Artık zayıf olmaktan bıktım.(Supplement önerisi)

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mertkln tarafından 7 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba arkadaşlar, kendimi bildim bileli kollarım hep çöp gibi zayıf olmuştur. Şuan 1.90 boyda 84kg gayet iriyim özellikle normal insanlarla yan yana gelince bariz belli oluyor ama kollarım uzunluktan dolayı zayıf duruyorlar. Ben bu durumdan bıktım artık bu yazda çöp gibi kollarla gezmicem. Şuan apartta kalıyorum beslenmem biraz kötü ama 90gramın altına inmiyor yinede protein alımım öğrenciyim. 20 marttan sonra çok sağlam bir supplement kombinasyonu yapmayı düşünüyorum maddi anlamda da fedakarlık yapıp ne gerekiyosa almayı düşünüyorum. 60-70 günde max. fayda sağlayabileceğim bir kombinasyon bekliyorum sizden arkadaşlar. Fiyat 700-800ün altında olursa iyi olur. Hepinize teşekkür ederim.

2. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kardeşim birincisi sadece proteinle kas yapılmaz bunun yanında yüksek derecede karbonhidrat almalısın protein kası besler karbonhidrat büyütür hacimlenirsin. Birde supplement besin desteğidir her supplement alan insan 1 sene sonra jay cutler gibi kollara sahip olmuyor supplement yardımcı üründür. İşin tek bi yöntemi var oda beslenme. Beslenmeni düzelticeksin kardeşim kilo başına 2.5 gram protein 6 7 gramda karbonhidrat alıcaksın. Örnek antreman öncesi ve sonrası karbonhidrat pirinç pilavı kollarımı büyütmemdeki en iyi desteğim oldu birde insülin seviyeni dengelemen için sabah kahvaltıda meyve suyu iç ve antreman sonrasıda meyve suyu iç geriye kalanları sen hallet. Eğer diyorsan beslenmenin yanınada bir supplement desteği olsun hacimlenmeni sağlayacak en iyi supplement kreatindir. Protein tozu ile Kreatini konbin et bunlar sana ciddi anlamda hacim kazandıracaktır.

mertkln ve efekrotos bunu beğendi.
  3. MysticMind

MysticMind Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Teknikeri
    Yer:
    Adıyaman
    Ek besinler yani tozlar vs. adı üstünde ek besindir.Alınması gereken proteini,karboyu alırız ek olarak tozlara geçeriz.Sadece supplement ile yapayım dersen boşa masraf harcama derim.

mertkln bunu beğendi.
  4. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Protein çok çok önemli değil bence yani benim değil.2 yumurta - 1 litre süt - Protein tozu - Ton balığı dışında protein tüketmiyorum.Karbonhidrat için bulgur-makarna-pirinç-patates odaklandığımda zaten burdan 40-50 gram protein alıyorum.Supplement'e gelince herkes devede kulaktır gereksizdir falan der ama imkan sunsan hepsi ceplerine doldurur:D Creatine - Protein - Glutamine al etkisini görürsün.Daha sonra gelişim sağladığında amino alırsın.Bunların hepsi 400 liraya bile gelmez.

mertkln bunu beğendi.
  5. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar beslenmenin çok çok daha fazla önemli olduğunu bende biliyorum tabi ki. Ama şuan gerek okul gerek apartta kalmamdan dolayı doğru düzgün beslenemiyorum. Uzun süredir forumu takip ediyorum hepsinin farkındayım benim amacım düzgün beslenme + supplement ile sınırlarımı zorlamak max. verim almak.

20 mart yazmışımda o çok erken oluyor 20 nisandan itibaren 40-50 günlük supp. kürü olucak aklımda bu var

6. MysticMind

MysticMind Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Teknikeri
    Yer:
    Adıyaman
    Protein çok çok önemli değil mi? Sen şaka mı yapıyorsun? Bu bi şaka olmalı.Sen pirinçten patatesten al proteini hiç bir işe yaramayınca görürsün .Bodyci proteini etten alır bitkisel proteinden önce hayvansal protein.Birşey bildiğin yok bari millete yalan yanlış öneriler verme.Sporcunun güzel bir sonuç için minimum günlük kilosunun 2 katı kadar protein alması gerekir.Araştırmadan atıp tutma.

mertkln bunu beğendi.
  7. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    karaciğerini deldirmeyimi istiyosun kardeşim cidden boşa masraf ve sağlığını tehlikeye atıyosun daha ne kadar spor geçmişin varki alıyosun bu supplementleri sadece kreatin ve protein tozu yeterli olacaktır cidden kendine yazık ediyorsun.

mertkln bunu beğendi.
  8. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar kendi aramızda tartışmayalım lütfen konu dağılmasın. Bu arada 1 yıl felan evde spor yaptım boks geçmişimde var. 2.5 aydır spor salonuna gidiyorum 20nisana kadar yaklaşık 7 ay salon geçmişim olucak. Ayrıca steroid kürüde yapmıyorum sonuçta.

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bence numlock espri yapmış..zaten aldığı proteinleri yazmış, yeterde artar bile..

mertkln bunu beğendi.
  10. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Hocam sizde bir tavsiye verseydiniz keşke :) Aklımda ki kombinasyonu yukarıda paylaştım creatine eklemememin sebebi ise vücudun su tutmasını istemiyorum sizce eksik ya da yanlışlar neler ?

11. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    adam kafaya koymuş ne anlatsakta nafile neyse sen bildiğini yap kardeşim umarım zararını görmezsin

mertkln bunu beğendi.
  12. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öğrencisin ve bilki işin kolay değil..bu yüzden hayatını body.e ve derslerine göre şekillendireceksin..gezmeye, gece sabaha kadar muhabbetlere veda edeksin..bu iş başka türlü olmaz kafaya irileşmeyi koymuşsan..bodyci bodyci gibi yaşar..antreman / yemek/ ders / uyku/ yemek/okul/yemek/okul vs vs gidecek..

bu durumda ilk gitmen gereken yer supplement mağazası değil sıradan bir market..zira supplementlar sana hayatının her döneminde arkadaşlık edemez..hiçbiri doğalın yerini tutmaz..

alman gerekenler; tavuk eti, kırmızı et, deniz balığı (fileto yaptır at derin dondurucuya), alabalık,ton balığı, yumurta, pirinç, bulgur, yulaf, yoğurt, brokoli, karnıbahar,roka,tere,kırmızı turp, karalahana, vb vb..
    yani protein, karbonhidrat (büyük oranda kompleks/ lif) bol bol sebze meyve ile antioksidan özellikle yeşil yapraklı ve koyu renkli ot/sebzeler..hem etlerin yanında gına gelmemesi için roka, tere, salatalar çok iyi gider..yeşil yapraklılarda kalsiyumda çoktur..turp.u keseceksin..zeytinyağı, limon üzerine..tavuğun yanında güzel gider..
    ekonomik durumun madem iyi değil ona göre bir beslenme planı da çizmen lazım..
    biliyorum supplementın dibine vuruyum az zamanda ne sıçrama yapabilirsem diyorsun..ama şunu unutma body.e başlayıp adam gibi beslenip kilo alamayan yoktur..yani hırs yapma doğru beslen doğru yaşa..

ha illa alacaksan karışık protein, bcaa, creatin, multi-vit-mineral, balık yağı (carlson / solgar omega 700) al..
    ihtiyacın oldukça kullan..öğün atlamak durumda kalırsan protein shake atarsın..

creatin konusunda korkun olmasın..balon gibi olmazsın..zaten su tutması kas hücrelerinin hipertrofisi anlamında da olumlu bir durumdur..

sonuç olarak hırs yapma, bol bol oku, uykuna dikkat et, doğal beslen, protein gibi makro besinleri destek için çekmecende sakla..lazım olunca al..gözün korkmasın ayrıca ;)

MountainBiker bunu beğendi.
  13. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Hocam herşey o doğal gıdaları almakla da bitmiyor malesef onları hazırlaması da büyük sıkıntı benim için burda kullanılan 1 tane mutfak var ve tek ben kullanmıyorum :S

14. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    valla sendeki sorun öğrencilik ve bu bir çok kişide var.. :) hepsine aynı tavsiyede bulunuyorum..okul bitene kadar okulu önemseyin..vg ikinci sırada kalsın..işiniz kolay değil..bu işin kuralları belli..yani makro besinlerden (protein,karbonhidrat,yağ) yeterli miktarlarda almalısın..sadece supplementla olmaz..ozaman ton balığı gibi konservelere yöneleceksin ya da dışarda ucuz ama besleyici yemek yiyeceksin..antremandan sonraki öğünde ör:150gr tavuk yiyebilirsen 30 gr protein yapar.bu sana yeter..yanına da pilav..
    antremandan önce bulgur pilavı, muz, elma gibi gıdalar alabilirsin..

tüm günkü beslenme planın konusunda çok örnek var..onlara bakarsın..

bunların yanına yine dediğim gibi protein, bcaa (çok önemli) , creatin alırsan dengeli gidersin..

sepetteki ürünleri yeni fark ettim..bir kere l-carnitin ile senin işin olmaz henüz..glutamine gerek yok..tribulus.a da gerek yok..
    amino alacaksan bcaa almalısın..protein olarak nitrotech.te iyidir fakat karışıkları tercih edebilirsin..içlerinde kazeinde vardır ve antreman sonrası kazein+whey.in daha etkili olduğu yazılıyor 1-2 yıldır..animal pak iyidir ama bir vitamin mineral takviyesi için lüks bir ürün..daha ucuz alternatiflerle fiyat/servis sayısı hesabı yaparak bu ihtiyacını karşılayabilirsin..
    forumda alternatif ürünler tartışıldı..ha param var diyorsan çok iyi üründür..günde tek paket yeter senin için..

ajn16 bunu beğendi.
  15. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Ben de öğrenciyim ve şikayetlerim de bire bir aynı ( iri gövde ama ince uzun kollar + yurt + hukuk fakültesi ) öğrencilik Zor kendimiz zor geçiniyoruz birde vücut epey zorluyor ama bu spor sabır sporu . Ayrıca amimal pak falan da alma git eczaneden benexol ya da supradyn falan al bunlarla idare et ha tabi paran varsa güzel üründür o ayrı:)

16. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yorumunuz için çok teşekkür ederim. L-carnitin i seçme sebebim her zaman parçalı yağsız bir vücudu sevmiş olmam ve yaza fit girmek istemem. Beslenmeyisizin tavsiyeniz gibi yapmaya çalışıyordum zaten ama bundan sonra daha çok dikkat edicem :) Karışık protein konusunuda iyice araştırıcam bende birkaç yerde görmüştüm ama antrenman sonrası whey protein kullanılır tabusundan dolayı pek takmamıştım :)

Bu arada 2.5 ay oldu program değiştirdim ve hocam güncel ölçüleri aldı sizce gidişat iyimi?

Kilo : 82 - 84.5
    Omuz : 126.5 - 128
    Göğüs : 104 - 109
    Bel : 91 - 81
    Sağ kol : 34 - 36
    Sol kol : 33 - 35 (kollar sıkık halde ölçüldü düz ölçümlerde 2 cm felan daha küçük gelir sanırım.)

Ölçümler soğuk yapıldı ve olabildiğince nizami yapılmaya çalışıldı 2.5 ay boyunca universal creatine ve ultimate whey prostar kullandım sanırım kulandığım protein tozu bcaa oranı sayesinde güzel etki gösterdi.

17. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    o kadar ürüne gerek yok canim kardesim parana yazik 600 küsür tl az parami yahu? L-Carnitine birkere cikar at o listeden hic mi hic ihtiyacin yok.. Ayni sekilde Animal Pak onada ihtiyacin yok diyette degilsin bunlari alip ne yapacaksin? Tribulus ise bu yasta kesinlikle ihtiyacin olmayan bir ürün bir faydasini görmessin... diez hocanin yazdiklarini dikkate al gereken bilgileri vermis sana... bosuna parani carcur etme yazik günah... illa supplement alacagim diyorsan faydasini görebilecegin 3 supplement var, güzel bir whey protein, glutamin ve creatine bunlardan fazlasi israf ve gereksiz senin icin...

18. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Konuyla alakası yok ama sen nasıl 1.59 boydan 1.78 e çıktın 6 ayda imkansız gibi :D

19. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim foto da çok ince durmuyosun kaç cm kolların ?

20. MysticMind

MysticMind Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Teknikeri
    Yer:
    Adıyaman
    Dostum 19 Yaşına kadar 1.59 boydaydım bir anda uzadım o sene içinde :)

Sayfayı Paylaş