Arnold Classic 2007

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve Karasan tarafından 3 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar, büyük bir merakla beklediğim, en yüksek ödüllü (para ve diğer başka çok çekici hediyeler) yarışmanın ön değerlendirme bölümü başladı.
    İlk 5 büyük oranda belli oldu arkadaşlar.
    İlk beşte;
    Dexter Jackson
    Vİctor Martinez
    Phil Heath
    Gustova Badell
    Toney Freeman

Bu sıralama kendi içinde değişebilir, ancak ilk iki için, Victor Martinez ile Dexter Jackson kapışacak gibi görünüyor.
    Benim gönlüm Ronnie Coleman'ın kendisine varis ilan ettiği Victor Martinez'den yana, kütle ve simetri kombinasyonu gerçekten inanılmaz.
    Phil Heath, biliyorsunuz bir efsane olmuştu, geçen seneki başarısı ile, bu yarışmayı kazanabilir deniyordu, ancak duyduğum yorumlar onun en iyi ihtimalle 3. olabileceği yönünde.

Marcus Rühl, tahmin ettiğim gibi ilk 6'ya girmeye çabalayacak.
    Ancak bunun için, Branch Warren'la kapışması gerekiyor.
    Bu yarışma hala sürüyor, bodybuilding.com'dan canlı olarak takip edebilirsiniz.

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    2007 Arnold Classic Şampiyonu Victor Martinez!!!

Evet arkadaşlar, bu sabah kalktığımda yüzümü yıkadıktan sonra ilk işim yarışma sonucuna bakmak oldu, beni çok sevindiren bir şekilde, Victor Martinez'in kazandığını gördüm.
    Son iki senenin galibi Dexter "Blade" Jackson 2. olmuş, bu senenin ilk iki pro yarışmasını kazanan Toney Freeman çok takdir edilesi bir şekilde 3. olmuş.
    Yarışmada oldukça formda olan Gustavo Badell güzel bir derece alarak 4. oldu.
    Herkesin şişirdiği, sporun en büyük yeteneği olarak lanse edilen Phil Heath ise, 5. olabildi.
    Ki bence 5. bile olması hediye, zira 6. olan son zamanlarda gerçekten çok formda olan Silvio Samuel bence Heath'ten iyiydi.
    Geçen sene yarışmada ikinci olan Branch Warren, bu sene oldukça formsuz olduğu için ancak 7. olabildi.
    Branch Warren geçen sene aynı zamanda "most muscular", (en kaslı) ünvanını almıştı yarışmada.

Bu senenin most muscular ünvanını, aynı zamanda yarışmada şampiyon olan Victor Martinez kazandı.

Yarışmada verilen bir diğer ödül olan, en iyi prezentasyon ödülünü ise, Marcus Haley kazandı.

İlk 5'teki yarışmacıların resimleri için;
    https://www.ifbbprofessionalleague.com/2007events/2007arnoldclassic.htm

Yarışmadan görüntüler için;

https://www.flexonline.com/news/199

Bu linke girdiğinizde, Men's Comparisons bölümlerinden birini tıklayarak resimlere ulaşabilirsiniz.

6. sırada, boyu sadece 1.70 olan ama kaslarının yuvarlaklığı, doluluğu ve uzunluğu ile göz dolduran Brezilyalı Silvio Badell. Bence 5. olmalıydı...

Kendisine kısaca "armağan" denen, çok yetenekli olduğu söylenen, yeni Flex Wheeler olarak lanse edilen Phil Heath, zorlukla 5. olabildi. Geçen sene girdiği ilk iki Pro müsabakasını kazandıktan sonra, Olmypia'ya katılmayarak kendisini geliştireceğini söylemişti. Bu yüzden, herkes onun Arnold Classic'ten şampiyonluğa oynayacağını düşünüyordu, ancak aradan geçen bir senede hiç gelişmediği gözlendi, biraz balon oldu Heath!

Bu sene oldukça zorlu geçen Arnold Classic'te 4. olan Gustavo Badell. Bence çok formdaydı, geçen senelerdeki formsuzluğunu üzerinden atmış görünüyordu.

Bu senenin ilk iki yarışmasının galibi 41 yaşındaki Toney Freeman, bu seneki üçüncü başarısına imza atarak 3. oldu.
    Bence en az Olympia kadar prestijli olan Arnold Classic'te 3. oldu.
    Bu yarışmayı, diğer pro yarışmalarla karıştırmamak lazım arkadaşlar. Diğer yarışmalarda şampiyon olup, Arnold Classic'te 6. ya da 7. olan bir çok vücutçu var. Arnold Classic birinci ligdir.

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Son iki senedir şampiyon olmaya alışan Dexter Jackson, morum oldu 2. olduğunu duyunca.

Kemik ve kas yapısı bu derece üstün olan bir adamın, enin sonunda bu yarışmayı kazanması kaçınılmazdı. Gönlümden geçen oldu, ve Victor Martinez Olympia şampiyonluğuna bir adım daha yaklaştı. Bu sene Jay Cutler'ın hiiiç şansı yok, benden söylemesi...

Yarışmanın şampiyonlarına verilen hediyelerden birisi olan, Şampiyona özel deri montu ile...

Arnold'dan ödülünü almadan hemen önce...

Kanatların aşağı doğru uzaması, belin inceliği gerçekten harika, kollarda hiç fena değil :D

Şampiyonun bir kaç resmi, kol-göğüs-kanat-omuz ve bacağın yandan bombesi çok kuvvetli.
    Çok iyi bir Olympia olur bu adamdan...

4. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    dexter jackson bence hala birinci olabilme potansiyeline sahip. victor da iyi fakat bence daha çok eksikleri olduğu kanısındayım. bir roni vucudu yok adamda. balk geliyor bana bu adam.

5. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Banada öyle geliyor.Aralarında yine en iyi olan dexter.Gustavo badellde çok iyi gözüküyor.Vİctor Martinez o kadar aşırı bir vucuda sahip değil.Bi ronnie bi cutler olabilmesi için çok yolu var bence.. :)

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bencede aşırı bir vücudu yok, mesela "aşırı bir göbeği" yok :D
    Ama neredeyse beline kadar inen kobra kanatları, inanılmaz önkol-biceps-triceps kombosu, çok ince bir beli var.
    Structure olarak Dexter Jackson'la farklı ligde, Dexter Jackson beni hiç cezbetmeyen, küçük kemik yapısına sahip bir adam.
    Jay Cutler, Olympia olana kadar geçen sürede, yanıp tükenmiş bir adam izlenimi yaratıyor.
    Onu ilk olarak 1996'da gördüğümde, bu adam Olympia olmalı demiştim, ancak şimdi durumu bence hiç iç açıcı değil.
    2007'de ne Ronnie, ne Jay Cutler, çok farklı adamlar yetişti.
    Martinez hala yeterli kas olgunluğuna ulaşmadı, bunu kabul ediyorum, ama kemik yapısı bu işe inanılmaz uygun, ve sporda en önem verilen, göğüs-bütün bir kol-sırt bu adamda çok iyi.
    Benim param Martinez'in ve onun gibi yeni jenarasyonun üzerine...

7. Ecxwegg

Ecxwegg Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    "the gift" lakabi phil heath'e degil martinez'e verilmeliydi bence. victor'daki sirt bence gelmis gecmis en genis sirt. geriye sadece yillarin emegiyle hacim koymak kaliyo. bi 5 sene sonra gelmis gecmis en iyi vucutcu unvanini ronnie'den alip victor'a vermek gerekebilir. bu yil cutler'la coleman'in olympia olma sansi ne kadarsa victor'un da o kadar.

8. Gaara

Gaara Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    the gift lakabının phil heath' e verilme sebebi, henüz 4. yili olması vucut geliştirmede. aramızda 14,15 yil yapmıs olanlar var, ve bir karsilastirin bakalım :)

ona the gift denmesinin nedeni bu. ve şu an gelmiş geçmiş en güzel kollar arasındadır bu adamın kolu. karın kaslarını da ben ronnie ye benzetiyorum ve gelecek phil heath' te bunu unutmayın.

balon olmadı. çok güzel gelişmiş. ilk 5 i haketmedi diyorsun ama bu adam neredeyse dexter kadar hacimli (dexter epey büyük bu arada dar omuzlu duruyor ama) branch ' ten falan da büyük bir eleman.

branch warren in daha yükseklerde olmasını beklerdim. markus rühl bitti artık bana göre. zaten sevmem o adamı. ben phil' den daha yüksek bir derece beklerdim. toney freeman ise o boya o vucut yalan bence.

ah phil ah..

9. Ecxwegg

Ecxwegg Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    phil'in yasindan dolayi gift unvanini aldigini biz de biliyoruz. bu yasta flex wheeler'in yakaladigi ivmeyi yakalamis olmasi gerekten buyuk basari. genetigi de bu isi yapmaya son derece yatkin. ama burada is kola bakmaz genel anlamda gelismis bir vucut gerekir. sonucta kol gelistirme yarismasi degil ki bu.. senin dedigine gore lee priest'in kafadan olympia olmasi gerekir. phil'in kollari harbiden iyi olabilir ama vucudunda gercekten buyuk eksiklikler var. yasi cok genc oldugundan bunlari er ya da gec halleder, ama o halledene kadar da kral victor olur. geri kalanlar icin soylenecek pek bisi yok ayni gustavo ayni dexter iste :D

10. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    yarışmayı gözlerim yarı kapalı şekilde izleme olanağım oldu.gustavo seviyesini bence biraz daha ileri çekmiş ama bşr antipati var adama karşı sanki!martınez attığı pozlarda dexter karşısında daha hacimli duruyordu.bence haketti ama olympıa seviyesine daha var.

Sayfayı Paylaş