Arnold bu videoyada ne diyor?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mrlaz tarafından 2 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mrlaz

mrlaz Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yok mu gerçekten şu videonun çevirisini yapabilecek bir babayiğit.Anlamını bilsek belki cok daha etkili olcak lakin anlayamıyoruz :D

Hatta burdan yöneticilere seslenmek istiyorum bu sekilde bir ton video var,forum içerisinde bununla ilgili bir bölüm acılsa ,yabancı videoların altyazısı gibi bir olay yapsak ,bir cok ingilizce bilen forumdaş yabancı yazıları cevirdikleri gibi bunlarıda cevirseler.Bence antrenmanlar için harika motivasyon olur bu şekilde.

[YOUTUBE]Arnold Schwarzenegger - "Who do YOU want to be in life?" - YouTube[/YOUTUBE]

Son düzenleme: 2 Ekim 2013
  2. thebky

thebky Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    %50 sini anlayabildim çevirebilirim ama tamamını çevirebilcek arkadaşlar vardır onlar el atarsa iyi olur

3. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Özellikle belli başlılarına yapılsa güzel olur gercekten. Buda sonuçta bir motivasyon videsu dersek dediği şeyler alışılageldik şeylerdir bence.

4. xenophanos

xenophanos Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Konya
    İyi akşamlar,

Türkçe çevirisi..argo kelimeler kullanmadan..

Sadece bir vücut geliştirme şampiyonu değil, tüm zamanların en iyi vücut geliştirme şampiyonu olmak istedim. İçine dön(iyice düşün) ve kendine sor, kim olmak istiyorsun Önemli olan istemek değil, KİM olacağın.

Seni neyin mutlu yapacağını nasıl bulacağınızdan bahsediyorum. Olayları farklı açılardan değerlendirmelisiniz/düşünmelisiniz, aslında inandığım şeyde budur, tüm istediğiniz herkez tarafından sevilmek ve beladan uzak durmaksa bu dünyada var olmanızın amacı ne?

Hayatta herşey hakkında bir çok kurallarımız vardır. Kuralları yıkın/çiğneyin diyorum. Yasaları değil,kuralları çiğneyin. Vüvut geliştirme kariyerimi bitirdikten sonra aktör olmaya karar verdiğimi hatırlıyorum. Filmlerde yıldız olmak istedim. Herkez böyle bir şeyin olmayacağı konusunda ortak fikirdeydiler. Vücuduna bak dediler. Kocaman dev gibi aşırı derecede gelişmiş bir vücuda sahipsin ve bu vücutla filmlerde oynaman zor dediler. Fakat biliyorsunuz, bu söylenelerin hiçbirini dinlemedim, bu onların kuralıydı. Yapabileceğime inanmıştım. Ve Barbar Conan ile büyük bir çıkış yakaladım. Başkaları ne söylerse ne düşünürse düşünsün kendinize güvenin.

Ve Yönetmen dedi ki "Eğer Arnoldumuz olmasaydı ondan bir tane yapmak zorunda kalacaktık" Sonrasında Terminatorü çevirdiğimizde benim çılgın aksanımdan dolayı "Geri döneceğim I'll be back" cümlesi sinema tarihindeki en önemli sözlerinden biri oldu. Ve bu birşeyi başaramayacağın düşüncesini asla dinlememeniz gerektiğini göstermektedir.

Başarısız olmaktan korkmayın. Her nezaman bir işe girişsem başarısız olamaktan korkmadım hatta çoğu zaman başarısız olmayı istedim. Karar vermekten korkmayın. Başarısız olma korkusundan dolayı cezanlandırılamazsınız veya bu korkulardan dolayı kendinizi daha iyisi için asla zorlamazdınız. Çabalamaya devam edin, çünkü kendinize ve hayallerinize inanıyorsunuz.

Biliyorsunuz ki, doğru yapılacak şey budur ve bunun sonu başarı olacaktır. Bu yüzden başarısız olmaktan korkmayın. Demek istediğim, onu yapamazsın şunu beceremezsin ve bu daha önce asla yapılamadı/başarılamadı sözlerini hayatınızda kaç defa defa başkalarından duydunuz. Bu yüzden yapmazsın/beceremezsin diyen insanları dinleme. Eğer bu tip insanları dinleyecek olsaydım hala Avusturya Alplerinde şarkı söylüyor olacaktım.(yodeling-youtube) Amerikaya hiç gelmemiş olacaktım.

Her zaman kendimi dinledim ve evet BAŞARABİLİRSİN dedim.Hiç bir zaman başarısız olmak istemiyorsun çünkü yeteri kadar sıkı çalışmadın. Çok sıkı çalış. Her zaman çok çalışmaya inandım. ACI YOKSA BAŞARIDA/kazanç YOKTUR. Şunu hatırlaki sen dışarıda eğlenirken, boş boş gezerken başka yerlerde birileri sıkı bir şekilde çalışıyor, başkası kendini geliştiriyor ve bir başkası da birşeyler başarıyor(kazanıyor). Başarı merdivenlerini ellerin ceplerinde çıkamazsın.

crazy5800, caga, mrlaz ve diğer 3 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş