Askerlik ve vücut !!!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve flamel tarafından 17 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Herkese merhaba , yaklaşık 6 aydır süren fitness programım gelecek ay sonu itibariyle bitiyor askerliğin başlamasından dolayı. 5 ay sürecek olan askerlik hizmeti sırasında ağırlık çalışamayacağım için vücutta ne gibi değişmeler olur ? Kas kaybı , kilo oranı ( artış-azalış) vs.. gibi.. Bu konuda tecrübesi olan veya duyumu olan var mı ?

2. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Kas kaybın elbette olacaktır ama kas hafızası diye birşey var askerlik bitiminde iyi bir çalışma ile 2-3 ay gibi bir sürede eskisinden daha iyi olursun.Sen yinede mekik barfix şınav çek askerde zaten bol bol çekeceksin :)

3. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    Kısa dönem yapcaksın verirler bi masanın basına takılırsın kafana göre bence spor yalan olur

4. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Bakalım nasıl olucak :)

5. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    güç antremanları yapabilirsiniz ağırlık altına girip hacim alamayacaksınız belki ama

şınav,mekik,barfiks vb.. hareketlerle formunuzu koruyabilirsiniz.

kilo alıp verme işi biraz farklı uzun dönem yapan arkadaşlarım oldu biri kurumuş geldi :D

diğeri 10 kg almış yani ordaki işinizede bağlı kilolu pideciydi işte :D

celeron bunu beğendi.
  6. celeron

celeron Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme en büyük sorun olabilir. (Tecrübem yok :) ,ama beslenme olayı askerde biraz zor gibi. )

7. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Evet en çok kafama takılanda beslenme..

celeron bunu beğendi.
  8. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0

Kafanı sıfırla öyle git. En büyük şansın kısa dönem yapmak. Ben Jandarma Kuryesi olarak uzun dönem yaptım. Haftada 1 kere kaçak olarak spor salonuna gidebildim. Tabi usta birliğinden bahsediyorum, acemi birliğini kesinlikle unut. İnsanlıktan çıkacaksın bırak beslenmeyi sporu.

Kurye olduğum için de iyi kötü paramla dışarıdan yiyebildim. Öbür türlü iyi beslenmek de mümkün değil. Dolabın altında bakkal poşetlerinin içinde protein tozu da sakladım, ancak denetlemelerde sıkıntı olabilir benden söylemesi. Ben sivil kurye olduğum için dışarıda oluyordum denetlemelere girmemiş oluyordum.

Kısacası mevcut vücut kompozisyonuna elveda de. kolay gelsin.

9. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Bakalım nereye çıkıcak nasıl olucak şartlar vs.. Uzun dönem yedek subay ihtimalide var tabi..Şınav , mekik , barfiks ile devam edicez heralde durum öyle gözüküyor..

10. sthammer

sthammer Guest

ben 341'dim, askerde beslenme zor; ne verirlerse onu yiyorsun, alayda kahvaltıları hiç unutmam, çoğunlukla herkes yarım ekmeğin arasını açardı ve eleman peynir falan koyardı arasına :) kurye olmak çok avantajlı nitro şanslıymış, bizim alayda kuryeler çoğunlukla kısa dönem oluyordu. Artık kısa dönem askerlik eskisi gibi değil, sayı çok fazla ve yedek subay olma ihtimali de çok düşük; ordunun ihtiyacı olan bir branşta isen durum farklı. Artık her kısa dönem masa başında değil, ben acemi birliği hariç 4 ay uzun dönem askerlik yaptım, bunu da diyen uzun dönem askerler :) eğer hizmet muhafız birliğine düşersen yandın, amelesin. İdman şansın çok tabi, koşmalar, şınav, mekik, barfiks bol bol çekersin, ben 10 kiloluk büyük taşları dambıl olarak kullanıyordum, komutan millete 'napıyo ln bu' diyordu :) yine nöbet kulesinde mp5 silahımla twist, front raise, military press gibi hareketleri yapardım :) silah 2.7 kiloydu ama iş görüyordu, şınavda bölük birincisiydim ama barfikste kilodan ötürü vasattım, vay be gazi bile olmuştum, üstün hizmet belgesi verdiler yoğun amelelikten ötürü, kısa dönemlerin üçte birine çavuş rütbesi verirler; ben de çavuştum ancak 1 hafta yaptım, ihtiyaç yoktu, katçılık, çaycılık, seracılık, amir haberciliği, araç muhafızlığı, araç komutanlığı, gece çavuşluğu, nöbet erliği, gece nizamiye sorumlusu vs., yapmadığım şey kalmadı koca alayda :)

flamel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş