Askerlik ve Dövme

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Berkay Türkkan tarafından 18 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Üniversite dolayısıyla askerliğime daha var ama aklıma hep takılan bir konu olduğu için belki aramızda tecrübe etmiş olanlarımız vardır diye bu konuyu açmak istedim.

Askere dövme ile gidip sorun yaşayan oldu mu aramızda ? Yoksa diğer bir çok konu gibi bir şehir efsanesi mi bu dövme konusu ?

2. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    Şehir efsanesi tamamen benim tanıdığım bir sürü kişi gitti dövmesi olan bişeyde olmadı dediler.Ancak şunu söylemeliyimki son zamanlarda dövme yaptırmak çok populerleşti iyice çocuk çoluğun eline düştü sırdalanlaştı artık yaptırmanın pek manası kalmadı vücudun orjinal halini bozmamak lazım.

Hymenalos ve Berkay Türkkan bunu beğendi.
  3. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    çok sıradışı bir dövme yaptırmadığın sürece sorun olmaz benim babamda 20 sene çalıştı ben çok dövmeli asker gördüm hiçde sorunları yoktu.

Berkay Türkkan bunu beğendi.
  4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Türkiye'nin en katı disiplinli birliklerinden birinde askerlik yaptım. Arkadaşlarımdan birinin omuz , sırt ve kolunda bayağı büyük tribal dövmeleri vardı herhangi bir sorunla karşılşmadı. En fazla bireysel bazı sitem vari şeyler işitebilirsin.

5. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    kendisi subay olan bir büyüğüm bir keresinde vücudun %75'inden fazlasını kapsayan dövme olursa sıkıntı çıkabilir demişti

hoş,vücudunun %75'ini kapayacak kadar dövme yaptıran kaç kişi vardır o da meçhul :D

Danny Boy ve Berkay Türkkan bunu beğendi.
  6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    aslerlik zorunlu bir görev olduğundan sorun olmaz. ne yani dövmen var diye askere mi almayacaklar:) türkçe bilmeyeni hata konuşmasını bilmeyeni bile askere alıyorlar. eğer dövmesi olanı askere almasalardı emin ol dövmesiz adamı çok zor görürdün:)

Tevfik Erzon ve Berkay Türkkan bunu beğendi.
  7. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    hic bisi olmaz rahat ol

8. osmanaga

osmanaga Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Hayatımızı askerliğe göre mi şekillendireceğiz? istersem bütün vücuduma dövme yaptırırım

acemi26 ve Berkay Türkkan bunu beğendi.
  9. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    ilk muayneye gittiğinde soruyolar dövmen varmı diye var desende demesende bakıyolar..sonra gataya sevk edebilirler dövmeler yüzünden ama bu çok satanistçe dövme filan değilse bişey demiyorlar..ben muayneye gittiğimde gömleğimi atletimi çıkarttırıp baktılar lafa inanmıyolarda..

10. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    En fazla general postası - albay postası - şöfor ve protokol gibi selamlama alayı gibi sürekli olarak komutanları gözü önünde olabileceğin (dolayısı ile rahat) askerlik yapabileceğin yerleri otomatik olarak elemiş oluyorsun. onun haricinde herhangi bir problem oluşturmuyor dövmeler. Eğer herhangi yasal olmayan bir ideolojiyi savunan dövmelerin varsa örneğin I <3 marihuanna yada Viva la che guerra v.s tarzı dövmen yoksa hiç dert etmene gerek yok. şimdiden hayırlı tezkereler

11. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Öyle birşey olsa askerde dövme yapılmaz, arkadasım askerden yeni geldi askerde her yerine dövme yaptırmış :D

Sayfayı Paylaş