Artık Daha bilgiliyim Beslenme Günlüğüm

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve xinberg tarafından 1 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    light sütte aspartam yada tadlandırıcı yok :)

ama tam yağlı yada yarım yağlı içmen daha doğru olur :)

xinberg ve Azi bunu beğendi.
  2. xinberg

xinberg Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    bugün muscle and fitness dergisini okudum organik süt kaslara etki eder diyor doğru mudur ? doğruysa organik süt almaya başlarım

3. xinberg

xinberg Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yeniden herkese merhabalar... Sınavlar yüzünden ara verdim şimdi tüm hızımla devam edeceğim inşallah görüşleriniz ve tavsiyeleriniz benim için altın değerinde yorumlarınızı esirgemeyin.Başlıyorum

Sabah:200gr Biber Kızartması(anneannem geldi köyden kıramadım)+1 haşlanmış yumurta+150 gr lor+domates+salatalık+1 dilim tam buğday

Saat 11 de Antremanda:20 dk hiit+15 dakika bisiklet(8 zorlukta)+10 dk hızlı yürüyüş yaptım toplam 350 kalori yaktım

Öğlen:2 kıymalı biber dolması+bir porsiyon salçalı makarna +150 gr yoğurt yedim ekmek yemedim :D

Ara Öğün:Malesef 4 parça çikolata yedim :(

Akşam:1 porsiyon yoğurt çorbası yiyeceğim

Fitnessın Buzdolabında X PRO L-Carnitine Drink(250 ml içinde 1000 mg L-carntine+400gr kafein var) vardı deneyeyim dedim fiyatı 5 tl ve inanılmaz bir enerji ve terleme sağlıyor su gibi oldum :D sizce bunu mu yoksa Klasik 1500 mg xpro shots mı kullanayım ?

4. xinberg

xinberg Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba Arkadaşlar biraz geç oldu ama bugün yaptıklarımı yazıyorum hemen.

Sabah:50 gr salçalı sosis+1haşlanmış yumurta+100 gr lor+1tam buğday dilim
    Saat:12:00 da L-Carnitine Drink(2000mg carnitin içeriyor) içitim ve kardiyo yaptım toplam 45 dakika koşu+bisiklet+yürüyüş şeklinde
    Öğle:1porsiyon yoğurt çorbası+domates+1dilim tam buğday+1yarımca(kıymalı)
    Saat17:00 da 35 dk bisiklet yaptım
    Akşam:2 dolma+150 gr yoğurt+2 yarımca
    Saat:22:00 1 bardak süt

5. xinberg

xinberg Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar bundan sonra günlüğüme özen göstericem istikrarımı kaybetmemem lazım sizin desteklerinizle günlük işini yürüteceğim inşallah...

Sabah: 1 haşlanmış yumurta+50 gr beyaz peynir+1 bardak süt+5 fındık
    Ara Öğün:1 tane hediye olan cornettolardan çikolatalı 200 kalori
    Antreman saat 12:00 40 dk kardiyo 300 kalori yaktım+omuz
    Öğle:1 tabak taze fasulye(kıymalı) yarım porsiyon pirinç pilavı
    Akşam:1/4 porsiyon pirinç pilavı + 1 porsiyon kıymalı yumurta az yağlı

Bugün yediklerim bu kadar bu yolculuğa 25 Martta başladım 86 kilo ile şu an 80-81 arası gidip geliyorum.
    d
    Arkadaşlar biceps antremanı yaparken barbell curl hareketinde ağır çalıştım ve sağ ön kolumda inanılmaz ağrı hissettim 1,5 haftadır bilek ile dirsek arasında ağrım var kol çalışamıyorum :( bilek antremanı yapıyorum pek etkisi olmuyor doktora gitmeli miyim ? kolumu yorsam bile ağrıyor :(

6. xinberg

xinberg Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Beslenme Günlüğüm
    Kahvaltı 07:00 2 yumurta+çok az yağla pişti+100 gr beyaz peynir+1 bardak süt +1 domates
    Öğle 13:00 biliyorum biraz fazla aç kaldım fakat canım istemedi :/ lorlu tost+ayran
    Akşam:17:00 2 biber+1kabak dolması+125 gr yoğurt
    Bugün pek iştahım yok spor yapamadım sınavlardan yarın L-Carnitin 1500 mg alıyorum inşallah hızlanıcak kilo vermem...

Desteklerinizi ve takibinizi esirgemeyin üstadlar yorumlarınız altın değerinde...

7. xinberg

xinberg Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    L -Carnitin daha gelmemiş :/ antremanımı yaptım göğüs+ön kol + 40 dk kardiyo
    Sabah:3 yumurta+75 gr peynir+1 bardak süt
    Öğlen:1 kepekli tost
    Ara Öğün:Elma
    Akşam: pilav+patlıcan
    Ara Öğün antremandan sonra:1 tabak lorlu salata+1 kase yoğurt + 5 kuru kayısı

Kesinlikle öğlenki tost dışında ekmek yemiyroum kilom 80-81 gidip geliyo 1 hafta tartılmamaya karar verdim moral bozuk :(

8. xinberg

xinberg Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yeniden herkese merhabalar istikrarı bir türlü sağlayamıyorum ama sizlerden ne kadar çok cevap alırsam o kadar istekle yazacağım yorularınızı ve tavsiyelerinizi esirgemeyin...

