askerde nasıl antreman yapıcam

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sencronxx tarafından 24 Ekim 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. sencronxx

sencronxx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar derdim büyük kayserideyim fakat kasım da askerim çalışmayı bırakmak istemiyorum sadece cumartesi pazar antreman yapsam nasıl olur düşün düşün başka yol bulamadım bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. bir buçuk senedir yapıyorum.

2. mcemir

mcemir Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Reklamcı
    Yer:
    Bursa
    arkadaşım öncelikle hayırlı tezkereler.

ilk olarak askerde nasıl çalışıcam diye kafana takma. nerede asker olduğun çok önemli öyle birlikler var ki mükkemmel spor salonları var. bir fırsat bulup çalışabilirsin o salonlarda - ben öule yaptım-
    bunun dışında usta birliğine gittiğinde daha rahat olursun. bu zamanda öğle aralarında ve mesai bittiğinde kendine bir idman zamanı ayırabilirsin.

keni vücut ağırlığı en büyük dostun olacaktır. zaten her birlikt idman ahaları var. orad kendi ölçünü koruyack ağırlık ve benzeri ekipmanları blman mümkün. benim nacizane önerim askerde kondisyona yönelik idman yapman döndüğünde faydasını görürüsün. kantinde ton balığı ve kaşar en büyük beslenme desteğin olacaktır ihmal etme bol bol al. hem orada daha ekonomik.

koşmayı da ihmal etmessen iyi olur.

tekrar hayırlı tezkereler.

cihanasliulas06 bunu beğendi.
  3. sencronxx

sencronxx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saolasın mcemir inş. senin dediğin gbi biryere düşerim oranın havası değişik olacak ama antremanları her zaman yapmaya çalışıcam.dua ediyorumki zorluk çekmem inş. ama birde şu konu var hergün saatinde yemek antreman benim için daha iyi olucak tekrar saol

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben sivilde bayramları dahi antrenmanlasrı aksatmayan bırıydım ama askerde inan içinden sadece biryerlere yatıp uyumak geliyor.ımkanım oldugu halde agırlık hiç çalışmadım barfix harıcınde.acemilikte 1 ay boyunca zayıf düşmemek için 4 tabak yemek ve 6 tabak tatlı tükettim (kısa donemler tatlıları begenmeyıp bana verırlerdı).usta bırlıgınde ise yemeklerı begenmez oldum ve poğaça,dondurma ve kola gibi şeyler tuketmeye yoneldım.askerlık zaten toplam 5 ay surdu ve ben 3 ay içinde 98 kılodan 79'a dustum.kas hafızası denılen bır olay var.nekadar aşağı düşersen düş sevıyen yeterlı ise eskı formundan daha ıyısını yaparsın gelınce.fazla takma.

5. zaen83

zaen83 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ben de aralıkta gideceğim askere. Antrenman yapamasak bile bence beslenmeye dikkat etmek gerekiyor. Yeterli protein ve karbonhidrat almazsak kaslar daha çabuk erir. Zaten askerde bir arkadaşımın dediğine göre hep protein ağırlıklı yemek çıkıyormuş. Tavuk, hindi, bezelye, fasulye, pilav, makarna, vs.. Bol kepçeden yemek lazım. :lol: Eğer kısa dönem askerlik yapacaksan daha az kayıp olur. Yedek subay olursan ayrı eve çıkarsın evde çalışırsın yada spor salonu varsa gidersin. Ama uzun dönem er olarak yapacaksan işin çok zor. :p Önemli olan askerlik görevini yerine getirip sağ salim eve dönmek. Sonra kaldığımız yerden devam ederiz.

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Öncelikle şimdiden hayırlı teskereler..
    bir konuda mcemir'e katılıyorum , vücut ağırlığını kullanacağın, her birlikte sıkıntı çekmeden yapabileceğin, hep ihmal ettiğimiz ama çok gerekli olan ve eklemleri,bağları güçlendiren kaslara doluluk hissi veren farklı şekillerde şınav,dips(sandalyeler arası),farklı şekillerde barfiks,çakı,hyper extension,ağırlıksız squat,tek ayak ağırlıksız kalf,crunch(dizler kırık) (+ mekik ,askerde mekiğe de alışmak lazım )

Arnold'ın programlarından hiç çıkarmadığı ,kuvveti ve kondisyonuda artırıcı bu egzersizler askerlik için ideal hatta birer fırsat..
    şınavı geniş,dar,tek elle yada ayaklar yüksek bir yerde yapabilirsin.bir başka şekilde ; eller içte yaptığında omuz ve triceps daha fazla etkilenecektir..(göğüs daha az)
    Amud vaziyetinde şınavda kendi ağırlığınla omuz press yapmak kadar etkilidir.

iki sandalyenin üzerine (yaslanma yerlerinin üzerine) süpürge sopası uzatıp sırt üstü yatılan , yerden vücut yukarı sopaya doğru asılıp çekerek (rowing ) kanat çalışabilirsin.

7. battalgazi

battalgazi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    malatya
    slmlar bu sporda herseyde oldugu gibi psikoloji ve ruhla alakali oldugu icin,sizde askerde deisik psikoloji ve ruh halleri yasiyacaginiz icin,kendinizi ortama ve zamana birakin,sayet aksi olursa bunu degerlendirin.

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bence fırsat buldukça dinenerek en az kayıbı verirsin

bir öğrencim 2 yıl yaptıktan sonra fırsat buldukça bu harçtan yapılan bar ve dumbellerle çalışmış hepten bitirmiş vucudu

9. OVERCOME

OVERCOME Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Adana
    Bende ıspartada kısa dönem askerim usta birliğine gectim .. Direkt olarak ister istemez zayıflıyorum cunki bulundugum yer itibari ile yemekler cok kötu ve kantinimiz yok dagın basındayız .. poligon birliginde .. benim dusuncem sanırım fazla vucuda yuklenmezsem yaglardan yakabilirim .. degil mi ? Askeriyenin standart sporları haric tabi ..

10. Last of the Mohicans

Last of the Mohicans Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    izmir
    öncelikle hayırlı teskereler.

askere hangi sınıf olarak gideceğin bence önemli.

ben manisa kırkağaçta acemi birliğini yaptım , oradaki yemekler pek beğenmesemde, besin değerleri olarak oldukça yüksekti. usta birliğinde yemekler çok kötü ve besleyici değildi ondan dolayı genellikle kantinden abur cubur ve kumanya yedim , öyle zamanlar oldu ki sabah kahvaltısında balık yedim.

kendi adıma askerde fazla bi kayıp yaşamadım şınav , barfiks, mekik ve ranzaların arasında dips yaptım düzenli olarak ve askere gittiğimde 75 kg , döndüğümde 80kg idim.askerliğin özlem ve psikolojik sıkıntıları kişiden kişiye değişiyor ve bu fiziksel olarak insanları farklı etkiliyor.

Bana kalırsa fazla kafaya takma elinden geldiğince formda kalmaya çalış.
    gülle gülle git, gülle gülle gel.

11. donteatme41

donteatme41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler
    Askere gittiğinde tabiki kas kütlen düşücektir ama bunu en az hasarla geciktirmek zorundasın zaman bulduğunda barfix şınav mekik dip yapmanı tavsiye ediyorum
    Kolay gelsin

12. mixtape

mixtape Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    malatya
    6 kilo verdim askerde yemekleri kötüydü yetersizz yapacak bir şey yokk

13. asdasd1235567asad

asdasd1235567asad Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yurtdışına kaçmayı dene :) Futbolcuların yaptığı gibi :)

14. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    vg.ciler hayatlarının bazı dönemlerinde vücut ağırılığı ile yapılan hareketler yapmalılar diye düşünüyorum..

askerliği buna fırsat bilip bariks,şınav,mekik(dikkatli olun),dips,ağırlıksız çökmeler,lunge,ters mekik (hyperextension) gibi hareketlerde uzman seviyesine gelin..
    emin olun hem eklem sağlığınız hem kas kaliteniz,kondisyonunuz açısından çok yol katedeceksiniz..yeterki bilinçli ve çalmadan yapın..döndüğünüzde ağırlıklara başladığınızda çok farklı bir dönem olacağını düşünün..

ayrıca inanın birliğinizde gözde askerlerden olacaksınız ve bol bol aferin alacaksınız (askerlik yapmışlar bilirler askerde komutanın aferin lafı çok kıymetlidir )

15. usonay

usonay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle hayırlı teskereler,
    Ben askere 80 kg gittim 75 kg olarak döndüm. Yeme saatlerin düzenli oluyor, her sabah spor yapılıyor yapmasan bile boş durmuyorsun herzaman yapılacak bi iş çıkıyor. Ben yatmadan önce şınav mekik çekerdim hep. Birde gündüz arada fırsat bulursam düzenli şınav çekerdim. O kadar çok kafana takma ;)

Sayfayı Paylaş