Arnold mu ? Mike Mentzer mi ?

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve rockybalboa7 tarafından 9 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Arnold mu Mike Mentzer mi ?

1. Arnold Schwarzenegger

oy sayısı 110
    58,5%
  2. Mike Mentzer

oy sayısı 57
    30,3%
  3. Her İkiside

oy sayısı 21
    11,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 37 üye.
  1. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    ee tamam bari ikinci olsaymış ozaman :)

Son düzenleme: 11 Haziran 2012
  2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bende bu yuzden baslıgın gereksız oldugunu dusunuyorum ıste daha tartısmayı bıle bılmıyosun

egonu tatmın etmeye devam et ...

ZeusS_ bunu beğendi.
  3. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    sen çok biliyorsun sanki sıkışınca küstümn gittim, başlık güzel gereksiz değil ama karalamaya dönerse ozaman gereksizleştirmiş oluyorsun..
    egonu sen tatmin etmeye çalışıyorsun mıke hayranlığı üzerinden arnoldu ezmeye çalışarak,

yani bu kayırılıyor hikayen pek inandırıcı değil 7 kez olimpia olmuş biri için.

var mı herhangi bir basında çıkan belge bilgi yazı döküman vs ? forumlardaki mahalle dedikodusu değil basında çıkmış herhangi bişey,
    yani bukadar araştırıcı birisi olduğuna göre arşivinde vardır muhakkak bir iki bişey

yoksa zaten benim için dedikodudan ibaret/sin

4. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    yazmayacaktım ama dayanamadım iki cümleye kahkahalarla güldüm:) yahu şimdi kız konusunda haftanın 4 günü gece hayatı olan 2 tane kız tavlayan biri nasıl olurda Arnoldu eleştirir:) dalga geçek için yazmıyorum ama çok güldüm bir arkadaşda Arnoldla ilgili bir başlıkta basmış hormonu öyle olmuş diyor üstelik Mike Mentzer Frank Zane hayranıymış sanki onlar basmadıda:) insanı güldüren şeyler oluyor yahu birde Mentzerin eşini aldatmadığını nereden biliyorsunuz özel hayat için emin konuşmak çok saçma hiç beklemediğiniz kişi bile kesin yapmamıştır dediğiniz biri bile bazen insanı şaşırtıyor bu arada Arnoldda 1979 yılında bir kıza aşık olmuştur ama kız Arnoldun yoğun yaşamına ayak uyduramamış ve onu terk etmiştir Arnold bile aşk acısı çekmiştir

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    aa evet zaten bagımsız dergılerde her yerde ya mıllet basıp basıp duruyor belgelerı

tartımayalım bence off topık oluyor

ve saygılı ol terbıyenı takın

benden daha fazla bu fruma bısey kattıgını dusunuyorsan daha cok yolun var demktır

hem senı ne ılgılendıryor benım gıtmem kalmam gıttımde ne oldu anabolık forumda cukun duser dıye yorum yapan mı dersın neler neler oldu

sankı herkes uzman da buda atıp tutmak kolay

madem cok konusyorsun senı dıger gercek bılgının gerektıgı yerlerde gormek ısterız burda sıkıslarda degıl

konuyu kapattım ben sende kapat uzamasın

hayır elestırı degıl zaten merak eden vardı bbıkac kısı o yuzden yazdım

yabancı forumun bırınde de karsılastırma yapılmıstı orda da aynı tablo vardı

yoksa benı ılgılendıren bır durum degıl

yok ya mıke zaten asosyal sonraları yazdıgı bır cok makalesınde hayatımın tek askı kadını falan dıyerek durumu bellı etmıs o kadar kı gay galıba dıye dedıkodular bıle cıkmıs

zaten esı degıl nısanlıymıslar bu kafayı yemıs kızda gıtmıs

newguy12, rockybalboa7 ve GencGrafiker bunu beğendi.
  6. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Bak burada baştan sona haklısın danny.
    Yabancı bir forumda arnold-mentzer başlığı okumuştum, tam 20 kusur sayfa, ama ne kadar dolu biliyormusun, tamamı bilimsel ve vücut karşılaştırmasını bilen adamlar...

