Askeri lise mülakatları...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve yenerklccc tarafından 2 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. yenerklccc

yenerklccc Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar. Ben bu sene Askeri Lise Sınavı'nı geçtim ve mülakatlara katılmaya hak kazandım. Mülakatlarda boy/kilo için alt sınır 146,5/34,2 üst sınır 178,5/72,8. Benim boyum 174,6 kilom 70,3. Spor aşamasında ise beklenen koşullar şunlar ;
    400m. koşu / 85 saniye
    Durarak uzun atlama / 160cm.
    Mekik(1dakika) / 30 tekrar
    Basketbol topu fırlatma / 7m.
    Bunlar için bir çalışma programı önerir misiniz? Bedeni yeterlilik konusundaki benim hakkımda düşünceleriniz neler? Yardımcı olursanız sevinirim.
    (Admin konuyu silme lütfen, bununla ilgili bir konu vardı ama yeterli bilgi olmadığı için bunu açtım.)

2. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    kardeşim koçu ve atlama için çıkıcaksin sahile yada parka çalışıcaksın mekiki için yine çalışcaksın yani bunlar için ayrı bir progrm olamaz herbirini tek tek çalış kardeşim ayrıca bunlar kolay şeyler 1 haftada bu seviyeye erişirsin

yenerklccc bunu beğendi.
  3. yenerklccc

yenerklccc Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Ustam asil ve yedek listeleri oluyor. Bunları senin mülakattaki başarılarına göre belirliyorlar. Zaten oraya gelenlerin yarısından fazlasının yapabileceği şeyler önemli olan diğerlerinden daha da çok yapmak. Bu işe ciddi ciddi hazırlananlar var ve ben de bunlardan olmak istiyorum :)

4. gags

gags Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    Ben astsubaylık mülakatlarına gidicem bu yaz aynı mülakata giricem bende ama kondisyonum iyi değil mekik , atlama , top atma basit ama koşuda ne yaparım bilmiyorum halada koşmaya başlamadım üşengeçlikten :)

Mekik için : her gün 8min abs yapıyorum ayrıca mülakatta yapacağımız hareketi yapabildiğim kadar yapıyorum hergün artıyor

Top atma : hiç denemedim ama sıkıntı yaratmaz o

Uzun atlama : astsubaylık en az 190 cm istiyor bende 1.85 civarı yapıyorum :D

5. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    her ilde üniversitelerin besyo ları için hazırlık kursları var bence onlardan birine kayıt olun.

6. yenerklccc

yenerklccc Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Öyle deme valla ben top atmayı denedim onu esgeçme. Basketbol topuyla biraz zor, ben denedim yapılıyor fakat zor yani bakarsın orada bir anda kuvvetten düşersin 6 metre atarsın. Bence ona da çalışmak lazım. :D

7. gags

gags Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    haklısın aslında omuzda sakat benim çalışmak lazım

8. yenerklccc

yenerklccc Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Nereleri tercih ettin, nereler tuttu? Ben HKK ve DKK tercih ettim ikisi de tuttu. :cool::D

9. gags

gags Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    Benim ki farklı lise değil meslek yüksek okulu
    Hava , deniz , kara , jandarma hepsine başvurdum 9 haziranda açıklanıcak listeler çağırılırsam gidicem işte mülakatlara

yenerklccc bunu beğendi.
  10. Oqi

Oqi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim öncelikle hayırlı olsun inşallah 2. Aşamayı da geçersin önemli olan spor ve sağlık mülakatta kurulun önüne çıkar çıkmaz senin sonucun belli aslında sordukları sorular sadece formalite çünkü adamlar senin sadece kişiliğine ve kendine olan güvenine bakıyorlar sene 2002 askeri lise yazılı sınavını kazandım sonuç açıklanır açıklanmaz hemen idmanla başladım 1 buçuk ay civarı bi süre vardı ve ben ilk önce tempolu kosuyla başladım haftalık hızımi artırdım nizami şekilde mekik çekmeye başladım yine aynı durumda haftalık artırdım barfiks vardı o zaman şimdi yok sanırım uzun atlama içinde germe hareketleriyle isinarak çalıştım bunları yaparsın ama sağlık en önemlisi kardeşim adamlar çok ayrıntıya giriyor

Ankesörlü cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi...

yenerklccc bunu beğendi.
  11. yenerklccc

yenerklccc Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Kendi çalışma programımı kendim yaptım gibi aslında.:D Şu şekilde;
    5dk. koşu
    5dk. yürüme
    10dk. koşu
    5dk. yürüme
    15dk. koşu
    5dk. yürüme
    Her akşam dışarı çıkıp bu şekilde koşuyorum. Toplam 45dk. ediyor.
    Acaba ip atlamanın faydası olur mu?

12. ftrci05

ftrci05 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    400m. koşu / 85 saniye için çıkıp koşucaksın tempolu koş ama önemli olan birinci gelmek değil orada o sürede tamamlamak bu yüzden tempolu koş ne depar ne jok şeklinde daha çok tempolu
    Durarak uzun atlama / 160cm. bunun için ip atlamanı öneririm ve hergün dene bi kere ne kadar atlıyorum diye
    Mekik(1dakika) / 30 tekrar bunu zaten yaparsın evde 2 güne bir 1 dakikada kaç tane çekiyorum diye dene
    Basketbol topu fırlatma / 7m. bunu için göğüs sırt kası ve birazda arka omuz lazım ... şınav yardımcı olabilir sana şınavla birlikte barfix iyi olur ve bunuda denemelisin arada birne kadar atıyorum diye ..

yenerklccc bunu beğendi.
  13. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    85 saniyede 400 m koşmak istiyorsan ortalama hızın 4.7 m/s = 17 km/h olmalı. Bu hıza çıkma süreni de katarsak sabit hızla koşacaksan garantilemek için 17'nin de üstüne çıkmalısın. Yani depar atmaya başlasan iyi olur :). Mekik için de her mekik günü sayını arttırmayı dene. Yeterli proteinini karbonu al. İnşallah başarırsın hayırlısı olsun.

yenerklccc bunu beğendi.
  14. Oqi

Oqi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Tempolu kosuyla hiç birşey yapılmaz ayrıca 85 sn de koşmak puanlamada 0 alırsın orda puan ile siralaniliyorsun o yüzden 60 sn de koşman lazım 100 puan almak istiyorsan

15. ftrci05

ftrci05 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    sen 400 metreyi deparla koşabileceğine inanıyorsan tmm koş sen ... ben sahsen kendim deparla başladım mulakatta sonra kesildim .. önemli olan kondisyonun iyi olması ... bnuda bellibi tempoda koşarak sağlarsın .. bu benim görüşüm .. istersen senin tavsiyeni dinlesin bi depar atsın bi dursun bi depar atsın ...

16. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Hangi hızda tempolu koşarak 400m'yi 85 saniyede tamamlamasını bekliyorsun? Sonuç yine 17 çıkacak. 17'de yüksek bir hız olduğu için "depar" dedim. Adamdan HIIT yapmasını beklemiyecekler sonuçta.

17. Oqi

Oqi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Sen çok yanlış yerden anlıyorsun kardeşim benim demek istediğim şu 80 sn sadece geçme suresi ve 0 puan alırsın ben hemen depar atsın demiyorum sadece kendisini 80 sn yeye sartlamasin ben 2002 girdim 60 sn de kostum

18. ftrci05

ftrci05 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    temponu ona göre ayarlıcaksın kardeşim o zmn ne jok ne bi anda depara kalıcaksın ... temponu ayarlayıpöylekoşucaksın sonra tıkanır kalırsın .. son 100 metreyideparlarsın belki ama sürekli depar atarsan hüseyin bold gibi 200 metreden sonrasında formun düşer ... tecrübeylesabittir
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Haziran 2014 ---
    anladım şimdi demek istedğini benim dediğim de 80 saniyenin altında koşssun senin dediğin gibi ama baştan sona deparlamasın temposunu oturtsun öyle koşsun

19. yenerklccc

yenerklccc Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Herkese çok teşekkür ederim. Mülakat tarihi 18.06.2014. Hava Harp Okulu' nda olacak. Bir sorum daha var. Bende geniz eti olduğuna dair şüphelerim var(nefes almamı engellemiyor), randevu aldım bu ayın 11'inde. Acaba beni elerler mi ya da ameliyat şartıyla geçirirler mi?

Son düzenleme: 6 Haziran 2014
  20. Oqi

Oqi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum babam 1980 yılında astsubaylık sınavlarında geniz eti yüzünden elenmiş. Ameliyat olup 1 sene sonra tekrar girdiğinde geçmiş. Ama eğer sıkıntı vermezse sorun olmaz... Hava harp okulundaki mülakatta gözlerini çok iyi tetkik ederler inşallah gözlerinde sorun yoktur eğer varsa diğer kuvvet komutanlıklarının sınavlarında da sıkıntı olur çünkü raporlar diğer kuvvet komutanlıklarının mülakat kuruluna gönderiliyor...

yenerklccc bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş