Asitli içecekler

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve OVERCOME tarafından 16 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1. OVERCOME

OVERCOME Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Adana
    Arkadaşlar benim asitli içecekler hakkında faydası ve zararları hakkında bir sorum olucak ( body ile ygrasan kişiler için ne gibi fayda ve zararları vardır ) ?

Mesela Pepsi , Coca Cola

Sonra Fruko gazoz .. Fruko gazozun 1 kalorilik bir asitli içecegi var

Schwepps mandalin vs .. Ben bunlardan haftada 2-3 lt tüketiyorum ..

Zararları ve yararları hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim .. Örnegin fruko surda zararlıdır , kas gelişimi önler yağ gelişimini hızlandırır gibi ... Tabi bu hayal ürünü bir örnek oldu ..

Saygılar ...

2. ll_ultraslan_ll

ll_ultraslan_ll Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğğğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende bu konuda çok dertliyim kola içmeden duramıorm hatta zararını bile bile :cry: Benim bildiğim kadarıyla bu asitli içecekler yediklerini erittiği için body ile uğraşanlar için tam bi intihar..Çünkü örneğin akşam yemeğinde kendimizi baya bi sıkıp tawuk yiyiorz ama kolada warsa yanında biz deil kola yiyio eti :cry:
    Bu asitli içeceklerin zararlarını sorduumda herkes''ohoo say say bitmez'' dedii için anca bu kdr biliorm.Sonuç itibariyle zararlıı..

3. OVERCOME

OVERCOME Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Adana
    Ewet mesela ben eskiden cok icerdim .. Kola tamam cok cok zararlı ama zararları nedir ? Birde su schwepps ve fruko 1 kalorilik olanlardan içiorum onları merak ediorum ..

4. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    asitli içecekler içerdikleri co2 (karbondioksit) sebebiyle vücudun proteinleri ve vitaminleri tam olarak kullanmasını engellerler yani vücudun emilim kabiliyetini sınırlarlar, ben de günde en az 1.5 litre gazoz içen biri olarak bırakırken çok zorlanmıştım ama imdadıma ice tea yetişti, tavsiye ederim.

olympos01 bunu beğendi.
  5. OVERCOME

OVERCOME Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Adana
    Normal bi ice tea işimizi görür yani , denemek lazım ozaman ..

Sayfayı Paylaş