Birinin leğen kemiğinin büyük diğerinin küçük olduğundan bir başladılar, fibrillerine kadar tartıştılar, yok böyle bir şey ;)

hasanateş, Danny Boy ve GencGrafiker bunu beğendi.
  7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    şunuda yazayım amacım tabiki bu başlıkta ortalığı karıştırmak değildi zaten beni bilen birilir kimseye ne bir kırıcı söz yazdım nede dalga geçtim bana hakaret edildiği zaman bile yalnız şu sıralar diğer konularda iki sporcuyu bazı üyelerimiz karşılaştırma yapınca açtım bu kadar tartışmanın büyüyeceğini bilmiyordum açıkcası

8. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    1- Dalga geçmek için yazıyorsun, dürüst ol, delikanlı gibi kimi zikrediyorsan ismini söyle.

2- Basmış hormonu derken, sulu kalmış, boş ve derinliksiz şişmiş demek istedim; bunu algılayamıyorsan senin Vg düzeyinde bir liselilik var.

3- Benim kim hayranı olduğum tespiti sana mı kaldı?
    Beni etiketliyorsun yok mentzerci yok zaneci bilmemne...
    Bıktık ulan sizin yaftalarınızdan bir ketocu dediniz, bir mentzerci dediniz bilmemne...

Ben sana daha dolu gülüyorum çünkü, çoğu zaman Vg düzeyini ortaya açık ediyorsun ;)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:41 ----------

Gayete ortalığı karıştırmakmış amacın, çok da güzel yapıyorsun...

9. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    saygıyıda terbiyeyide senden öğrenecek değilim cümlelerini dikkatli seçersen sevinirim çocuk yok ki karşında...
    işine gelmeyen cümleleri görünce terbiyeden dem vurarak karşındakini püskürteceğini mi sanıyorsun...
    terbiye sınırları dışında tek cümlem yok, sadece senden belge istedim sanırım onu kastettin :)

forumda benden eski olman benden çok şey yada daha az şey bildiğin manasına mı geliyor ?
    foruma katmış olabilirsin bişeyler kendini bu alana ve sadece bu foruma kıstırmışsan o senin bileceğin iş ben bi çok platformda varım ve kendimce bişeyler kattım vaktim oldukça, bu karşındakini küçümseme hakkını vermez sana...

bak arnold bitti sıra beni karalamaya mı geldi, yani bu neyin kanıtıdır beğenmediklerini karalamayla saf dışı bırakmaya çalışıyorsun arnoldta olduğu gibi.....

ne bu şiddet bu celal.

vaktim oldukça yazıyorum zaten, 24 saat pc başında değilim, istediğin başlıkta istediğin konuda varım, karşındakini tanımadan bi kibir bi küçümseme sezdim bundan kurtul bence,

uzatmazsan uzamaz zaten, ben uzatmıyorum cevap verme hakkımı kullanıyorum

seni rencide etmek için yazmıyorum,
    varsa bilgin bende faydalanırım,
    varsa bilgim sende faydalanırsın

forumda bulunmamızın amacı bu değil mi

10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    arkadaslar tartısmayalım bence :)

hem zaten üç-beş adamız koca forumda :)

ben son noktayı koyim : evet mentzerin hayranıyım çünkü hem yaşamıyla-hem felsefik görüşüyle-kas kalitesi-bılgısıyle-sporculuğuyla benım asla ulasmıcagım yerde :)

yaşasın mike mentzer hayanlığı yaşasın heavy duty :D

@NESTOR sana gülüyorum :D forumda nedne sureklı aktıf oldugumu zaten bır cok kez yazdım ısım home offıce musterım -danısanım yada ozel ısım yoksa pc acık hep . bu arada hangı patformlarda varsın ozelden emsaj atarsan sevınırım belkı de aynı yerlerde calısyoruz-calıstık . tabı ben bunu senın kadar bılgılıyım varsayımına daynarak soluyorum

11. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Konu nerelere gelmis yahu, zeuss bu aralar fazla asabi.

ZeusS_ bunu beğendi.
  12. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    ZeusS o zaman açıklayıcı yazmanı tavsiye ederim ayrıca vg bilgi düzeyim çok iyi demedim zaten bende kredin yüksek halen saygı duyduğum bir üyesin bu forum içinde gereklisin istediğini de ben yine senin yorumlarını takip eder teşekkürümü ederim espri yapmak ayrı dalga geçmek ayrı ben burada bir yumrukla öküzü deviririm diyen arkadaşla bile dalga geçmedim gelgelelim yeni başlayanlara vg hakkında çok bilgi vermiyorum çünkü başıma neler geleceğini biliyorum özel mesajlarda 1 değil 2 değil adam yardım istiyor örneğin bir kas grubu her gün çalışırmı diye bende forumdan öğrendiğimi yazıyorum cevap şu benim amcanım oğlu hergün aynı kas grubunu çalıştırıyor gelişiyor diyor gelde şimdi yardımcı ol bunun gibi sayısız mesaj var sıkılıyor insan bir süre sonra yani onun için geri planda duruyorum keto konusunda eleştirmek ayrı hakaret etmek ayrıdır

13. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    Danny Boy sende kusurabakma istemeden sert yazdık sanırım birbirimize :)
    yaşasın arnold diyerek konuyu kapatıyorum :)

inşallah bi günde birileri senin benim hayranımız olurda bizim için birileri tartışır kim bilir :)

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    bende özür dilerim :)

bazen diyorum arad olur böle şeyler ama kırılmaya gerke yok bence :) sonuçta sende ebnde gerçek hayatt ne bu kadar asabiyiz nedne böle kavgacı :) burda yazıdklarımızı karsılıklı solesek ınan guler gecerız :)

inş :)

spor hayatında ve kişisel hayatında basarılar :)

Suçicek, NESTOR, rockybalboa7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum o zaman sabah sabah küfür etmiyeceksin.
    Öyle bir ilet yazmışsın ki resmen aileme sövsen daha iyiydi o derece.

Yahu bunların hepsi profosyenel Vg ci tabi ki hormon kullanacaklar, hormon kullanmadan üst kilolarda müsabık olunmasını ben nasıl tahayyül edebilirim ;)

Şunu bir kere net bilmeniz lazım;
    1- Bir çoğunuz vücut yorumlamasını bilmiyor.
    Heee ben çok mu iyi biliyorum, hayır bende çok üst düzey bilmiyorum ama bir çoğunuzdan iyi biliyorum...
    En iyi bileni sorarsan onu da söyliyeyim sana; forumu terketmemiş olsaydı sevgili R10!
    Adam o kasların alayını ezbere biliyor yani öyle söyliyim sana.

2- Mentzerin üzerinden arnoldı ezmiyoruz.
    Biz arnoldı tek başına da eziyoruz.
    Sen sadece arnold başlığı aç ben orada da ezerim arnoldı.
    Çünkü gerçekten bu spora zerre faydalı bir işi yok, vücuda da genetiğine göre çok sahte, çok alt...

O boy, o genetik mentzerde olacak o vücudu ne yapardı siz biliyormusunuz.
    Arnoldın o vücudunun mentzer kadar derin ve ayrıntılı olduğunu düşün...
    Düşünmesi bile çok güzel ne kadar manyak bir vücut geliyor akıllara öyle değil mi?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:03 ----------

Sorma abi öyle iletiler geliyor ki bazen kontrolümü kaybediyorum.

Yahu teşekkür beklediğimiz yok, her şeyi biliyorum dediğimiz yok, kendi günlüğümde açıp yazmışım zaten bilmediğim ne varsa sormuşum bana yardım edin demişim...

Ama hala daha yok sen şucusun, sende adammısın ...vb tarzı ileti okuyunca köpürüyorum açıkcası...

hasanateş ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  16. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    ZeusS bir vücutcunun fiziğini hakem gözüyle tabiki değerlendiremem bunda şüphen olmasın ben sadece gözüme ne hoş geliyorsa estetik kabul ederim tekrar yazıyorum burada bilgi verirken biraz vakitiniz ölçüsünde ayrıntıya girinki bizde öğrenelimki doğrusu buymuş diyelim yazdığım yalnızca espriydi ben özür diliyorum yalnış anlaşıldıysam ve bu konunun bu kadar aşırı tartışılacağını gerçekten tahmin etmiyordum o yabancı siteye bakmamışım eğer haberim olsaydı açmazdım neyse fazla yorum oldu dediğim gibi takip edeceğim yorumlarını bilmediğim bir şey olursa teşekkürde edeceğim sonuç olarak sana sağlık mutlu huzurlu günler

Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.
  17. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum özür dileyecek bişi yok rahat ol, ben kolay kızarım ama kin tutmam ;)

Vgci adamları en iyi değerlendirecek olan yine biz bu spora gönül verenleriz.
    Ama olympia hakemleri öyle değil!
    Orada çok işler dönüyor!
    Weidergillerin dünya kadar kriterleri vardır olympia yapmak için bir adamı.
    Senin vücudunda elde ettiğin başarın inan en son değerlendirilen şeylerdir.

Bir kere weider serici adam ister, seriyi devam ettirebilecek kadar genç olmasını ister.
    Sürekli ucu olmayan bir kütle artışına eyvallah diyen bir genetik ve irade sahip olsun ister.
    Amerikan idolünü temsil etsin ister.
    Her yerde weiderin tozlarıyla ekran karşısına çıksın, günde 8 öğün alın 3ü naturel 5i suplement desin ister.
    Boy boy dergilerde çarşaf çarşaf okuyoruz; 8-9 öğün beslenme önerisi yapıyor adamlar, 6 öğünden aşağı takılan yok.
    Mentzer bunlara çomak soktu, hemde çok esaslı soktu yani!
    Çok daha az öğünle hipertrofiye gidilebileceğini gösterdi, çok daha az gr protein ile pozitif nitrojen dengesinin kurulabileceğini anlattı insanlara...
    Haftanın 5 günü antreman yapmanıza gerek yok dedi insanlara bunları öğretti...

Mentzer 5. oldu diyorsunuz, sen hiç mentzerin underground seminarlarını izledin mi?
    Yani öyle şeyler anlatıyor o kadar sert yükleniyor ki.
    Ki aynı tavırları 80li yılda da yapıyordu, çünkü radyo-tel konuşmalarını da dinledim o yıllara ait.
    Yani ben weiderin yerinde olacağım, façasını bozup yerin dibine sokmak için sonuncu seçerdim onu o yarışmada...

Ki zaten mentzerde bütün bunların farkında idi; sadece insanlara bakın bana neler yapacaklar diye göstermek için katıldı o yarışmalara...
    Yoksa başına gelecekleri mentzer zaten biliyordu, o adam onurluca kendi yolunu seçti.

ByVendetta, jkdo, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar,

Rastlantı sonucu böylesi bir konu başlığının içerisinde buldum kendimi.

İkisi hakkında neler öğrenebilirim, bakalım neler yazılmış haklarında derken;

Açıkçası "Esef"le yazılanları okudum. Zira, böylesi bilgi alış-verişine gayet uygun bir zeminde, zatların kendi mütalaalarını ısrarla ve şiddetle karşı tarafa empoze etmeye çalışması, menfi bir durum vuku bulunca da üslubunu sertleştirmesi, tartışmada ilgisi olan bütün değerli arkadaşlarıma yakıştıramadım doğrusu.

Ne gerek var ısrarla "O"'nun veya "Bu"'nun iyi olması adına karşı tarafı rencide edecek derecede agresif yapıdaki cümlelere. Mutlak 1. yoktur. Veyahut "William Shakespeare"in deyimiyle "İyi veya kötü insan yoktur. Bizler düşüncelerimizle onları yaratırız."

Farklı konu başlıklarını da ara, ara gezerek faydalandığımı belirtir, yalnız bazı sempati duyduğum arkadaşların ısrarla düşüncelerini dayatma sebeplerinin devam etmesini de hoş karşılamadığımı belirtmek isterim.

Herkese daha dosthane, daha barışçıl forumlar dilerim...

Saygılarımla,

jkdo, Suçicek, Azi ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  19. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Mesela siz hiç bir almanın olympia olduğunu gördünüz mü?
    Rühlü hadi geç, rühlü vücudu gerçekten çok kötü...
    Günter, dennis?

Neden çünkü adamlar amerikan ikolünü tam olarak yansıtamıyorlarda ondan...
    Çok belli olmasın diye araya bir samir serpiştirirler onun dışında hep bakın amerikan ikolüdür.

Mentzer, nassir, günter...vb weiderin harcadığı isimlerden sadece bir kaçıdır.

Samir dışında bir tane ortadoğulu, müslüman, yada müslüman olması şart değil asyadan bir adam gördünüz mü?
    Göremezsin, avrupalılara bile çok toleransları yok asya da kim?

Mesela olympia başlığı okudun baştan aşağı 2006da cutler ilk kez birinci olduğunda zerre sevindi mi?
    Görütünler orada işte tıklayın görün.
    Neden adam resmen 1.ci olacağını biliyordu zaten de ondan sevinmedi.
    2005de colemana son kez verildiğini 9. kez verilmeyeceğini, emekli edildiğini biliyordu da ondan...

20. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Weiderlerin zaten ruslara karşı bir düşmanlığı var hani rus olup çok iyi vücutcular olmasına rağmen yarışmalara katmıyorlar sanırım bir rus yarıştı oda beşinci olmuştu dergilerinde protein tozları vs aşırı derecede abartılıyor gerçekten bu durumunda para güç kimin elindeyse onun dediği oluyor tabiki haklı yada haksız olmanız bir şeyi değiştirmiyor maalesef

Azi ve ZeusS_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş