Armut vücut tipi için body building

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve eray balcı tarafından 20 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. eray balcı

eray balcı Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba bir erkek olarak malesef armut vücut tipine sahibim çalışırken dikkat etmem gereken özel bir şey var mı mesela üstlere daha çok mu çalışmalıyım zaten yağ yok ?

2. eray balcı

eray balcı Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Armut tipi vucutta olduğum için yağlar bacaklarımda ve kalçalarımda toplanıyor. Gövdemde fazla yağ yok bu da kötü görüntü oluşturuyor. Yani bacaklardan zayıflayıp gövdeye kilo almam gerek bunu nasılyapabilirim ?

3. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Erkeklerde fazlalık yağ öncelikle göbekte birikir.
    Senin göbeğin yağlamadan kalçan yağlanıyosa testesteron sorunu falan olabilir kardeşim.
    Babanın dedenin vücut tipi aynı şekilde mi ?

4. eray balcı

eray balcı Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yok babamın vücudunda herhangi bir sorun yok ama anneme benziyor vücut tipim yani bu hastalık tarzı bir şey olabilir mi eskiden açılan bir konuyu okudum başka bir forumda ordaki sorun da yine bana benziyordu yani bel çevrem ince gövdede yap yok yağlar kalça ve bacakta toplanıyor altına biri yorum yazmış şöyle:

YENİ NESİL ERKEKLERDE ARMUT TİPİ KADINSI VUCUT ŞEKLİNİN NEDENLERİ, GYNOİD , JİNOİD, Öncelikle geçmiş olsun, bu bir hastalıktır. Aynı problem erkek kardeşimdede var ve genetik hastalıklara 1 hafta önce kontrole götürdüm. Bu yeni nesilde bir mutasyon, gıdaların zararlı içeriklerinden yada doğum sendromu olarak adlandırılan farklı bir olay, pelvis genişliği, yumuşak elastik doku, ve bacaklardaki kaslardan kaynaklanan bir durummuş, kromozom testleri falan yaptılar. Biz çok nadir olan bir durum zannettik ama çoğu kişi bu şikayetle geliyormuş. Kardeşimin psikolojisi iyice bozulmuştu, artık üzerine istediği pantolonu giyemiyor ve sokağa dahi çıkmak istemiyordu, bizde çok üzerine gittik spora falan gitsede düzelmedi. Doktor ilizyonist göz yanıltıcı bir durum olduğunu söyledi, aslında poposu normal insanlardan dahada küçükmüş fakat yan bacak kasları ve bel kalça düşüklüğü göz yanılgısına neden oluyormuş. Şimdi doktora spora gitsinmi dedik, ne tür spor yapıyorsun diye sordu, vücut geliştirme dedi. Doktor vücut geliştirme sporunda bilimsel olmayan vucudun dengesini altüst eden bir takım şeyler olduğunu söylemişti, body sporu bacak kasları üzerinde olumsuz yönleriyle bir kısır döngüdür demişti, yani body de bacak geliştirmek adına yapılan idmanlar poponun dahada büyük gözükmesine sepep olurmuş. Bu sendrom farklı şekillerde farklı olarak kişilere göre değişiklik gösterebilirmiş mutlaka uzmana danışmak şarttır.

5. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Doktora git kardeşim test falan yaptır mutlak vardır çaresi.
    Kaç yaşındasın ?

6. eray balcı

eray balcı Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    17 yaşındayım 1.70 boy 68 kiloyum bunun için ne doktoruna gitmem gerek ki ?

7. NumLock

NumLock Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    Hormonal bozukluklara endokrinoloji sanırım.Hastanede sorarsın yaw.

Kullandığınız hitaplara dikkat ediniz!

Son düzenleyen: Moderatör: 23 Aralık 2013
  8. Hititli Eragon

Hititli Eragon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    kardeşim varmı bi gelişme bende aynı sorundan muzdaribim armut tipi basen ve baldıra sahibim üst bölgede göbek hariç hiç yag yok salona başladım sırf cardio bacak çalışıcam hafif agırlık hatta agırlıksız bacak egzersizleri yapıyorum bi çözümü varmı varsa nedir yada bu sorun için hangi doktora gitmem gerekli beni bilgilendirirsen çok memnun olurum

9. Fc4n35

Fc4n35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum ve 1,5 aydır fitness yapıyorum ama hacim kazanmaya yönelik şeyler yapıyorum omuz, kol, göğüs hacimlenirse dengelenir en azından. Fikri olan var mı?

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Lisede bir arkadaşım da aynı vücut tipine sahipti
    Spora başladı, yağ yakarak ve üst vücudu geliştirerek armut tiplemesinden çıkmıştı. Yine üst bacağında biraz yağ vardı tabiki ama daha iyi bir duruş kazanmıştı. Hallolabileceğini düşünüyorum

Fc4n35 bunu beğendi.
  11. Fc4n35

Fc4n35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yorumun için teşekkürler :)

12. Fc4n35

Fc4n35 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Ben de böyle düşündüm armut vücudu avantaja çevirebiliriz üst hacimlenirse güzel bir şekilde uyar.

Sayfayı Paylaş