Arkadaşlar malum okullar kapandı ve artık tam anlamıyla beslenmeme dikkat edebilirim fakat şöyle bir durum var artık yüzmeye gidiyorum bugün başladım sabah 09:45-10:45 arası 9da kalkıp gidiyorum.Malum döndüğümde kahvaltıya oturana kadar 11:30 oluyor bu bir sorun teşkil eder mi?
    15:00 da öğlen yemeğimi yiyeceğim ve akşam saat 19:00 gibi de çorba+tavuk(tavuk yerine bir gün lor+1gün ton balığı düşünüyorum)+yoğurt yemeyi düşünüyorum ekmek yok sadece sabah 1 dilim tam buğday.

Suplement olarak GNC L-Carnitine 30 kapsül aldım 56 tl lik bir fiyatı var deneyimlerimide yazacağım.

Haftada 2gün yüzme+4gün body+kardiyo yapmayı düşünüyorum.
    SALI & PERŞEMBE=YÜZME(1 SAAT 600 METRE SERBEST YÜZÜYORUM)
    PAZARTESİ+ÇARŞAMBA+CUMARTESİ+PAZAR=FİTNESS

Amacım 75 kiloya inmek 1 ayda şu anki kilom tam 80.

Yarın tamamen başlıyorum düzenli yazacağım sizlerin+çalışmalarım sayesinde 1,5 ayda 86 dan 80 e düştüm bunun bir kısmını günlüğümü takip edenlere borçluyum hepinize çok teşekkürler thums:

SS lerimi fotoğraf makinesini tamir ettirir ettirmez atıcam her ay çekiniyorum :)

9. pijamap

pijamap Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Eğer yazdığın programı uygularsan 1 ayda gerçekten güzel ilerleme kaydedersin. Benden tavsiye, önce insan kendini zayıf görmek ister; bu yüzden kardiyonu mutlaka 30 dakika ve üzerinde tutmaya bak ve asla aksatma.

xinberg bunu beğendi.
  10. xinberg

xinberg Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    haklısın genelde 35-40 dakika arasında yapıyorum koşu bandından çok sıkıldım ve bende açık havada koşmaya başladım kahvaltıdan önce karnitini çakıp çıkıyorum :lol: kargalar saldırmadığı sürece sabahları devam edeceğim :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:55 ----------

Suplement Günlüğüm

08:35 Xpro L-Carnitine Drink 1000mg(elimde kalmıştı kapsüle başlamadım)
    08:50-09:30 kardiyo 20 dk koşu+20dk bisiklet

Beslenme Günlüğüm

Sabah:2 yumurta+yarım tam buğday dilimi+domates+100 gr peynir(saat 10:00)
    Öğle:4 büyük pizza dilimi /dominosun sosyal pizzası) :/ misafir geldi mebur yedim pişmanım :/
    Akşam:1 kase yoğurt çorbası

Bugün salona gidemedim ağrılarım çok hamlamış vücudum :)

11. ebargan

ebargan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    su XPRO marka l-carnitin ler ise yariyormu bizim salondada var alıp almama konusunda kararsızım hayır yani l-carnitin alicamda o marka alıp almama konusunda kararsızım bilgisi olan arkadas varsa bilgilendirebilirmi.

12. xinberg

xinberg Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bak kardeşim seni yanıltmak istemem fiyat olarak makul bizim fitnessta tanesi 5 tl fakat toptan aldın mı 20 tanesini 80 tl ye veriyorlar yani tanesi 4tl ye geliyor.Etkilerine gelirsek enerji artışı sağlıyor(kafein var içinde yüksek oranda)+yağ yakımı konusundada ben 2 hafta kullandım 10 paket bitirdim 82 den 80 e inmeme yardımcı oldu bir hafta dene sonra toptan al derim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:15 ----------

13. xinberg

xinberg Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Dünkü Beslenme günlüüm elektrik kesintisi vardı yazamadım
    09:00 kalkış
    09:30 L-carnitine xpro 1000 mg drink
    09:45 serbest stil+sırt üstü yüzme 700 m (40 dakika)
    11:15 100 gr mısır gevreği+250 ml light süt+4 kayısı+1domates
    15:00 3 küçük dolma+yoğurt
    19:00 250 gr salçalı sosis+1 tam buğday nutellalı sandviç az sürdüm :( öğrenci işi evde kimse yoktu :)
    22:00 yatış

14. haydari

haydari Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde beslenme programım şöyle.

Sabah Kahvaltı 6:30 3 yumurta beyazı 1 tanesi tam. 100 gr Bal Bademli Müsli süt eşliğinde.50 gr lor peyniri , yarım salatalık.
    Öğlen yemeği 12:00: İş yerinde çıkan diyet menü.Genellikle tavuk haşlama yada et sote gibi yemekler.Yağsız ve çok az tuzlu pilav veya makarna ve meyve.
    Ara öğün 14:30 : Yeşil elma
    Akşam 17:30 : Yağsız tuzsuz tavuk göğüsü ve haşlanmış makarna ve arkasına protein tozu.

Spordan önce ise 1 adet muz yiyip , 1 litre su içiyorum ve spor bitene kadar su ihtiyacım olmuyor.Spor bittikten sonra 200 ml meyve suyu arkasına protein tozunu içiyorum.

Eve geçtikten sonra

Saat 20:00 gibi 3 adet yumurta beyazı ve müsli ile günü kapatıyorum.Bazen müsli yerine akşam yemeğindeki gibi tavuk ve makarna yiyorum

Saat 22:00 gibi ise tek tük meyve atıştıyorum.

Acaba eksiklerim veya yanlış yaptığım bir şeyler var mı ? Güzel bir dille eleştirirseniz sevinirim.

Sayfayı Paylaş