Arnold hala kral mı?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve sven tarafından 8 Ocak 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 44 üye.
  1. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    yapma PANZEHİR sendemi, arnold un vucut estetık harıkası 1 tane warmı oyle. varsa koy resmini yanına bakalım (karşılaştıralım).

2. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    zaten işin gerçegi biz hiç bizaman o seviyeye gelemiycez çok masraflı fazla zahmetlı.benim amcım en ideal vucut ölçülerini yakalamak.
    bir çok kişininde budur zaten istedigi sitede diğilmi. ;)

3. gkhngs

gkhngs Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mali işler
    Yer:
    istanbul
    Arnolda bence o zamanlardaki imkanlarla en iyi vucudu yapmıştır...

Eminimki coleman'ın imkanları kendisinde olsaydı çok daha iri olabilirdi...

Ama bence vucut açısından göze hoş gelen kesinlikle arnold'ınki..

Coleman tam bir ayı.

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    sunu da untmamak lazim arnold un boyu 1.88 di belki bizede o yuzden cok guzel gozukuyordu.

5. gkhngs

gkhngs Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mali işler
    Yer:
    istanbul
    Coleman'ın boyu da 1.80 sanırım...

Yanlışmıyım.

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ben 1.75 diye biliyorum ama yanlis olabilir

7. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    colemen boyu tam 1.80 arnold 1.87 veya 1.88 kewınınkı kac onu bılmıyom!! kevın mesela oda ayı gıbı adam ama cok simetrık sırt omuz hersseyı mukemel adamın. ayıların arasında en guzel ayı kevın baence. :D

kiraly bunu beğendi.
  8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    8 cm cok önemli benim demek istedigim arnol dun boyu uzun oldugu için hala herkesin favorisi olabilir

9. Guest

Guest Guest

Simdi arnoldu biz Tv de dergilerde ve degisik acilardan cok gördük. Bunu baska bir vücutcuda görmedik. Siz california GYm e gidin v ciktiginizda arnolddda kimis be diyeceksiniz isterseniz arnold fanatigi olun.

Olayi söyle düsünelim. Farzedelim ki arnold Tvlerde ve filimlerde bu kadar ünlü olmadi ve herkesin gözünde yer almadi. Normal bir vücutcu gibi yer aldi. O zaman da mi arnoldu herkes bu derece besimseyecekti?

Arnoldun güzel bir formu var vücut estetigi olsun yada kaslarin düzgün yerlesmesi olsun hersey güzel. Özellikle kollari ve gögsü. Ama karin kaslari ve bacaklari cok kötüdür.
    Sergio Oliva o zamanin en iyilerinden di Arnold bir isim oldugu icin ve her grubda bulundugu icin insanlar arnoldu daha cok tanidi. Yarismada sergio Oliva formu daha güzeldi daha estetikdi ayni zamanda. Bunu bugünki spor adamlari söylüyorlar(jüride görev alanlar Richard Bennelson russia grand prix jüri üyecisi ve baskani).

Arnold ile kiyaslanacak binlerce resim koyarim ama bu resimler denk gelmeyebilir. Cünkü sirt pozlari bile denk gelmeyebilir. Bunlarinda cesitleri vardir. Arnoldun omuz yapisi simdiki vücutcularla kiyas bile edilemez. Arnold omuzlara iyi yüklendi ama form tutma metodundan ziyade baska metodu secmisti.
    Bana kalirsa arnoldun genetigi mükemmeldi cünkü adam öyle bir antreman programi yaptiki bu antremanla bircoklari adam akilli seviyeye gelemedi ama arnold gelmisti. Nitekim bugünkü vücutcular arnoldun antreman prograini uygulamazlar ve sacma derler. Uygulamis olsalar -ki bu zamaninda fransada cok uygulanmisti ama geisme gösterilmedi- bir cok vücutcu arnold gibi hacim saglayamiyacaklardi. Velhasil genetik en basta rol oynar ondan sonra diger unsurlar gelir. Arnoldu hic kimse ufak tefek bir capa oturtamaz onun yeri baskadir. Ama sporcular hala arnold kral diye sloganda atmamalidir. Arnold sadece zamaninda bulunan 15 sporcu arasinda en iyilerindendi ve en iyisiydide bir zamanlar. Ama simdi 15 vücutcu yok samaya kalksaniz 300 cikar ve bunu ülkelere bölseniz 1000 ve 5000 vücutcu cikar. Onun icin her gecen gün süperler cikiyor.

10. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    lee priest var mesela adam kısa 163 falan baya bı estetık bunu nasıl sağlamış bılemıyorum

11. Guest

Guest Guest

Of sezonda lee priesti kimse taniyamaz. Adam tamamen sisko cuval gibi görünüyor. Konu definasyona gelince adamin formu düzeliyor.

12. turkovic

turkovic Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    BİR VÜCUÇUNU EĞİTİMİ ADLI KİTABI OKUYUN SONRA KARAR VERİN!ÇALIŞMA ŞARTLARI AİLE BASKISI KİME YAPILMIŞ TABİKİ ARNOLD legend

rey619 bunu beğendi.
  13. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul

helala arkadasım agzından bal damlamıs.dusuncelerımı yansıtmıssın..ellerıne saglık..

ben okudum kıtabı we hayatını..benım de bb ye baslama sebebım olmustu.ben dıger wucutcuların calısma stıllerını bılmıorum ama sanmıorum kı hıcbırı arnold kadar sporcu deıl..adam sadece bb calısmıor , jokıng yapıyor , yuzuyor..adam kas yapmanın yanında sporu sewıor.sporu hayatına endekslemıs..dogustan sporcu..bu bb cılerın kaçı 16 yasında baslamıs bu spora ? ya da hangısı gercekten sewdıgı ıcın ? bence cogu sohret , para ws. ıcın yapmıstır..we ayrıca da sunu eklıyım arnold un zamanında olsa cok azı arnoldun sewıyesıne ulasabılırdı.we arnold suan 25 yasında olsaydı ozaman gorurdunuz yıne arnold un farkını.adamın genetıgınden tutun ,spor askına kadar herseyıyle 4-4 luk..bence cok da muntazam wucudu war.cok da ıyı oyuncu..bunu da eklıyım..

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Haziran 2007
  14. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    arnold la bi sorunun var galiba. bu spor da hiçbir zaman kral yoktur. her zamanın kendince bi kralı vardır. ama bazı krallar unutulur bazıları da efsaneleşir. arnold da o efsanelerden birisi. benim avatarda kullandığım resminde 20 bilemedin 21 yaşında ki hali. bence muhteşem duruyor. evet roni çok kütleli ve kaslı ama off sezondaki hali berbat bence. arnold da böyle bir sorun yoktu. o off sezonda bile estetik duruyordu. kendi zamanının imkanları ile o fiziğe ulaşmasını takdir etmek gerek. ve bu camiadaki şampiyonları zamanlarına göre değerlendirmek ve birbirileri ile mukayese etmemek gerek....

15. kartaltekin

kartaltekin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    IT
    Yer:
    istanbul
    kesinlikle sana katılıyorum hernan77, Arnold bence herkes için bir efsane olarak kalıcaktır.. benim ve birçok BB ci için bu spora başlangıç sebebidir..
    unutmayın ki EFSANELER ASLA ÖLMEZ..

16. ofis

ofis Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    bu spor bi şekilde vardı arnol gibi biri olmasa AHMET ENÜNLÜ yü örnek alır yine bu işin ucundan tutardık

gelelim arnold a
    adamın üst kısmını kimselerle kıyaslamam çok muntazam.

ayrıca şimdiki şartlarla yapanların üstünlüklerinin yanı sıra göbeklerinide görüyoruz.
    benim bu işten öğrendiğim belin her şartta ince kalmasıdır,body building estetikten uzak kalamaz bir spordur.

17. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    bu sporda her devrin ayrı bir kralı vardır.
    kmi söylemişti hatırlamıyorum ama krallar her zaman oldu ama bazılar unutuldu bazılar unutulmadı..
    arnold da unutulmayanlardan..
    ama arnold kendi devrine göre mükemmel bir vücutçu idi.genetiği de mükemmeldi.evet simetrisi de mükemmeldi
    ama şimdi şöyle düşünün,arnold büyüme hormonunun fazla bilinmediği bir devirde değil de bugün müsabık olsaydı yine aynı vücuttan mı bahsedecektik???
    kesinlikle onun da göbek dışarı fırlamış resimleriyle karşılaşırdık

18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Exspendable boş ve alakasız mesaj atmayınız..

19. barlas

barlas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ronnie coleman kral bu alemde suanda yarıslara2sininde en formda donemi coleman alır

20. afsin

afsin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bence Arnold diyorum. vg sadeec kas yığını olmak değil. adı üstünde vücut geliştirme kas şişirme değil. benimde bu spora ilgi duymama sebep olan şahıstır kendisi.

Sayfayı Paylaş