Askerde Vücut Geliştirme

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve VENGEANCE tarafından 8 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. VENGEANCE

VENGEANCE Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar düzgün bi şekilde yaklaşık 7 aydır vg ile uğraşıyorum öncesinde 2 yıl kick-box deneyimim var. Hayatımın bu dönemini tamamiyle vg ye endeksledim desem yanlış olmaz sanırım. işe sigarayı bırakmakla başladım, disiplinimden asla kopmadım bu 7 ayda birazda genetik şans ile güzel bir gelişme sağladım. Vg için ne gerekiyosa yapıyorum imkanlarım ve bilgi edindiklerim kadarıyla.
    Bikaç haftadır aklımdan hiç çıkmayan ise bu yıl okul bitecek ve ben ağustos ayında kısa dönem askere gideceğim. Kosovada askerlik yapan arkadaşım amerikan askerlerine bazı suplementlerin bedava verildiğini söyledi, inanın çok zoruma gittikafa_ bizim ordumuzda bırakın gıda takviyelerini antrenmanlarımızı yapabileceğimiz biyer bulabilecekmiyim diye düşünüyorum. Burda bi arkadaş yazmıstı 44 cm. kol ile gittim 37 cm döndüm diyeduh bunca çaba boşunamı sizce? Sizlere sorum ; askere gittiğinizde orada nasıl antenman yaptınız? beslenmeniz nasıldı? ve gidecek olanlar sizler ne düşünüyorsunuz? mesajlar için şimdiden teşekkürler...

desk bunu beğendi.
  2. metall

metall Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuyu açtığın için teşekkür ederim çünkü benim de bu yıl son senem ve sanırım ağustos ya da kasım gibi askerim ve bende senin gibi düşünmeden edemiyorum.

orada nasıl bir ortamla karşılaşacığımı da bilmiyorum ki bişeyler tasarlıyım kafamda.

tecrübeliler yazarsa sevinirim bende

VENGEANCE bunu beğendi.
  3. Kasva

Kasva Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İcra Memuru
    Yer:
    Sakarya
    Kısa dönemler genellikle rahat askerlik yapar. Askerde vücut geliştirme sporuyla ilgilenme şansınız olmaz. Yemeklerinizi 3 öğün düzenli olarak yer yine de genellikle kilo kaybı yaşarsınız. Yapacağınız spor genellikle ordu jimnastiği tüfekli ve tüfeksiz hareketler serisi, uzun atlama, yüksek atlama, halata tırmanma, koşu, barfiks, şınav, mekik hareketleridir. Düştüğünüz yere göre hiç spor da yapmayabilirsiniz. Vücut geliştirme sporuyla ilgilenen kişiler mutlaka faydasını görür. Sporda başarılı olanlar çarşı izinlerini rahatça yapabilirler.

VENGEANCE bunu beğendi.
  4. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    kısa dönem askerlik yaparak body e çok uzun süre ara vermiş sayılmazsınız. askerlik bittikten 2 ay sonra tekrar forma girebilirsiniz. önemli olan 15 ay askerlik süresince body yapmamak tamamen formdan düşme söz konusu olabilir. bi kaç arkadaşım gidip geldiklerinde inanılmaz degişmişlerdi ve tekrardan forma girmeleri epey zaman almıştı.

VENGEANCE bunu beğendi.
  5. tiger

tiger Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ben askerde vucut geliştirebilmek için çok çaba sarfettim ama olmadı. sadece bir barfiks demiri vardı. önceleri boş vakitlerde iki kovaya inşaat kumu doldurup omuz pres ve biceps barbel curl yapıyordum. sonra askeriyenin kaynakçısında bench sehpası ve iki tane beton halter yaptım. Bölükteki hurdalıkta halter için su borusu ararken eskimiş lat aparatı ve butterfly buldum. O iki aletide çıkarıp sota bir yerde açık hava spor salonu oluşturduk.

Beslenme sorunumda yoktu mutfakta çalışıyordum. tek sorunum günde ortalama 4,5 saat uyuyabilmekti. hergece nöbete kalkıyordum uykum bölünüyordu yani. toplamda 5 saat uyuduğum günlerde kendimi şanslı hissediyordum. gerçi kaybedecek kayda değer bir vucut yapımda yoktu. Eğer uyku sorunun olmazsa çalışma ve beslenme konusunda fazla sorun yaşamazsın. Sayın kasvanın dediği gibi düştüğün yerde çok önemli.

VENGEANCE ve desk bunu beğendi.
  6. ömer gür

ömer gür Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    samsun
    barfiks ve şınav yaparsın formunu korur bu ya da kayıplarını azaltır, yemekler konusunda elinden bişe gelmez.. tiger ında dediği gibi uyku sorun olacak. Boşver kafana takma askerliğin farklı havası var sana başka şeyler katacak..

Akay ve VENGEANCE bunu beğendi.
  7. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Kısa dönem olarak askere giden arkadaşlarım çok faza kafasını takmasınlar ,geçen yıl aralık ayında kısa dönem olarak askerliğimi yaptım. Askere gitmedEn 2 gün önce en son antremanımı yaptım,hatta asker de de fırsat buldukça mutlaka çalışırım felan diyordum ,ama usta birliğinde imkanım olmasın arağmen hiç çalışmak içimden gelmedi..

Asker de en değerli şey uykudur,en küçük bir zaman dilimin de boşlukta uyumaya çalışırsınız en azından benim için öyle oldu.

Beş buçuk aylık askerlik hayatım da tam 12 kilo vererek teskere mi aldım 17 mayısta askerliğim bitti 19 mayısta tekrar spora başladım.

Ve temmuz ayında eski formuma ulaştım eğer belli bir alt yapınız varsa eski halinize dönemk çok zor değil bu spor da o yüzden çok kafanıza takmayın ben de gitmeden önce kara kara düşünüyordum,ama askerlik çok farklı bir olay belli bir süre sonra dış dünyayala bağlantınız kesiliyor ve tamamen askerliğe konsantre oluyorsunuz.

Bence son güne kadar spora devam edin,askerden döner dönmez de kaldığınız yerden başlayın yapılacak en mantıklı şey bu ,hepinize hayırlı teskereler.

İyi çalışmalar dilerim.

Akay ve VENGEANCE bunu beğendi.
  8. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    diğer arkadaşların söylediklerine aynen katılıyorum ; uyku, beslenme, düştüğün yer ve yaptığın görev..

ek olarak askerliğin bir avantajı dayanıklılığın artması. az yemekle çok spor nasıl yapılır insana çok iyi öğretiyorlar. bu da dayanıklı, dirençli bir vücuda sahip olmanı sağlıyor. bunu günlük hayatta uygulayabilmemiz pek mümkün olmuyor.

VENGEANCE bunu beğendi.
  9. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    10-11 saat nöbet + 8 saat ani müdahele mangası 3-4 saat uyku.

beslenme de olmayınca vg aklınızın ucundan geçmiyor. kahvaltıda kuru ekmek veya son kullanma tarihi 2009 olan lavaş + 4 zeytin öğle yemeğinde haşlanmış bulgur akşam da kuru fasulye olunca et tavuk sebze meyve olmayınca beslenme olayı iptal. tabi her yer böyle değil ben güneydoğu da sınır karakolundaydım her yer böyle değil.

spor yapacak vakit zor buldum genelde tüm gece nöbet intikal pusu devriye ile geçti gündüz 3-4 saat uyuabildim.

askerden gelince ertesi gün hemen salona gittim ama felaket performans kaybı olmuş. bakalım nasıl toparlayacağız.

VENGEANCE bunu beğendi.
  10. VENGEANCE

VENGEANCE Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yorumlarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar. Anlıyorumki baya sıkıntı çekeceğiz.. supplementlere izin verirlermi acaba :D?? nedersiniz?

11. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    izin verseler bile nerede saklayacaksınız? piyade her şeyi yürütür. benim dolabımdan yürüyen şeyleri toplasan dükkan açardım. dolapta zaten barındıramazsın. kantinciyi kafalaran depoda saklar ama denetleme zamanı üst rütbeliler her yeri inceler. sorun olur gibi hem içeri sokması hem saklaması. kısa dönem gidecekseniz hiç supplement kullanmayın bu bahane ile vücut dinlenmiş olur.

VENGEANCE bunu beğendi.
  12. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Arkadaşlar askerlik de ne supplementi Allah aşkına,kirli donlar bile yer değiştiryor dolaplar da supplementi o gün patlatırlar,adamın işine yaramasa bile merakında alır yine dolapta bırakmaz o supplementi.

VENGEANCE ve Akay bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş