Askerde ne olacak?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve OKİ tarafından 6 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. OKİ

OKİ Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Büyük hevesle bu spora başladım. 2 haftadır salona da gidiyorum ve yaptığım spor beni her konuda rahatlatıyor. Diyelim belirli bir vücut ölçüsüne ulaştık, askerliği tecil etmeyi düşünüyorum, en erken 4 sene sonra askere gideceğim büyük ihtimal ile. Orada vücut formumu nasıl koruyabilirim? Açıkcası bunu düşününce bu spordan bir nebze olsun soğumaya başlıyorum.

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bende merak edıyorum 1 kac yıl kaldı askere gıtmeme:)

3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Acemi birliğim yeni foçaydı orada beni gözüne kestiren bir rütbeli ağzımdan girip burnumdan çıkarak beni C-timi denen o zamana kadar ilk defa duyduğum bi birliğe aldırttı. Bizim eşek öldüren eğitimi dediğimiz :) 5 aylık eğitiminin sonununda hayatı idame eğitiminde 4 gün boyunca dağda aç susuz bırakıldık. Birliğe teslim olduğumda 92 kiloydum dağıtım izninde tartıldığımda 76 kilo çıktım. Herşey vatan için deyip acımı sineye çektim.. Sıra sizde arkadaşlar. Sizde borcunuzu ödeyeceksiniz. İnşallah askerlik düşerde tez zamanda yapar gelirsiniz.

4. OKİ

OKİ Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    BeachBoy peki formun nasıl oldu? Gelişme ya da gerileme oldu mu?

5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Birlikteki eğitim kondisyon ve dayanıklılık üzerine veriliyodu. Beslenme eğitime göre çok çok yetersiz. Sabah kahvaltıda kibrit kutusu kadar peynir 2 dilim domatez 2 dilim salatalık ve 15 - 20 gram kadar küçük kutu içinde recel veriyolardı. Kahvaltı 5:00 te ve öğlen yemeği 13:00 te. Ve 5:00 ten 13:00 e kadar sırtında 30-35 kiloluk çantalarla dağlarda intikal ediyorsun. Bu kadar az besinle vucuda bu kadar yüklenildiğinde kas yıkımı kaçınılmaz oluyor. Kaybettiğim kiloların en az %65 i kas kütlesi olduğunu tahmin ediyorum. Benim için tek kelimeyle YIKIM OLDU. Tabi benim şansızlığım eğitimin en kazık olduğu birliğe düşmem bu gittiğin yere göre değişir.

Pappy bunu beğendi.
  6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    askerde neden bu akdar az yemek verıyorlar bence yaptıkları saçmalık asker kotu beslenılırmı? cıkıp ddagda kurbaga kertenkele yılan tutup yese ınsan daha ıyı proteınıde alır belkı savas ıcın aclıgı ogretıyorlardır ama bu bana gore yanlıs kas kaybı oluyor arakdasın dedıgı gıbı yazık gercekten

bear grylss var dıscovery channelde onu ızleyenler bılır adam neler yıyor proteın ıcın karınca yukmurtası bıle yıyor pılav gıbı elıne avucluyup:)

7. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    askerlik yapılan heryer bir değil tabiki.
    düştügün yer çok önemli elbette az veya çok kayıplar yaşanır askere gidince ama kimisi dips yapıp barfix çekip birşekilde formunu korumaya çalışıyor. kimiside arkadaşımız gibi bir vucutcu için olabilecek en kötü şartlarda askerlik yapar ve fazlasıyla vucutta kas kaybı yaşar. hayırlısı diyelim.
    vucut geliştirme herkesin söyledigi gibi nankör bir spor degildir kaf hafızası yeni spora başlayan birinden bizleri çok daha farklı kılar.

Pappy bunu beğendi.
  8. RealOgrish

RealOgrish Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Operator
    Yer:
    Avusturalya
    Askere gidenler yaninda bir cuval proteinini gotursun :D