Arkadaşlar yeni başladım birkaç sorum var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mrzess tarafından 7 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    arkadaşlar vg'ye yeni başladım.Yaşım 16,5.bugün 6.kez gittim.Boyum:1.73 kilo:69
    Programım;(bu program 8 antrenman sürecek)

Butterfly 3x12
    Dumbell Side Lateral Raise 3x12 (3kg)
    Row machine 3x12
    Dumbell Curl 3x12 (3kg)
    Triceps Push Down 3x12
    Leg extension 3x15
    Leg Curl 3x15
    Sit ups 3x15 (bu harekette baya bir zorlanıyorum nedeni ne olabilir ? )
    Son olarak minderde yapılan bir hareket var onun ismini hatırlamıyorum.yüzüstü mindere yatılyor,eller tam bel boşluğuna konuluyor.sadece vücudun göğüs bölgesi kaldırılıyor.Bu hareketten de 3x15 yapıyorum.

Sorularıma gelirsek;

1)Çalışma programım iyi mi sizce ? (spor salonu hocası yazdı programı).
    2)Ben herhangi bir beslenme programı uygulamıyorum.protein tozu kullanma gibi bir imkanım da yok.ailem karşı.Ne yapabilirim.Beslenme programı olarak önerileriniz nelerdir ?
    3)Son birkaç senedir aralıklı da olsa spor yaptım.Bundan 2 sene önce 6,7 ay kadar bir aikido geçmişim var.son 1 senedir de 2-3 gün aralıklarla evde dumbelllarla,barfix demiriyle,şınav falan derken evde de çalıştım.yani vücudum hiç spor yapmamış gibi değil.Sizce gelişimi ne zaman gözleyebilirim?

Cevap verenlere teşekkürü borç bilirim. bench_O

2. aslan007

aslan007 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Yeni başladıysan ilk başta kısa zamanda gelişimin gözle görülür halde olur ama dahah sonra belli bir aşamayı aştığında gelişim yavaşlıyor bu seni bıktırmasın.Beslenme olarakta tahin pekmez,süt,üzüm suyu,makarna-pilav,et,yumurta,patates kilo almanda yardımcı olacaktır.(gerçi bende zayıfım, bende başkasından duymuştum bu besinlerin kilo aldırıcı olduğunu :) )
    kolay gelsin :)

3. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    açıkçası amacım kilo almak değil.normal düzeydeyim.ancak vücut gelişimi açısından protein bazlı yiyecekler yemek gerekiyormuş.bu yüzden sormuştum

Sayfayı Paylaş