Artık kilo vermek istiyorum

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Ugur851 tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Ugur851

Ugur851 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle herkese iyi geceler. Google'da l-carnitine ile ilgili yazılar araken burayı buldum gerçekten çok faydalı bilgiler var. Zaten 3gün konu açamadığım için de bir yok başlık okudum ama sormak istediklerim de var.

Boyum 186 kilom 115 yaşım 20. 2 haftadır spora gidiyorum 20dk airwalker 20dk bisiklet 10dk twist 20*5 mekik yapıyorum, genelde her gün spora gidiyorum. İlk başladığımda 118 kiloydum.

Beslenme programım yok gibi bir şey. Her sabah soğuk sandiviç, küçük meyve suyu. Öğlen okuldaki yemekler(çorba, pilav/makarna, etli sulu yemek, meyve/salata/tatlı), akşamları hiç belli olmuyor, saat 10gibi de meyve yada süt,bir kaç tane eti form yiyorum.

Bana tavsiyeleriniz neler olabilir. Bir de l-carnitine hakkında fazla bir şey öğrenemedim bilmediğim bir sürü terim vardı anlamadım.
    Yardımcı olursanız memnun olurum.

2. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Selam ugur851, su anda 27 yasindayım, 108 kiloyum. senin yasinda 160 kiloydum.

BENİM SANA TAVSİYEM oncelikle amacın kas kaybetmeden yag kaybetmek olmalı, bunun icin de proteini ogunlerinden eksik etmemelisin. yagı minimuma dusurmelisin. seker tuz un. bu 3 seyi hayatından cikarmalısın. gunde 6 ara ogun yapmalısın her 2,5 saatte bir birseyler atistirmalısın, mesela 1 elma veya 1 avuc fındık.. ogle yemegine dikkat ettim mesela meyveyi hemen yemekten sonra yemeyip 2-3 saat sonra yiyebilirsin. ben saat 18:00den sonra birsey yememeye dikkat ediyorum. ama tabi gun icinde yeterli protein ve karbonhidratımı alıyorum. kesin degerleri forumda bulabilirsin.

antremanın baslangıc icin iyi gibi duruyor, birkac ay boyle devam et sonra spor merkezindeki hocan da bilir zaten genel kas calismasina baslamalisin, her bolgeyi hafif kilolarla calistirmalisin. tabi kardiyoyu hic bırakmayacaksın.

sonuc olarak, ogunlerini ara ogunlere bol, yagi cok aza indir, beyaz ekmegi kes, meyveyi ara ogunde ye, bol su ic, haftada 1 istedigini ye kendini odullendir, amacın hep rejimi bozmadan kendini odullendirecegin gune ulasmak olsun. antremanını da yaparsan cok kolay kilo verirsin buna sen bile sasirirsin

asagida benim uyguladigim method var ama biraz ileri duzey, kondisyon kazandıkca boyle bir program yapabilirsin

2 cesit idmanım var, haftanın hergunu yapıyorum:
    1.gun
    10 dakika bisiklet (ısınma)
    20 dakika kosu
    2 dakika dinlenme sonra superset:

incline bench20 tekrar+hammercurls15 tekrar (6 set)
    barbellcurls12 tekrar+frenchpress12 tekrar (6set)
    latpulldown20 tekrar+cablepushdown(triceps) 15 tekrar(6set)
    declinebenchpress 15 tekrar+lateral(omuz) 15 tekrar (6set)

bir supersetteki hareketler arası 5 saniye dinlenme, supersetler arası 30 saniye dinlenme.

supersetten 2 dakika sonra

15 dakika bisiklet
    10 dakika yuruyus(soguma)

2.gun

15 dakika bisiklet
    30 dakika kürek
    30 dakika koşu

20x3 mekik, genelde ust karın, orta karın, altkarın ayrı yapıyorum.
    20X3 yan karın
    20x3 bel

15 dakika bisiklet
    10 dakika yuruyus

umarım kafanda biseyler canlanmistir.

Salash ve Ugur851 bunu beğendi.
  3. Ugur851

Ugur851 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Cevabınız için teşekkür ederim, ara öğünleri biraz artırmaya çalışacağım ağırlık için de ay sonu gibi başlamayı düşünüyorum ama sınav dönemi geldiğinde maalesef çok fazla spora gidemeyeceğim ama yediklerime daha fazla dikkat ederim. Peki l-carnitine vb. ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz?

4. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    L-Carnitine ve CLA gibi ürünlerin çok fazla etkisi olduğunu düşünmüyorum. Bunun yerine dengeli bir beslenme düzeni oluşturur, abur-cubur u, rafine şekeri hayatından çıkarırsan hedefine mutlaka ulaşırsın. Kolay gelsin...

Deniz89 bunu beğendi.
  5. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    carnitine zararsızdır kullanabilirsin. ben zaman zaman kullanıyorum. yararı mutlaka vardır. ancak %5ten fazla degildir. ben bu aralar kaffein almaya basladım, arastırdıgım kadarıyla yag yakımında baya iyiymiş. gun içinde 2-3 fincan yeşil cay içip antremandan 20 dak once 1 bardak koyu kahve içebilirsin. kahveden 50-60 gr kaffein alırsın. ben kaffein içeceği kullanıyorum 200mg alıyorum. daha yeni basladım etkili olup olmadığını henuz bilmiyorum.

6. Salash

Salash Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba , kafein gerçekten çok etkili oluyor.Ben hep içiyorum,dediğiniz gibi antrenmandan önce mutlaka alınmalı.

rodenward bunu beğendi.
  7. lantis44

lantis44 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    kafein miktarı ne adar olmalı. 2grlık nescafe classicler var antreman öncesi onu içsek yeterli olur mu

8. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
  9. backom

backom Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba ugur851, sana bir kaç altın tavisye vereyim bunlara baglı kalmak sureti ile saglıklı beslenip siyet yaparsan kilo vermen kaçınılmaz ve çok kolay olur. Yaşın 20 yani genç oldugun için L-carnitine yada her hangi bir başka ilaç kullanma zaten senin yaşında ki sağlıklı bir insan dengeli bir beslenme ve sporla cayır cayır yağ yakar korkma. Gelelim altın tavsiyelere:D

- dışarda asla yemek yeme. Okulda yemek şirketleri tarafından getirilen yemekler masum gibi görünsede, çorbalarında dahil bol miktarda yağ var. Evde annene hazırlatacagın domatesli tavuklu yada ton balıklı yada peynirli sandvich oglen yemeğin için ideal saglıklı menü.

-2-3 saate bir ya bir elma ya 10 taneden fazla olmamak şartı ile fındıkl ya 3-4 ceviz ya 2-3 kuru kayısı ye. Gene aralarda bu saydıklarıma alternatif 250-300 ml Yağsız süt yada light ayran iç. Ana öğünlerinde ekmek yerine meyva, domates yada salatalık tercih et. Sebze ve meyvalardanda ekmekden alacağın karbonhidratı ziyadesi ile alırsın zaten.

- Ekmek , şeker ve tuz hayatından çıkartman lazım. Bir dilim beyaz ekmek de bulunan tuz miktarı normal bir insana bir gün yetecek tuz miktarını karşılıyor zaten, daha fazlası gereksiz ve zararlı. Şeker ve şekerli besinlerden kesinliklşe uzak dur, ha keza yağlı besinlerdende.

- Hazır bir ürün alırken arkasında yazan kaloriden korkma , sadece o kaloriyi, neyin verdiğine bak. Yani 120kcal lık bir kazandibi yemektense 200 kalorilik yagsız tuzsuz makarna ye. bildiğin gibi kalori enerji demektir , eğer sen bu enerjiyi yağ ağırlıklı alıyosan bunu yakman lazım ( Ciddi Spor) yok değilse prtoein ve karbonhidrat ağırlıklı besinleri tercih et. Unutma yakamayacağın her bir yağ göbeğinde ve belinde depo edilecektir.

-spor hayatını vazgeçilmesi olsun. Haftada 4 gün'ün den az sakın olmasın. 4 den fazla olursa tadından yenmez. Öyle bir hale gelmelisinki, spor'a gitmemek senin için mutsuzluk verici bir hal almalı. Bu duyguyu yakalarsan zaten kimse seni yolundan çeviremez.

-son tavsiyemde muhakkak bir diyetisyene ve spor hocasına görün. Diyetisyen gercekten çok önemli. Hme yağ oranına ve kas oranına bakılması lazım hemde saglıklı beslenme ile ilgili bir çok şey öğrenirsin. Gerçi o bilgileri internetten de ziyadesi ile öğrenirsin ama bir kaç ay diyetisyen kontrollü kilo kaybetmen faydalı o9lur , zaten ömür boyu diyetisyen olmaz insan kendinin doktorudur. Spor hocası eşliğinde body ve kardio programına başlarsan 5-6 ay içerisnde alacağın sonuçlara sen bile inanamazsın.

Disiplin, disiplin,disiplin bunun başka yolu yok;)
    elveda lezzet dünyası, merhaba sağlıklı yaşamthums:

10. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    her türlü ekmeği her türlü basit şekeri hayatından çıkar azimle spor yap yılma yıkılma l-carnitine falan boşuna para verme yerine sabah öğle akşam elma sirkesi iç antrenmandan yarım saat önce 1 fincan koyu nescafe al değişimi gör.....

11. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    gunde 1-2 dilim kepek ekmek insulin ve şekeri dengeler. hipoglisemiyi onler

12. asliok

asliok Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    L carnitine'e gerek yok bence, benim düşünceme göre tamamen balon brir takviye, yani çevremdekiler de ekstra bir yararını görmediler, ha zararı yok o başka. Onun yerine mate çayı içebilirsin, birkaç yağ yakıcı ürünler mevcut ama illa doğal olsun dersen ben mate çayı derim. Ama saf olsun, aktarlarda bulursun.

13. Kurt_Coban

Kurt_Coban Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    bu sporda en etkili ve nihai olan şey irade gücüdür. iradeni sağlam tut sonra gör bak neleri başarabiliyorsun. insan iradesiyle hayatı dize getirir.

14. Ugur851

Ugur851 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, dediğiniz gibi ekmeği ve şekeri azalttım, sınavlar bittikten sonra aktif spora devam...
    İyi geceler

15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    nedemek mutlaka..? siz sürekli içiyor olabilirsiniz ama çok masummuş gibi göstermek doğru değil..

kontrolsüz ve sürekli alınan kafeinin dolaşım ve kalbe olan etkilerini biliyor musunuz?

JaM bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş