ilgili de enteresan resimler buldum.
    Sergio Oliva benim için en büyük vücutçudur, neden daha sonraya kaldı derseniz, assolistler sahneye en son çıkar derim :D
    Cidden Sergio Oliva, diğer vücutçuları çocuk gibi gösteren, duruşu, fiziği ile başka bir tür.
    Hem kız gibi ince beli olup, hemde canavar gibi önkolları olan, hem estetik hemde anormal derecede kütleli olan onun gibi bir vücutçu daha gelmedi ve bence gelmeyecekte.
    Daha öncede yazmıştım, onun Mr. Olympia'ların en güzel pozlarının olduğu, çok büyük, orijinal bir duvar posterinde görmüştüm.
    Tüm Olympialar süperdi, hepsine hayran oldum, ama hani filmlerde yavaş çekim olur, Sergio Oliva'nın yandan dönerek sırt pozu verdiği resmi hepsini ezip geçiyordu.
    Diğer Mr. Olmypia'lar onun yanında amatör vücutçu gibi duruyordu, hayatı da çok enteresan, renkli, kesinlikle güzel bir konuyu hak ediyor.

rey619, vandamme, rabesantrata ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  11. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    karasan teşekkür butonu ile teşekkür ettim ama yine de yazmadan edemeyeceğim. gerçekten emeğine sağlık.

lise 1 nci sınıftaydım galiba okula yakın bir kırtasiye dükkanı vardı dışarıda kitapların teşhir için konduğu raflarda gördüm " Arnold : Bir Vücutçunun Eğitimi" yandan biceps pozu veren muazzam fizikli bir adam. müthişti. göğüsler, kollar, trapez hepsi özenle üretilmiş üzerine monte edilmiş gibi duruyordu. bu kitabı almalıydım ama o zaman kitabı alabilecek kadar param yoktu. ve o kadar parayı da o kitaba veremezdim. her geliş gidişimde o kitaba hayran hayran bakar almak isterdim. birgün baktım kitap yerinde yok. bu arada yaşadığım ilçe öyle çok da büyük değil. ilçe de o kitap eminim tek idi. neyse. belli bir zaman sonra yakın komşumuz ve çok iyi arkadaşım erdinç yazındı galiba elinde bu kitapla çıkıp gelmesin mi? erdinç ve ben o zamanlar karate, kungfu merakı ile kendimizce antrenman yapar, taşlarlan falan ağırlık çalışırdık. kitabı sınıfdan bir arkadaşı almış. dükkanları falan var. durumu iyi çocuğun. ben altın bulmuş gibi sevindim. kitap ben de kalacak dedim. başladım arnold'un hayat hikayesini okumaya. hem okuyor hem de bu dev adamın kitabın her sayfasında karşıma çıkan o fotoğraflarına saatlerce bakıyordum. hayat hikayesine 4-5 kere baştan sona okuduğumu hatırlıyorum.

koyduğun bu fotolara bakınca o günleri hatırladım. odamın duvarların da arnold'un posterleri, kart postalları, halter adlı bir dergi elime geçti ordan kopardığım o siyah beyaz fotoları yıllarca asılı kaldı. arnold'un 90 lı yıllarda tv lerde yayınlanan tüm filmlerini hayranlıkla izledim. benim için idoldü. halen de öyle. gerçekten bu sporu yapmak için doğmuş insanlardan...

70 li yılların fotoları ve o dönemin vücutçuları benim için de özeldirler. o yüzden o fotolara bakarken daha farklı bakarım. hayranlığım daha fazladır benim de o dönem vücutçularına. belki de o fotolarla bu sporu sevmeye başladığımdandır...bu nostalji için tekrar teşekkürler....

marthel bunu beğendi.
  12. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    bu arada canını sıkan birkaç mesaj yazılmış. aldırma. bizler senin bu spordaki yorum yeteneğini, kişilerin fiziklerini değerlendirme ustalığını biliyoruz. arkadaş seni fazlaca tanımıyordur eminim. zamanla senin yazılarını okudukça ve çalışmalarını gördükçe saygı duyacaktır.

hiç kimse eleştirilmez değildir. herkes eleştirilebilinir ama saygı çerçevesinde olursa daha güzel olur. emeğe saygı lütfen....

13. javsin

javsin Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İZMİR
    karasan,eline emeğine sağlık süper bir paylaşım dosyası hazırlamışsın sayfa bir an önce bitsinde diğer sayfaya geçeyim diye hem heycan içinde hemde merakla dikkatlice bir çırpıda okudum hepsini.tekrar teşekkürler...

14. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim, bu internet güzel birşey, doğru kullanıldığında bir ömür arayıp bulamayacağınız ama aslında size çok yakın olan insanları bulup birşeyler paylaşmanızı sağlaması bir harika.
    Gelelim yeni resimlerimize!

Arnold 16, 17 ve 18 yaşındayken, fazla söze gerek yok, mevlam vermiş...

