Artık Gelişmiyor muyum ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Body20 tarafından 6 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Body20

Body20 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben bu spora başlayalı 3 ay oldu . ama merak ettiğim birşey var . önceleri antrelman yaptıktan sonra ağrım oluyordu eve gittiğimde uyurken falan hafif bi ağrı oluyordu ama artık bu ağrılar olmuyor . salondan çıktıgımda kaslarım kasılmış şekilde oluyor ve yarım saat veya 1 saat sonra oda geçiyor . nedeni nedir acaba ? dumbelllls

2. kadir71

kadir71 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    önemli olan ertesi gün hafif bir ağrı olması diye biliyorum ben.

3. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Body yaparken en çok unuttuğumuz şey kasın maksimum gerilmesi ve sıkmasıdır. Göğüs açışlarda göğsü az açmaya dumbell curllerde bicepsi az esnetmeye kanat çalışmalarında ağırlığın bize en uzak olduğu noktalarda esnemeyi ihmal ederiz. Bu olabilir....

Ya da ağır girmek adına verimsiz hareket yapmaya başlarız.... Bu da olabilir..

Bir de ön yorma prensibini deneyebilirsin. İzole hareketler önce ağır hareketler sonra.

Örneğin benchten önce dumbell fly 4 set. Alna pres den önce triceps pushdown 4 set. Barbell curlden önce Dubmbell curl veya incline curl 4 set. Squattan önce leg extension. Deadliftten önce leg curl.

torifonta bunu beğendi.
  4. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    ya ilk başlarda kaslar yeni alıştığı için çok ağrır herkezde öyledir 1-2 hafta ağrır sonrada geçer kaslarının öyle 1 saat kasılı durup gevşemeside herkezde oluyo her zaman öyle kasılı duracak değilya çalışınca aşırı yüklenirsin şişer ama kas dinlenirken büyür unutma

5. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    bunu deneme derim çünkü bu sporda yenisin. maceraya gerek yok. kısa vadede standart setler ve sıralar, piramit sistemi işini görecektir. 8. ayın dolduktan sonra farklılıklar deneyebilirsin.

kaslarında ağrı olmaması gelişmediğin anlamına gelmez. mesela ben bügün triceps çalıştım ama çok çok çok az bir ağrı var, önemsenmeyecek kadar ama gelişmeye devam ediyorum.

Sayfayı Paylaş