askerlik ile ilgili yardım

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mhett tarafından 14 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mhett

mhett Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    merhba arkadaşlar, ben üniversite son sınıf öğrencisiyim. bu dönem okulum bitiyor, askerliğin uzama kısalma dururmu muallakta olduğundan askere en kısa zamanda gitme kararı aldım, fakat en kısa zaman bu tariheten itibaren nekadar kısa sürer, okurken tecil kırdırılır mı? okul bittiğindeyani haziran temmuz arası baş vurnca ağustos celbine yetişilir mi?

bir başka olarakta uzun kısa askerlik yapan abilerim arkadaşlarımdan tavsiyeler bekliyorum. Tecrübelrinizi ve bildiklerinizi paylaşırsnız sevinirim

2. AxiboY

AxiboY Üye

Beğenileri:
    687
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Kocaeli
    agustos gibi tecili bozarsan kasımda yada şubat ayı gibi gidersin..kısa dönemler çok şanslıymış hani diyorlar ya kısa dönem yapanlar uzunlara göre daha çok çekiyorlar öyle bi durum söz konusu değil tüm akrabalarım polis ve askerdir albay yarbay ast subay subay akrabalarım vardır ve onlardan duydugum kadarıyla faca vb psigkopatlık belrtici bi durum olmadıkça ve askerliğini en iyi şekilde yaparsan ne ceza alırsınız ne dayak yersiniz askere giden illa ceza alacak dayak yicek birşey yoktur..Dövme konusu gündeme geliyor dövmede bi problem yokmuş bende de var yeni yaptırdım tam istediklerin hakkında bilgi vermedim askere gitmediğim için sadece duyduklarımı anlattım..

ercan41 ve mhett bunu beğendi.
  3. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    eger agustos celbinde gitmek istiyorsan 1 mart-30 haziran arası başvuru yapmalısın diye biliyorum , erken sevk dilekçesi vermelisin yani ve bu dilekçe genellikle kabul edilir.....bende agustos celbinde askerim kısmetse

mhett bunu beğendi.
  4. mhett

mhett Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    sağolun arkadaşlar kafam karıştı şimdi bu dönem son dönemim alttan dersimde yok biticek Allah izin verirse büyük ihtimal. Şimdi ben tecili öğrenciyken kırdırabiliyomuyum. Sorun yaratır mı? Ya okulum uzarsa ozaman bi sorun olur mu? Avustosa yetişirse uzun kısa farketmez nası olsa zaten 4 ay boşta beklicem kimsede iş vermez okadar kısa süre, Uzunda olur hemde para kazanmışta olurum, ama asıl isteğim kısa, Bide sınav yapıyolarmış bilgisi olan var mı acaba bu konuda? ne işe yarar nolur. puan muan ne alınca ne olur? gibi

5. mhett

mhett Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    30 haziransa iyi okadar kısa sürede dağıtabilirler mi acaba hemde garnati olur okul bitmiş olur

6. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    şimdi okulu bitirmeden tecili kırdırdın diyelim başvuru esnasında senden üniversiteden mezun olduguna dair yazı isteyecekler onuda okul bitinceye kadar götüremeyecegin için aynı hesaba gelir, kırdırma yani.....okulun ne zaman bitiyor ? bak ben sana yazdım orda erken sevk dilekçesi yazman gereken tarihleri , tabi kesin bilgi için en yakın askerlik şubesine git derim....evt sınav oluyor sınavda kısa dönem gitmek istiyorum diye belirtiyomuşsun diye duydum ...ayrıyetten eger kısa dönem gitmek istiyosan en son gün olan sınava gir yani aynı sınavı 3 kez üst üste yapıyorlar sen son gün gir çünkü ondan önceki günlerde alacagı uzun dönemleri alıyor .....bu bilgi ne kadar dogu bilmiyorum ama yakın zamanda kısa dönem yapıp gelen bir abim söledi

7. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  8. mhett

mhett Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Serkan dediğine göre benim bi dilekçe vermem mümkün olmuyor anladım, ben şöyle düşünmüştüm şimdi bi dilekçe yazarak altınada "eğer okulum biterse askere alınmak istiyorum" gibi. Aslında avustosta gidersem farketmez uzunda gidebilirim kısa istiyorum ama uzun çıkarsada üzülmem çünkü öbür türlü 4 ay daha beklicem. Aralıkta olursa kısa olmasını dilerim.

Sınav konusunda dediğin baya manyıklı öyle oluyosa dediğin gibi yapim, sınavdada hangi seçeneği istiyosan onu işaretliyomuşsun öyle okudum ama para etmiyo diyolar tam bi şans işi.

bide bu askerlik uzuyacak diyorlar ne düşünüyosunuz hemen uzamaz herhalde, bide askerdeyken vurursa, tezkereye kalmış 10 gün hadi yavrum 6 ay daha bizlesin :))))

bide askerde spor durumları nasıl talimleri yaptırıyolar mı kısalara? yoksa görev mi atıyolar yazıcılık v.s. bide kendi imkanlarımızla vg çalışabilirmiyiz?

çok soru soruyom ben yaw :))))))))

Sayfayı Paylaş