Askerde kasları nasıl koruyacağız?? :D

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve AzizShavershian tarafından 2 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. AzizShavershian

AzizShavershian Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Çok merak ediyorum bu sorunun cevabını askere kadar 45 cm kol yapıp sonra askere gidip bu ölçüyü kaybetmek insanı çok üzer herhalde :D askerde kaslarımızı nasıl koruyacağız yaptığımız onca şey emeklermiz boşamı gitcek ?
    Aklıma gelmişken bu soruyuda sormak istiyorum lise diploması olmadan bir body antranörlüğü olabilirmiyim?

Son düzenleme: 2 Şubat 2014
  2. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Askerde koşarsın şınav mekik vs.. vucud ağırlığı ile yapılabilecek haraketleri yaparsın .
    Askerlik yaptığın yere göre değişir bazı yerlerde rütbeliler için spor salonu mevcut özel izin alıp içeride çalışabilirsin (Özel izin alabilirsen)
    Sonuç olarak kas hafızası var ölçünü koruyamasan dahi spora geri döndüğünde eski formunu yakalaman kolay olur.

3. McCurry

McCurry Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Peki ya beslenme?

4. sthammer

sthammer Guest

Askerde 7 kilo vermistim kosarak, nobet kulesinde mp5 tabancamla twist, squat ve military press yapiyordum :) Acemideyken 10-15 kiloluk buyuk taslari dambil niyetine kullaniyordum.. Sabah kahvaltisinda yarim ekmegin icini acardik ve yemekhanedeki eleman icine cok az peynir ve domates koyardi, beslenme mevzusu zor.. Ben alayda olmama ragmen yemekler de kotuydu.. O donemler beslenmeyi pek onemsemiyordum, simdi olsa dert olurdu..

5. AzizShavershian

AzizShavershian Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    valla düşünüyorumda çok kötü birşey olurdu ya öyle değilmi benim yaşım 15 ben bu sporu çok seviyorum ve Allahın izniyle devamda etcem şimdi 45 cm kolum olcak ve onu askerde kaybetcem nekadar kötü olur ya :( peki 1,5 yılda ne kadar ölçü kaybederim 6 7 cm? veyahut tekrar devam edince eski ölçülerimi yakalamam nkdr zaman bulur? belki askerliği 6 ay yaparım :) veya polis okuluna gitmeyi düşünüyorum orda koruma şansım olurmu?

6. sthammer

sthammer Guest

Aciktan bitir universiteyi kisa donem yap askerligi..
    henuz 45 cm kolun yok bu kadar stres yapma :)

7. AzizShavershian

AzizShavershian Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    ya olursa abi :) okadar emek para ve vaktimi harcıyacam valla şimdiden bunun stresine girdim :) kaç yıllık universite bitirmem gerekiyor 2 mi 4 yılmı?

8. sthammer

sthammer Guest

4
    Bu kadar kafaya takacaksan acikogretim bitirir 5 ay yaparsin.. 5 ayda cok birsey olmaz zaten ac kalmadigin surece, barfiks var zaten, o bile yeterli formunu koruman icin..

9. AzizShavershian

AzizShavershian Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    peki teşekkür ederim açık öğretim hakkındada bilgi alabilirmiyim ? :) ben liseyi bitirip antronörlük belgesi almak istiyorum açıkcası :)

10. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben 4 yıllık üni okuyorum 6 ay askerlik yapıcam ya da paralı 12 ay yapabilirim belli olmaz salonda bir hocam askerdeyken diyet yaptığını günde 30 yumurta ve sadece ana yemekleri yediğini söylüyordu demekki okadarda kötü değilmiş şartlar :)

11. AzizShavershian

AzizShavershian Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    heryerde keşke okadar iyi olabilsek valla çok iyi olur 30 yumurta 180 gr protein demek benim ihtiyacamın çok çok üstünde :)

12. Hayalet-

Hayalet- Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    2
    bi yerde polis okulu demissin bende ona yorum yapiyim arkadasim.

polis okulundaki dersler zaten polislikle ilgilidir yani biraz fizik biraz silah-yakin dovus vs. birazda beyini yoracak dersler (hukuk polis haklari gorevleri vb.)

ana hatlariyla mevzuu bu.yani vucudun kotu bile olsa orda forma sokabilirsin birak forumlu vucudu kaybetmeyi.

gelelim senide benide sevindiren olaya.

oradaki yatakhane/yurt sistemi askeriye kadar agir degil.ben spor yapacam diye izin alsan kimse spor yapcan diyen adami tutmaz/tutamaz.

dahada guzeline gelelim.
    polis okulunda spor salonuda mevcuttur.bildigim kadariyla hepsinde hemde.

su yerde "emin olmadigimi" belirterek devam ediyim o spor salonundada senden para aldiklarini hicmi hic zannetmiyorum

aksine gunde orda yedigin yemekler disinda okurken bile devlet sana azda olsa maas verir.

yani hem spor parasini tamamen kisarsin hemde ustune bide gelir eklersin.beslenme icin tabii.

haa surekli disari cikip yemek yiyebilirmisin yada disardan yemene izin verirlermi bilmem.

tam sen beslenmeyi dert et bence dicektim ki hatirladim,senin derdinde oydu zaten :).neyse buda bi bilgi olsun.

bende poh.e girmek istiyoum.bakalim asil ben napicam?

adamlarin uyumaya vakti yok.

AzizShavershian bunu beğendi.
  13. AzizShavershian

AzizShavershian Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    ben şuan lise 1 öğrencisiyim bu seneden sonra bir tercih yapmam gerekecek liseyi düz lise olarak bitirmeyi düşünüyorum daha sonra 2 yıllık polis akademisine gitmeyi düşünüyorum benim bildiğim kadarıyla polsilere askerlilik zorulu değil eğer akedemilerde senin dediğin gibi ise hiçbir sıkıntı yok ozaman :)

14. Hayalet-

Hayalet- Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    2
    simdi arkadasim seninki belliki gelip gecici bir heves
    sana sebebini anlatiyim
    3-4 yasinda bi kere agzimdan polis lafi cikmis hic degistirmedim hedefi
    babamda polis cok vaz gecirmeye calisti basaramadi.her gun her seyi arastirdim simdi neredeyse polisten farkim yok

sense 2 yillik polis akademisi diyen bir arkadasimizsin.bak gozunu sevim sen gelme teskilata senin gibi adamlar geliyor bikiyor b.ktan b.ktan is yapip teskilatin imajini ciziyor.bu bilgilerine bakinca yani hic bisey bilmemene sana soyle soyliyim,
    muhtemeln polisligi turk dizilerinden ve amerikan filmlerinden izlemis bi arkadasimizsin.emin ol en ufak bi alakasi yok

en basitindan biri gelip sirf polissin diye sana ... cocugu diyor ve senin cevap verme hakkin yok.
    bu ne demek biliyomusun?
    oyle diyeni doverim asarim keserim gibi seyler hayal etme
    bilgi almak istersende ozelden sor
    ama simdilik sana temel bilgileri vermeyi vazife bilirim

1-) polis akademisi.en ust okuldur.en az 350 ham puan gerekir ancak isin kotusu mulakattadir.yilda 100 ogrenci bile almazlar.bilmem bi kac milyon kisinin icinden 100 e girebilirmisin?
    burdan cikan direk komiser muavini olarak cikar ve duzenli rutbe atlar
    4 yilliktir

2-) pmyo yani polis meslek yuksek okulu.2 senedir.polis memuru olursun

3-) pomem.herhangi bi 2-4 senelik universite bitirir kpss den bilmem kac puan alirsin
    6 ay kurs gorup polis memuru olursun

not: memurlar 6 sene calistikdan sonra kidem sinavina girebilir.en az 26 en fazla 30 yasindaki sinavi gecen aday 6 ay kurs gorur ve duzenli olarak rutbe atlar (polis akademisinden cikan 3 yilda birse bu 4 yilda bir) ve baskomiserlige kadar yukselebilir

evet polisler askerlik yapmaz ve polis okullarinda spor salonuda dahil her imkan vardir.

gelelim kendi mevzuumuza.her gununu bunlarla geciren bir adam dusun

sonra o adama 2 yillik polis akademisi de.

polis olmak istedigini soyle

simdi anliyomusun tepkimin sebebini?daha nasil girecegini arastirmamis adamsin belliki polisligide riza babanin ekibi saniyosun.gozunun yagini yiyim arastir zaten kendiliginden vaz geciceksin!

umarim okursun

15. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Ben şunu anlamadım yani beden kitle endeksine bakıyorlamış polis okuluna girerken şimdi ben 2-3 sene sonra belki daha kütle kazancam +90 kg ye çıkıcam almıcaklarmı beni :D görüntüye bakmıyorlarmı?

16. AzizShavershian

AzizShavershian Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    abicim ben polis olmayı küçüklükten beri istemişimidir buna emin olabilirsin öyle filmlerden etkilenerek hevesim olmadı buna emin ol ben yunus polisi olmak istiyorum en çok istediğim şeyde bu zaten bu konu hakkında araştırmalarda yaptım bundanda emin olabilirsin benim 2 yıl okuyacam dememe ne bakıyorsunki? Belki kararım değişecek 4 yıl yapcam onu yani polis olmak okadar zor birşey değil bence olanlar nasıl oluyor?Yunus polislerini sağ solda görenler bilir dövdükçe dövüyorlar onlara kimse birşey diyemiyor peki bu nasıl oluyor?Hatta bunun için polislerden nefret ederler benim aklımda 3 meslek vardı bunlardan biri ise polislikti bende kasları konuma konusunda aklıma geldiği merak için sordum yoksa yok askerlik yapmayacam oh spor salonu var diye polisliği seçmedim

17. K''

K'' Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Askerde düz yolda koşmak bile yasak.. :)

Sayfayı Paylaş