askerlik sonrası iş stresi :(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve coder tarafından 17 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar size bişey danışmak istiyorum. 10 ay önce askerliğim bitti. Askerliğimden sonra iş aradım. Fakat neticelerim sonuç vermedi. Açıköğretim İşletme mezunuyum bu arada. Askerden öncede mağazacılık, muhasebe, otel gibi yerlerde çalıştım. Özel sektörde iyi bir maaşla çalışabilmek için ya arkanda sana referans olabilcek birisi gerekiyor. ya da donanımlı olacaksın. Söylediğim gibi açıköğretim işletme mezunuyum. Orta derece ingilizce ve almancam var. Askerden önce maaşı falan dert etmeden nasıl olsa askerden sonra adam gibi bir işe girerim diye çalıştım. Askerlik bitince kazın ayağının öyle olmadığını anladım. Bir çok iş görüşmesinde çok komik tekliflerle karşılaştım. ayda 800 liraya günde 12 saat çalışma teklifi bile edildi. Ben de benim için en uygun seçenek olarak kpssye hazırlanmaya karar verdim. Temmuzda sınav var. Kasımda atamalar oluyormuş. En azından makul mesai saatleri ve en az 1500 tl para ile garanti bir mesleğim olur diye düşündüm. Bunun yanında iş arayışlarım devam ediyor. Bana güzel iş imkanı sunan kariyer yapabilceğim bir yer olursa yine de işe girerim. kpssye yine bırakmam tabii. siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar. sizin tavsiye edebilceğiniz bişeyler var mı ?

2. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    Aynı sorun abimde de mevcut mekatronik mezunu üzerine 2 yıl aöf işletme bitirdi ve bu süre zarfında 3sene bir şirkette çalıştı 1000tl civarına.2010 Aralıkta askere gitti kısa dönem olarak geldiğinden bu yana iş araştırıyoruz ama yok olanlar ise dediğin gibi 800tl maaş teklif ediyorlar ve 2 otobüs değişmesi gerekiyor vs vs. Kpss'yi düşündük bizde en azından 4 yıllık mezunu en az 1500-2000tl maaş ve c.tesi pazar tatil çalışma saatleri belli. Umarım herşey gönlünüzce olur hakkımızda hayırlısı artık.

3. halil_37

halil_37 Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    43
    abimde erzurum universitesi 4 yillik fizik bolumu mezunu, mezun olduktan 3 sene sonra is bulamadi, simdi mecburen fabrikada 700 tl ye çalisiyor. :s

4. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    ben askerden geldikten sonra hemen işe girdim girmek zorundaydım cünkü askerde üniversite sınavını kazanmıştım :)
    7-8 ay calıştım istanbul'un ünlü bir giyim firmasında.
    simdi okulumdayım..

mezun olunca ne işe yarayacak diploma bilmiyorum.

Giyim firmalarını deneyebilirsin.
    700-800 maaş yemek ssk ve sıınırsız sosyal olursun.
    Mezun olunca da bu işi yapmak isterim :D

Sayfayı Paylaş