[ARSON] Diyet Öyküsü - 12 Haftada Maksimum Yağ Kaybı Maksimum Kas Gelişimi

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve ARSON tarafından 15 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 88 üye.
  1. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Genellikle tabi bulursam ithal müsli kullanıyorum çünkü içerisinde her türden tahıl oluyor buğday ezmesi, yulaf, pirinç patlağı mısır vb. Ama ülkemizdekiler müsli değil malesef mesela lilalif`in içerisinde bildiğimiz yulaf ezmesine biraz mısır gevreği kuru yemiş ve meyve eklemişler o kadar bir de şeker tabi. İthal bulamazsam yulaf alıp dediğin gibi buğday ezmesi de bulursam içerisine karıştırıyorum.

Kardio olarak ben sahil kenarında oturduğum için buranın 30km civarı bir yaya bisiklet yolu var ve sabahları düz koşu yapıyorum sadece. Ağırlık antrenmanım yoksa sabah dışarı çıkmak yerine kahvaltıdan 2 saat sonra salona gidip eliptik çalışıyorum o kadar.

Steve, Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yeşil çayın etkilerini sizin blogunuzda okumuştum. Şöyle bir cümle geçiyor. Diyetteyim ve içmekle içmemek arasında kaldım...

3. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Günde 2-3 kupa bir problem yaratmaz yada günlük 500mg kadar yeşil çay ekstresi de kullanabilirsin.

Bozo-Baku, Azi ve Dynamo bunu beğendi.
  4. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba,
    Öncelikle verdiğiniz bunca bilgi ve harcadığınız bunca zaman için çok teşekkür ederim herkes ve kendim adına. Benimde sormak istediğim birkaç soru var.
    17 yaşındayım 8 aydır ugrasiyorum. Klasik bir laf gibi gelecek ama gercekten iyi besleniyorum. Günde 130-140 gr civarı hayvansal pro alıyorum. ( en azından kendime göre iyi besleniyorum :) )
    Günde 1 veya 2 tabak ev yapımı sebze yemeği olsun o tür şeyleri ihmal etmem. Yaklaşık 2 haftadır diyetteyim. Haftanın 3 günü sabah 10:00 da 3 yumurta beyazı yiyip, 11.00 da, 30 dakika koşu yapıyorum. (20 dk hafif tempo koşu, 10 dk hızlı tempo yürüyüş) şeklinde. Fakat herkesin sorunu olduğu gibi benimde sorunum bel bölgesi malesef oradaki yağı atamiyorum. Kış boyunca iyi beslendiğim halde bu 8 ayın malesef sadece 2-3 ayını bulk geçirebildim, bu nedenle kol ölçüm 35-36 civarı, ölçü kaybetmek istemiyorum, bunun zor olacağının farkındayım fakat bel bölgesi için ufak püf noktalarınız nelerdir acaba?

teşekkürler, saygılarla.

5. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    merhaba , bloga koymanız iyi olmuş.

sizden ricam kaçamaklarda kullandığınız proteinli muffinin tarifini verebilirmisiniz ?

kaçamaklarda yağlanmayı en aza indirmek için ne gibi tatlılar önerirsiniz. tv izlerken tatlı tüketimime engel olamıyorum.

6. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Son yağları atmak istiyorsan ölçü kaybını göz önüne alacaksın.
    Akşamları bir litre suya yeşilçay limon kabuğu ve mate yaprağını demle ertesi gün 3e 4e bölerek iç. Yanında CLA ve Chili biberi ekstratı kullanabilirsin.

Önce ki sayfalarda tarifi var; kaçamağın amacı bugün benim günüm deyip bir gün boyunca ha babam tatlı ye ama hafif olsun değildir. Oturursun istediğin bir öğün iskender dönerini, mezeni yersin baklavanı yersin olur biter.

Steve, baskn35 ve Azi bunu beğendi.
  7. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    ben bu başlığı nasıl es geçmişim yahu
    adam bildiğin sanat eseri gibi paylaşımda bulunmuş
    ellerine sağlık Arson ;)

8. 3mr3

3mr3 Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Hocam öncelikle süper paylaşım ellerine sağlık.. ama aklıma bi soru takıldı sormadan edemiycem:
    1. ve 2. hafta 3600kcal
    3.ve 4. hafta 3000 kcal
    5.ve6. hafta 2600 kcal
    7.ve 8. hafta 2200 kcal
    9.ve 10. hafta 1900 kcal
    demişssin.. 1900 kalori çok düşük bi kalori yani 9. ve 10. haftalarda düşük kalori sebebiyle epey bi kas kaybı yaşanacaktır diye düşünüyorum.

9. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Orada basit bir örnek verdim; yazıda da bahsettiğim gibi yağ kaybı devam ediyorsa kalori azaltmasına gidip macera aramaya gerek yok tıkandığınızda azaltırsınız ve ben bu yüzden 2000 kalorinin altına hiç inmediğimi de yazdım. İnilebilir mi? tabi ki inilir özellikle son 2 hafta ve kalan son yağların atımı için inilir hatta eğer tam anlamıyla çizgili olabilmek için protein diyetine bile girmek gerekebilir bazı durumlarda kas kaybını göze almalısınız çünkü keskin hatlar bazen kütleden daha önemlidir.

Steve ve Azi bunu beğendi.
  10. huysuz

huysuz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Arson dinlediğimiz tarz aynıymıs, paylaştığın parçaların çogu bende de olan parçalar ama tabi olmayanlar ve bilmediklerimde vardı, senden listenin tamamını paylaşmanı veya yayınladığın bir adres v.s. varsa özelden benimle paylaşmanı rica edebilirmiyim.
    Tşk.

11. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    1) Sabahları aç karna yapılan spor hakkında ne düşünüyorsun abi? Kimi diyor direk kastan yakarsın, kimi de yağ yakımında çok etkili.

2) Fiyat/Performans oranı en yüksek protein kaynakları nelerdir? Yumurta ve lor peyniri dışında bir şey bilmiyorum ben.
    Et, tavuk, balık yiyemiyorsak; yumurtaya abanmak ne derece doğrudur? Ben her sabah kahvaltıda 3 yumurta yiyorum. Onun dışında bir şey yok. Tavuk, balık yiyemediğim günlerde yumurta sayısını 5-6 mı yapmalıyım?

12. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    1) hem sabah aç karnına hem öğünden sonra çalıştığım oldu; birbirinden farkı yok; düzgün beslenip dinlenen birinin de öyle kolay kolay kas kaybı olmaz ki diyetin son zamanları günde çift kardioya bile çıktım. Profesyonellerin 3 kardioya kadar çıktığını da hatırlatayım. Sabahları kardio çalışmak bana daha iyi geliyor hem 6-7 saat sonra ki ağırlık antrenmanıma da tam anlamıyla tazelenmiş olarak çıkıyorum.
    2- yumurta tavuk.
    3- 5 - 6 yediğine bile değmez günlük en az 20 beyaza çıkar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:48 ----------

Açıkcası listenin tamamı şu an yok çünkü ben müzik gruplarının albümlerinden tek tek seçerek hazırlamıştım o cdleri. Ama torrent kullanıyorsan bazı private trackerlarda 1000 parçalık dahi benzer toplama albümler yayınlanıyor zamunda hesabın varsa eğer : http://zamunda.net/catalogue.php?catalog=music&g5=1&comb=no

Bozo-Baku, Steve, Kara Kalem ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. swordfish32

swordfish32 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    resimler uçmuş

14. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
  15. serrori

serrori Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    mühendis
    Yer:
    ankara
    bence bu konuda açılmış forumdaki en açıklayıcı ve bilimsel konu.bunun için sana bir kez daha teşekkür ediyorum arson.bende aşağı yukarı böyle bir sistem uygulamaya çalışıyorum.hiç bulk olmadım ama hep kilo fazlalığım olduğu için sürekli beslenmeme dikkat ederek hem yağ yakıp hem kas kütlesi almaya çalışıyorum.106 kilodan 83 e indim ve devam ediyorum.yağlanmam %19.şimdi sormak istediğim şey ben yaklaşık 5 aydır zaten belli bir rutin oluşturdum ama senin yakaladığın hızda bir yağ yakımı başaramadım.şimdi ben bu senin uyguladığın sistemi uygulamaya başlasam yararını görürmüyüm?vücudum bu sisteme ne kadar sürede alışır?şu anki amacım artık daha fazla kilo kaybı yaşamadan 78-79 civarı bir kiloda yağlanmamı %10 lara indirmek.

16. Control

Control Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ARSON,

Çok başarılı bir iş çıkarmışsınız, öncelikle tebrik etmek istiyorum. Bende diğer arkadaşlar gibi sizin tecrübelerinizden yararlanmak isterim.. 1 ay definisyon hedefim var. Sizin beslenme programınızdan esinlenerek kendime uygun bir program çıkardım. 180 boyundayım, 80 kiloyum. Vücudumda aşırı yağ yok 3-4 kilo verebilirsem yeter diye tahmin ediyorum. Fotoğrafımı da ekliyeyim;

Buda beslenme programım;2 hafta ortalama 2300 kcal sonra ki 2 hafta da karbonhidratlardan kesip proteinlerden arttırarak 2000 kcal alacağım.

17. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Lor yerine yumurtaya önem ver; bulgur yerine de pirinçe. Whey in yanında da 4-5 yumurta yiyebilirsin listede göründüğü gibiy ve idman sonrasıysa karbonhidratta ekle.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:51 ----------

Konunun başında da belirttim diyet bir zayıflama diyeti değildir vücutçu diyetidir yani definisyondur yağ oranı %10-12 kadar olduktan sonra bu diyete giriyoruz ve 8-12kg arası bir yağı bu 3 aylık sürede atıyoruz. Yani amacı yağ oranını %10 lara düşürmek isteyenler için uygun değil malum diyete başlama zamanı zaten %10.

Azi ve Steve bunu beğendi.
  18. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    şu diet tablosunu hangi siteden yapabiliyoruz ?

19. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Ben Excele hazırlarım.
    Daha önce külbastı tarifini vermiştim ama resimlerini eklememiştim. Sos içinde marine edilirken ve pişmişken ki hali :

Ekli Dosyalar:

moothy, Steve ve Azi bunu beğendi.
  20. Edepsiz48

Edepsiz48 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    OkuL
    Yer:
    Muğla Merkez
    Abim Senin Diyetini uyğulamaya calısıyorum da kaç öğün yemek yiyeyim ?

Sayfayı Paylaş