Bence harika bir resim, Arnold'ın cüssesi ve Sergio'nun kütlesi harika, Sergio Oliva'nın önkol kaslarının ne derece özel olduğunu gösteren bir kare. Her ne kadar rakipte olsalar, aslında birbirlerinden çok etkilenmiş iki karakterdi Arnold ve Sergio. Sergio kendinden emin, rahat ve umursamaz ve dünyada eşsiz bir fiziğin sahibiydi, ve Arnold onun fiziğine daima hayrandı. Sergio ise Arnold'ın karizmasını ve zekasını asla inkar etmedi.

Arnold'ın kaflarına bakın, önden çok değişik bir görüntüsü var. Yanındaki adam pek talihsiz, harika, çok büyük kolları var, ama Arnold'ın yanında sıradan duruyorlar neredeyse.

Çok güzel, kaliteli bir resim, en solda John DeCola 1969 Mr. America, aynı zamanda en iyi kol ünvanını aldı. Ortada sanırım Ms. Americana, ve 1969 IFBB Mr. Universe Arnold. Herkes mutlu :)

3 adamın kütlesi dünyaya yeter, ortadaki sanırım Amerikan futbolcusu, devlerin arasında hiçte ufak durmuyor, çok kalın bir adam. Sergio gene kılığıyla yakıyor ortalığı, Arnold ise odacı gibi giyinmiş, daha gözü gönlü açılmamış, Amerika'ya yeni gelmiş Avusturya köylüsü kılığında.

Arnold'ın 1967 Mr. Universe'te yendiği Tinnerino ile, aynı yarışmadan, Tinnerino harika bir vücutçu, burada net olarak görünüyor. Omuzları, karnı, bacakları çok iyiydi, bir bütün olarak çok kaliteli ve estetik bir adamdı. Zaten kariyeri birçok önemli ünvanla dolu.

Arnold'ın sırtı, Franco'nunda omuz ve göğsü olayı bitiriyor.

Şimdi yazarken fark ettim, öndeki koluna baktımda, sanki altta Kemal Sunal'ın 27 santimlik kolları var, üstüne biceps ve triceps monte edilmiş gibi! Özellikle tricepse bakın, tıpkı ağız gibi duruyor...

crazy5800, veaN, halil98 ve diğer 18 kişi bunu beğendi.
  15. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Karasan son yorum süperdi:D ve gercektende kemal sunalın kolu kadar o tricepsin parcası.

16. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Genetik genetik genetik Bir vucutcuya bırakılan ve bırakan en buyuk miras

Aslında türklerin geçmişte mükemmel genetiği vardı bize ne oldu böyle :(

17. hasjay

hasjay Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler karasan süper bir çalışma.müsadenle bende ekleme yapmak istiyorum...vereceğim sitede arnoldun daha görülmemiş binlerce çalışma ve poz resimleri var...Muscle gallery kısmındaki galerilere isteyen girip özene bözene resimlere bakabilir...eeee efsaneler kolay kolay unutulmuyor...saygılarımla...

http://www.schwarzenegger.it/gallery/photogalleryh.html

Birde sorum olucaktı ustalara...ez bar son yıllarda mı keşfedildi?yada vardı da prof.lar kullanmıyorlarmıydı eskiden?çünkü arnoldun resimlerine baktım hep düz bar kullanıyor.arka kol ve bicepsi hep düz barla çalışıyor...

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Mart 2008
    ammun bunu beğendi.
  18. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    o yıllarda da z bar var mıs ,
    aşağıdaki fotoda arnold skull crusher yapıyor ,
    ve genç oldugu yıllardan foto

Ekli Dosyalar:

• m96.jpg
      m96.jpg
      Dosya Boyutu:
      25,3 KB
      Görüntüleme:
      498
  19. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    John DeCola da az değilmiş.fizik olarak arnold un yanında ezilmeyen sayılı insanlardan o devirdeki.
    boyu da kısa değil.
    bence o resimde arnold dan geri kalan tek bölgesi göğüs.
    onun haricinde bacaklar,karın,omuz,kollar,bel şahane

20. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Evet, DeCola cidden iyi görünüyor, gerçi yarışmacılığa pek devam etmemiş, Mr. America'dan sonra, düşününce bu sporda ne cevherler geldi geçti, ama işte bu iş birazda kısmet işi, herkes deniyor, çoğu hayat mücadelesinde savrulup gidiyor, bu hayran olduğumuz adamlar, genetik ve azim kadar, şansında galipleri bence.
    Bu konudaki ilk resimde de Arnold, EZ Bar ile Scott Curl yapıyor.
    Ez bar heralde en az 50-60 senelik birşeydir. Arnold'ın Arm Blaster denen bir ürünle, Ez Bar curl yaptığı resimleri efsanedir, çok biliniyor diye koymadım, ama koyayım, görmeyenlerin gözleri yuvalarından çıkacak kadar muazzam o resimde kolları, insana EZ Bar aldıran bir resim ;)

Sayfayı Paylaş