Askerde vücut çalışma sistemim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ferdiaktac tarafından 17 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. ferdiaktac

ferdiaktac Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar merhaba, şu an askerim ve imkanlarım doğrultusunda vücut geliştirmeye çalışıyorum. Kendi çapımda bir programım var. Önce onları yazayım;

* Hafif tempo 5dk koşu
    * Isınma, esneme
    * Şınav vb. Hareketleri min. 50
    * Mekik vb. Hareketleri min. 50
    * Pike press min. 25
    * Crunch min. 50
    * Barfiks min. 4

Not : Bu sayılar minimumdur ve bu sayıları setlere bölerek maksimum tekrarı yapmaya çalışıyorum. Yani kollarımı ve karnımı hissetmeyene dek.

Beslenmem askeri koşullarda.
    Sabah bu programı 06:30 da aç karnına çalışıyorum. Ardından kahvaltı olarak 3 haşlanmış yumurta, peynir, zeytin, bal yada reçel yada dut pekmezi ve süt içiyorum.

Öğle yemeğinde standard askeri yemekler yiyorum. Köfte, tavuk, fasulye, salata ve bol bol pirinç pilavı.

Akşam yemeği gelmeden 1 saat önce bu programı tekrarlıyor ve antreman sonrasında ise 1 çiğ yumurta ve 1 bardak süt içiyorum.
    Akşam yemeği de neredeyse öğle yemeği ile aynı.

Boy : 178
    Kilo : 68

Bir fotoğraf atmak istedim. Belki yapacağınız tavsiyeleri kolaylaştırır diye;

Kilom biraz düşük sanırım. Amacım biraz da kilo almak. Hedefim 75 kg olmak ve bu kiloyu kasları yapılandırarak almak.
    Arkadaşlar beslenme ve antreman programım bunlar. Sizin eklememi veya çıkarmamı önerdiğiniz hareketleri ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Yada boşuna uğraşıyosun böyle çalışarak çok zor diyen var mı? Henüz yeni başladım. Ayrıca son günlerde çok ağrı çekiyorum. Abartısız yatağa uzanamıyor sağa sola dönemiyorum bile ağrılardan. Göğüslerim şişmeye başladı biraz fakat hiç sertlik yok. Bir de ek besin olarak hardline mass gainer almayı düşünüyorum, sizce benim için erken mi yada alsam bi fayda görür müyüm? Siz değerli arkadaşların yorum ve fikirlerini bekliyorum. Teşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş