askerlik bitti

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve deathlifter tarafından 17 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 24 üye.
  1. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    bugun itibariyle guneydoguda bir sinir karakolundaki askerligim bitti
    cok zor sartlar altinda gecti aclik uykusuzluk gunde 10-12 saat hudutta
    nobet devriye pusu intikal derken ne duzgun beslenebildim ne de uyuyabildim ortalama 3-4 saat uyku ile gecti gunler.

en kisa zamanda vg ye donus yapacagim ve forumda okuyamadigim yerleri bastan sona okuyacagim 5 ay dagda kaldigim icin carsi iznine sadece 4 kez cikabildim burayi takip etme firsatim olmadi.

forumu bayagi ozlemisim.

R10, Ocensers, Despo ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Ouz

Ouz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Net Cafe
    Yer:
    Giresun
    yokluğun forumda bayağı belli oluyordu :) hoşgeldin deathlifter

deathlifter bunu beğendi.
  3. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    hoşgeldin uzun süredir yoktun merak etmiştim şahsen

4. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Ben de dün geldim 5 aylık askerlikten. Şartlarım pek zor değildi ama yine de askerlik insanı yeyip bitiriyor. En kısa zamanda geri döneceğim çalışmalara. Sana da hayırlı olsun deathlifter.

5. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    hoş geldin...

6. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    kısa dönem askerler sınır karakollarına verilmez ama ilkkez duydum kısa dönemin sınırda olduğunu bende kısa dönem yaptım ya askerliği neyse

7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Hosgeldınız deathlıfter ve tughan.. :)

deathlifter ve TuGhAn bunu beğendi.
  8. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Aramıza tekrar hoş geldin deathlifter,tuğhan sana da geçmiş olsun..

İyi çalışmalar dilerim.

9. m.o.k

m.o.k Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sales
    Yer:
    Denizli
    Aramıza tekrar hoşgeldiniz.

10. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Gozun aydin, hosgeldin tekrardan

11. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Tekrar aramıza hoş geldiniz arkadaşlar, hayırlı olsun.

12. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    normalde yasal olarak bir gundeki nobet sekizi gecemez biz 10 un altına inmedik.

kısa donemlerin gece nobete cıkmaları yasakmıs gece 1 nobetleri yazılmasmıs eskiden. 333 den itibaren degismis.

ayrıca kısa donelere en fazla 4 saat nobet yazılabilirmis.

ayrıca karakollarda kısa donemler genelde nobete degil karakoldaki islere verilirdi.

kisa donemler pusuya, devr,yeye cikarilmazdi (bunu taburda duymustuk ama oyle olmadı :))

ama

bunlardan hicbirine uyulmadı cunki yeterli eleman yok. karakolun kapasitesi 50 kisilik ama maalesef en fazla 30 u buluyor bir ara 19 a kadar dustu. istirahat saatleri maksimum 4 e ulasabiliyordu bir ara.

bizimle birlikte kısa donemlerin termale gecmesi, karakol cavusu olması, karakolda bir is yapmasi mesela santralci gibi 333 zamani kaldirilmis. karakolda 3 kısa donemdik ben hudutcu oldum digerleri karakolda kuleciydi. ama her karakoldaki kisa donemler hudutcu olmadi boluge bagli 5 karakol vardi sadece 2 sinde kisa donemler hududa gitti. digerlerinde yine karakol icinde bir gorev buldular. bizim karakolda tegmen kisa donemleri hic sevmezdi o yuzden ilk gunden yolladi hududa. niye beni secti cunki en genc poset bendim 31 yasindayim diger kisa donemin biri 33 digeri 35 di.

ayrıca bolukten boluge degisiyor biz gece nobete cıkarken aynı tabura baglı baska bolukte kısa donemler gece cıkmıyordu. bunun nedeni dedigim gibi eleman eksikligi, boluk komutanının insiyatifi (bizimki hic sevmezdi kisa donemleri) ve ortam sartlari. bizim arazi terorist ve kacakci gecisine cok musait oldugundan ve her gun kacakcilar siniri gecmeye calistiklarindan sartlar iyice agirdi. ama bence de zaten boyle bir ayrım olmasına gerek yok.

zaten kısa askerlik yapıyoruz bir de yok kısa donem gece cıkmasın yok 4 saati gecmesin gerek yok oyle kurallara uzun donem giden cocuklara da yazık onları da bekleyen var. sadece sure avantajı yeterli universite mezunlari icin kısa donem gidiyoruz baska avantaja gerek yok bence.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:23 ----------

ayrıca

askerden geldikten kac gun sonra vg ye basladiniz diye bir anket nasıl olur?
    ben ertesi gun basladım :) hatta 24 saat bile gecmedi gece 1 de geldim ertesi gun oglen 1 de bench press in altındaydım.

Son düzenleme: 21 Ocak 2011
    R10, Rpac, Despo ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. virgul

virgul Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    325. kd olarak bende sınır karakolunda kısa dönem askerlik yaptım. günde 13-14 saat nöbet tuttugum oldu. termal kamera operatörüydüm ama pusuyada çıktım manga nöbetide tuttum.toplam 3 kere çarşı iznine çıkabildim. şartlar çok zordu.çok çektik desekte gidip görmeyene kelimelerle anlatamayız yaşadıklarımızı :) termal kamerada karakola 6km uzaklıkta bildigin demir bi kuledeydi :) hücum yeleğinde 100 tane mermi elinde bi g3 iki kişi açık arazide allaha emanet geçirdik geceleri.olaylarda oldu tabi ama çok şükür kayıpsız atlattık hepsini. deathlifter neler yaşadığını çok iyi biliyorum :) çok geçmiş olsun.

deathlifter ve slymnasye bunu beğendi.
  14. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle hoşgeldin. daha sonrasındada sorum olucak askerlik süresince ölçülerini koruman pek mümkün oldumu ve eğer kaybettiysen kaç kilo kaybettin kısacası bi form durumu değerlendirmesi yapabilirsen sevinirim.

15. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    deathlifter ben de 16 mayıs ta teskere mi almıstım 17. sinde evimdeydim.18 mayısta tekrar spora başladım. Askerliğim boyunca da spora tekrar başlayacağım günü hayal ettim desem abartı olmaz :)

16. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    kilo kaybı olmadı 1-2 kilo belki ama maalesef kas kaybı oldu. keske kilo da kaybetseydik fit olurduk iyice. gorenler cok zayiflamissin diyor aslinda kilo olarak zayifladigim falan yok. olculer mahvoldu. cogu zaman yemek yeme firsatimiz olmadi kahvalti dahil bircok ogunu pas gectik. yemek yeme firsati olunca da yemekler iyi degildi et yiyemedik, ara sıra hindi ve tavuk yedik. yogurt sut unuttuk. yumurta toplasan 5 kere cıktı. ac kalmamak icin tost biskuvi gofret yedik maalesef kantinde 2-3 cesit biskuvi ve gofret vardi baska da bir sey yoktu. ayran maden suyu vs hic olmadi. boyle olunca da beslenmenin ne kadar onemli oldugunu gormus olduk.

17. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Aynı şekilde bende de kilo kaybı değil ama kas kaybı oldu. Gece nizamiyecisiydim günüm pek hareketli geçmiyordu, bir de yemek vakitlerinde uyuyor olmamdan dolayı aburcubur ya da pide ve tosta abanıyordum. Acemilik sonundaki çok fazla kilo kaybımı usta birliğinde yağ depolayarak dengeledim. Hayatım boyunca göbeğimde fazlalık görmemiştim, şimdi az da olsa canımı sıkıyor. Henüz başlayamadım spora. Kayıt yaptırmam lazım spora öncelikle, ama düzgün bir çalışma ve beslenmeyle 3-5 ay içinde eskisinden iyi olacağımı umuyorum...

18. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    335 kd devrelerim hepinize geçmiş olsun ......85 kilo olarak gittigim askerden 73 kg olarak geri döndüm 41 cm lik kollar 35 cm olmuş halde......

TuGhAn ve deathlifter bunu beğendi.
  19. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Biz 333. dönem yedek subaylar hala dönemedik ama 335. dönemleri de yolluyoruz. Çok az devren kaldı artık deathlifter. Geçmiş olsun, zor şartlarda yapmışsın görevini. Ankara'nın göbeğinde rahat bir askerlik yapıyorum ama oralarda olmak içimde hep ukde kalacak sanırım.

Yeniden başladığın spor hayatın da hayırlı olsun.

deathlifter ve slymnasye bunu beğendi.
  20. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    ben 331 dim yatarak askerlik yapmışız desene vaybeee bittineyseeeee

Sayfayı Paylaş