Arnold'ın İdolü Reg Park Cilt Kanseri

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve Karasan tarafından 18 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Üzülürek yeni öğrendiğim bir haberi sizlerle paylaşayım, Arnold'ın en çok örnek aldığı, 3 kere Mr. Universe olmuş büyük vücutçu Reg Park'ın ilerlemiş cilt kanseri olduğu açıklandı.
    Tedavi şansı olmayan bu hastalığı yenme şansı zor görünüyor.
    6 Haziranda 79 yaşına basacak ömrü vefa ederse.
    Gerçek bir centilmen ve inanılmaz güçlü, sporun altın çağından türünün son örneği sporculardandı.
    Barbell Rowingle 180 kiloda nizami 6-8 tekrarlı setler yapardı, 225 kiloyla ilk bench press yapan vücutçulardandı.
    Gücü, heybeti Arnold'a örnek olan tek vücutçu yaşantısını Güney Afrikadaki lüks malikanesinde sürdürüyordu.
    Arnold'la birçok resminde, havuz kenarında, son derece bronz bir vücutla güneşlenirken gördük onu, bu güzel bronzluğun bu kadar ağır bir bedeli olması çok acı, dilerim daha uzun yıllar yaşayacak ömrü vardır efsanenin.

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0

Kütleli vücutçuların pek az bulunduğu 50 ve 60'lı yıllarda kütlenin kralıydı Reg Park.

Çok geniş bir vücut, çok güzel kanatlar, döneminde az görülen karın definisyonu.

1951-1958 ve 1965'te 3 kere Mr. Universe ünvanı tatmış harika bir fizik, göğüs kafesi Arnold gelene kadar en büyüktü. Kalflarıda zamanının en iyisiydi.

Arnold'la Güney Afrikada, ortada güzel eşi Marion, eşinin kardeşi Isaac'ta kısa boy kategorisinde Mr. Universe olmuş önemli bir vücutçuydu. Reg Park ile Marion'un çocuklarının nasıl bir fiziği olduğunu hemen söyleyeyim.
    Çocukları olimpik yüzücü oldu.
    Fotolarını gördüm.
    Geniş omuzlu, büyük bir göğüs kafesi olan birisiydi, eminim vücut geliştirme yapsa babası ya da dayısı ayarında bir vücutçu olurdu.
    Zaten hem anne tarafından hem baba tarafından şahane vücut genleri almış :)
    Annesinin kalçası biraz akdeniz tipi ama kadının göğüs kafesi ne kadar büyük, eminim dikkatinizi çekmiştir.

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123

Eşinin kocası derken? ;)

Gerçekten çok kütleli bir adam.
    O zamanın ince uzun vücutçularından bariz ayrılıyor. Daha bulk halini görmek isterdik Karasan. Var mı elinde böyle fotoğraflar?

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kusura bakma Schwarzxxl, eşinin kardeşi diyecektim :D
    Kayınbiraderi yani :D
    Bu adamın bulk halini ben hiç görmedim, inanılmaz et yediğini okumuştum, neredeyse hiç dişlerine kullanmadan 2 kilonun üzerinde biftek yerlermiş arkadaşlarıyla.
    Harika genler devrede olduğu için, o derece yemesine rağmen kendini salmış fotoğrafını ben görmedim, hep yarışma formuna yakın görünüyor 40'lı yaşlarındayken bile.

Sanırım 1950 Mr. Universe yarışması sırasında, çünkü sağındaki Steve Reeves'e benziyor, eğer Reeves ise kesinlikle 1950 Mr. Universeten bir görüntü, vücudun muhteşemliğine laf bulamıyorum, zamanının çok ötesinde.

Burda kalfarı ve omuzları çok uyumlu, tepeden aşağı uyumlu bir kalınlık var adamda.

Arnold'ın çok andırıyor burada, omuzlar düşük duruyor, kalflar üst bacaklara göre kalın, omuzlar geniş ama asağı doğru.
    Yalnız Arnold'dan daha iyi karnı, yan omuzları. Boylarıda hemen hemen aynı, 1.85' 102 kiloda yarışıyordu Reg Park.

1971 Mr. Universe, 3 efsane bir arada, üçünede büyük hayranlığım var.
    Ancak üçüde en iyi hallerinde çok uzak.
    Üçüde 40 yaşlarında...
    Reg Park 43 yaşında, Bill Pearl 41 yaşında, Sergio Oliva takvim yaşı olarak 39 yaşında ama gerçek yaşı en azından 44-45 bu yarışmada.
    40'lı yaşlarda +100 kiloda yarışabilmeleri bile bir olay.
    Bu yarışmada Bill Pearl 1. oldu, Sergio Oliva 2. oldu, Reg Park ise 3. oldu.
    Bill Pearl'ün son yarışması. 5. kere Mr. Universe olarak altın noktayı koydu.
    Sergio Oliva daha 14 sene yarışmaya devam etti, çok daha iyi formlar tutturdu.
    Ancak bu yarışmaya katılmanın bedelini ağır ödedi, 1971 Mr. Olympia'da diskalifiye edildi.
    Reg Park ise 1973'te son bir kez Mr. Universe'te yarıştı, 45 yaşında 2. olarak yarışma hayatına noktayı koydu.

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Arnold'ın en zayıf yeri omuzları. Reg Park ise omuz konusunda daha başarılı Arnold'dan. Bir de daha eski ve daha az teknolojik bir dönemde yaşadığını düşünürsek gerçekten genetiği mükemmel bir adammış. Dediğin gibi göğüs kafesi daha dar dursa da bence çatısı Arnold'dan iyi. Ve gerçekten o devrin balık ciltli vücutçularına göre fazlasıyla kuru. İstisnai bir adam.

6. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Arnold kitabında reg parkın kalf öalışmalarından bahsediyordu zaten.Onun antrenmanlarını görünce kalfları nasıl çalıştırması gerektiğini anlamış.Reg park ciddi anlamda çok ağır kilolarla çalışan bir adam.Bu arada ilk resimde onun yanındaki steve reeves olabilir mi gerçekten?Bana beli biraz kalın gözüktü de...Belki açıdandır...

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bence kesin o, banada omuzları çok geniş gözükmedi, herkes Steve Reeves'in çatısının çok geniş olduğundan bahseder, burada aman aman durmuyor, ama tipi aynı o, boyda tutuyor.
    Senede belli ki 50'ler, 1951 Mr. Universe olamaz o zaman yarışmacılar arasında Joe Weider'da vardı, dereceye girenler arasında onu görmek lazımdı, 1958'de o fizikte adamların dereceye gireceğini sanmıyorum, ben hakkımın 1950'den yana kullanıyorum :)

8. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    üzüldüm cilt kanseri olmasına. umarım tedavi edilebilir. güneşlenmenin bedeli. yaz geldi plajlarda uzun süre direkt güneş ışınlarına maruz kalmamak gerek. mazallah ileride bizlerin de başına gelebilir.

reg park, onun adını ilk arnold'un kitabında duydum ve gördüm. arnold'a olan hayranlığım ona da yansıdı. 1950 li yıllarda daha birçok insan bb den habersiz iken ve imkanlarda kısıtlı iken o genetiğinin de verdiği imkanlarla heybetli bir vücut inşa etmiş.

bodybuildingin efsane ismi...........

Sayfayı Paylaş