Artık yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Bootex tarafından 6 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Bootex

Bootex Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar bundan önce birçok başlık açtım o kadar didinip derdimi anlatmaya çalıştım ancak hiç kimse görüşlerini paylaşmaya yanaşmadı bu açıcağım son başlık . İsteğim kilo vermek ve bunu gerçekten istiyorum ancak ne tanıdığım bir hoca nede bir diyetisyene vericek param yok . Ben evde & dışarıda kendi çabalarımla kilo vermek isteyen bir gencim . Neyse sorunuma gelecek olursak göbek , baldır (Bacak) ve popo bölgemde bayağı yağlanma var ve ben bunlardan kurtulmak istiyorum . Şuanda taş devri (paleo) diyeti uygulamaktayım . Ancak bu diyeti destekleyecek bir spor programını hala kararlaştırabilmiş değilim . dün p90x yapmaya karar verdim ama neredeyse bütün hareketler şınav ve barfikse dayalı ben şuanda ikisinide yapamıyorum , gelelim insanity programına bu program benim en çok kafama yatan program ancak bu programı 1 hafta kadar uyguladığımda güç kaybım çok oldu sanki kaslarım eridi . Forumda benim bu dertlerimden muzdarip birçok kişiye rastladım ve bu kişilerinde istediklerini alamadıklarını gördüm .

Kilo : 88.7
    Boy: 1.83

Sorum :

1 - Nasıl bir cardio programı uygulamalıyım ?

2- İnsanity , p90x , power90 vb. programların yanında extra olarak dışarıda koşu vb cardio yapmak gerekiyormu ?

Not : İsterseniz fotoğrafda ekleyebilirim .

Tek umudum bu forum olduğundan yorumlarınızı lütfen çok görmeyin .

Teşekkürler iyi forumlar thums:

Son düzenleme: 6 Eylül 2013
  2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    kendini diğer insanlardan çok farklı görme
    diğer insanlar ne yapmışsa sende onu kendine uydurarak rötüşleyerek vs uygula
    bu konuda birçok başlık makale ve konu olduğundan konun her seferinde kapanıyor diye tahmin ediyorum

3. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba
    bence p90x yap saglık sorunun yok. Yapa yapa alısacaksın. Kimseden farkın yok gercekten. Forumda sana cevap vececek o kadar cok baslık var ki. Ben p90x yap diyorum madem arastırdın. beslenmeni ona gore ayarladın mı mutlaka istediğin sonucu alırsın.

boksbody bunu beğendi.
  4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    garbage söylemeden geçemicem
    son zamanlarda konulara verdiğin cevaplar çok dikkatimi çekti
    hep mantıklı ve güzel cevaplar veriyorsun
    bu yüzden kendi adıma sana teşekkür ediyorum

garbage bunu beğendi.
  5. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Boksbody
    tesekkurler. :) sporcu bir ailem ve spor dolu bir hayatım var. Elimden geldiğince bildiğimi soylemeye calısıyorum. Bilmediğim bir konuda ya arastırıyorum yada cok guvendiğim birine soruyorum. Forumu okuyorum ve öğreniyorum. Bazı bilgileri dogru bazılarını yanlıs buluyorum. Dogru bildiğimi savunuyorum. Daha cok deneyim edinmem lazım sonucta BB yapmıyorum ama merak ediyorum. cok uzattım konuyu dağıttım pardon:)

Duhast bunu beğendi.
  6. Duhast

Duhast Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    boksbody ile aynı düşünüyorum bende garbage nin cevapları cidden benimde dikkatimi çekti bir kız olmanız ve forumla bukadar ilgilenmeniz takdir edilesi.

garbage bunu beğendi.
  7. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba

Forumu aslında internetde supplement ararken kesfettim. sonra daha once uye olan cok sevdiğim birisini uye oldugunu vve yazmadığını ogerndim :) oradan yazıyorum. yanlız turkcem biraz kotu yazım hataları cok oluyor. uyarı almayı bekliyorum bugunlerde:)

8. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    bu kadar kasmana gerek yok taş devri diyeti ya da p90x ne bilmiyorum ama haftada 3 gün 1 saat cardio ve beslenmene dikkat etmen yeterli ben 110 kilodan 97 oldum ve gidenlerin hepsi yağ oldu şimdide ağırlığa başladım

9. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba
    p90x hic yapmadım ama cok etkili bir yag yakma programı. webpage leri cok ilginc biraz bilgim var. temel hareketlerin cok etkili sekilde yapılısı. Crossfit e benzetiyorum aslında. Bence yag yakmak icin faydalı olabilir. Arkadasımızın beklentisi zaten yag yakımı.
    Amerikada bir arkdasımı body pump eigitmcisi o cok begendigini soylemisti bu programı.

10. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    bilmem olabilir bilgim olmadığı için bişey diyemedim. normal cardiodan daha çok işe yarayabilir.. ben zaten 7 kilo daha verdikten sonra sadece ağırlığa yönelicem 97 kilo olduğum için insanlar aklında koca göbekli biri zannediyor ama öyle değilim :D

11. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba bootex. yağlı bölgelerden kurtulmak sabır ve zaman isteyen bir iş,
    p90x hic spor yapmamış birisi için oldukça ağır.
    öncelikle hiç acele etmeden toplamda günde 1 saat olmak üzere hızlı yürüyüş,
    bisiklet gibi hafif kardiyo ya da basketbol benzeri ile başla, omurga ve bel bölgeni sıkılaştırmak ve kuvvetlendirmek için işe pilatesle başlayabilirsin, kitapçılarda pilates başlangıç cd veya vcd leri bulabilirsin. diyet de yaptığın için zaten şu anki kondisyon durumunda bunlar seni bayağı yoracaktır.2-3 ay sonra 20-30 dakikalık insanity tarzı ya da internetten bulabileceğin metabolik antremanlar var onlara başlarsın. bu seviyede zaten bel ve omurga bölgelerin güçleneceği için istediğin ağırlığa göre antremanlarını ayarlayabilirsin.
    bu arada yaşam tarzını değiştir. mesela arabanı ineceğin yerden100 metre geriye park et, toplu taşıma kullanıyorsan bir durak önce in, bazen eve çıkarken merdivenleri kullan .
    inşallah önümüzdeki yaza hedeflerine ulaşırsın, sana başarılar.

12. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba
    ben Mmayga gibi dusunmuyorum. Bu son posttdan arkadas sakat yada yasılı gibi spora engeli varmıs gibi olmus. Arkadasımız 19 yasında ve enerjisinin en iyi oldugu donemde. neden evde plates yapsın onu hic anlamadım. bence p90x cd si al. p90x zaten seviye ye yapacak. Amacıda hızlı bir sekilde yag yakmak
    omurdasında belinde bir sakatlıgı yok ve p90x yaparak her acıdan guclenip yağ yakacatır.
    Fikrim bu yondedir.

13. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    haklısın ,gencliğin gücü tartısılmaz garbage.
    .
    p90x de zaten evde spor yapanlar için hazırlanmış bir program ,insanity ve p90 bunun daha baslangıc kısımlarını içeriyor.
    ama p90x programı 6-7 bolumden olusan en az 1 yıllık spor gecmisi isteyen bir program. her gun değişik programı semaya gore uygulanıyor. dumbel ,kapı barfixi ve bolcana snav cekmeye dayalı. orada eğitim verenlerin hepsi atlet ve her turda 20ser barfixi hap gibi çekiyorler.
    belki bu programın cardiox ,ab ripper,polymetrics kısımlarını kullanılabilir
    hatta arkadasımıza yağ yakımı için yeterli gelecektir.
    ama 1 tek barfiks ve snav cekemeyen bir insanın bariz bir sekilde omurgasını guclendirmeye ihtiyacı var bence. hic spor yapmayan birisi için bunlar da zaten ağır gelcektir en azından 2-3 ay güçlendikten sonra antremanlara başlansa daha sağlıklı olacak ve daha iyi sonuç alacaktır.
    buradaki ab ripper çok ağır gelecektir. hele hele zıplamaya dayanan polimetrics ve biraz koordinasyon isteyen yoga x de allah korusun çok kolay sakatlanma yasayabilir.

14. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Evet orada cok iyi spor yapanları gosteriyorlar biraz reklam var tabi ama gercekten hayatında spor yapmamıs buyuk insanların da reasimleri var. nerden nereye geldiklerini gostern. 1 yıllık bir spor gecmisi zorunlulugu yok. Internet sitesine baktım bulamadım. Ben 19 yasında bir birinin bu programla sakatlıgı yoksa zorlanacağını dusunmuyorum.

15. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    yağ oranı düşük ,sürekli basketbol ,futbol oynayan hareketli gencler için gercekten hiç sorun olmaz.ama bazı bolumler gercekten ciddi kondisyon ve güç istiyor. hic spor yapmayan icin risk icerir. p90x resmi sitesinde de iletisim kurunca zaten spor gecmisi olanlar icin diye uyarıyorlar.
    ben bu programın bazı kısımlarını bahar sona ererken yaza girmeden yağ oranı azaltma amacı iledenemiştim. o dönem hantallaşma hissettiğim için değişik birşeyler yapmak istedim. kas kütlemde de incelme olduğunu hissedince geleneksel kardiyoya döndüm.

16. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Ben internet sayfasında boyle bir bilgi bulamadım ingilzcesine de baktım any type any kind diyor.

Sonuc olarak anlasamicaz .:) ben 19 yasıında olan arkadsıma tavsiye ediyorum. Crossfit i dah cok tavsiye ediyorum.

17. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    alıntı yapıyorum umarım yasak değildir. Start by watching 'How To Bring It', or read the 'P90X Fitness Guide', which explains how to
    use the videos and the schedule, and also determines if you are truly ready for this intense workout.
    Then read the 'P90X Nutrition Guide', which will explain how to eat properly, so that you can maximize your success with the program.

Once you have read the information, passed the test, and bought the exercise equipment,
    you are ready to bring it!

asıl quide pdf den olduğu için ilgili kısmı yspıştıramadım.önce minumum yeterlilik testi yapılıyor,burada en az çekebilmesi gereken barfix snav vs testleri yapılıyor.yetersiz ise daha hafif programlar öneriliyor.

tabi ki tercih kendisinin,
    bizler sporun içindeki insanlar olarak ,birçok rutini denemiş insanlar olarak ,sorumluluk almadan iyi niyetle sadece görüş bildiriyoruz. ben biraz daha, önce eklem ,bel ve omurga bölgesi güçlendirmesini tavsiye ediyorum, elbette 19 yasında recovery daha iyi olacaktır ama eklem sakatlıklarını önlemek gerekir. altyapı,sabır önemli.
    zaten başlayınca her antremanın 15. dakikasından önce ne demek istediğimi anlayacaktır. artık yapabildiği kadar yapar.

18. Bootex

Bootex Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    @garbage , @mmayg görüşlerinizi bildirdiğiniz için teşekkür ederim :) şuanda elimde p90x , insanity (ashlyum1-2) ve focus t25 programları mevcut . 2 ay öncesindende ufak bir spor geçmişine sahibim yani hantal bir yapıda değilim ve bu nedenle p90x'e başlamaya karar verdim yaklaşık 80 dk. kadar bir antreman yaptım daha doğrusu yapamadım acayip zor geldi bana , mekik ve barfiks hareketleri beni bitirdi onların 3 set 10 kez yaptığı hareketleri ben 3 defa bile yapmakta zorlandım ( 2 aylık bir spor geçmişim olmasına rağmen ) yani sözgelimi shaun t'nin yeni çıkan programı focus t25 i uylulayama başlayacağım , yaptıktan sonra görüşlerimi buraya tekrar aktaracağım .

İyi forumlar thums:

weightlifter

19. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    bootex, zaten başlangıçta program süresini bitirememen çok normal. sabırla moralini hiç bozmadan yapabildigin kadar yap.kondisyonun arttıkça.her seferinde biraz daha iyi tamamladığına sen bile şaşıracaksın.
    sonraki her antremanda daha kolay yaptığını göreceksin. ama sakın üşenip bırakma.

20. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba

Bana linkini yollayabilirisin 1 sene spor gecmisi olması gerektigini yazan.

Sayfayı Paylaş