Arkadaşlar Yardım Lütfen

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve baturdemir tarafından 17 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. baturdemir

baturdemir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle forumda bilgi paylaşımında bulunan arkadaşlara çok teşekkürler, oldukça yararlı paylaşımlar deneyimler var.
    Arkadaşlar sorum şu; yaşım 27 1,88 116 kg berbat denmese de kötü bir fiziğim var. son zamanlarda 4-5 kg aldım ve göğüslerde sarkma oldu, kendimi bildim bileli sıkıntılıydım ama biraz araştırdım işin ucu jinekomastiye doğru gidiyor,geçmişte 1,5 yıl kadar güreş yaptım kollarımda yağ yok ve fiziğime göre zayıf. göbek göğüs ve kalça sıkıntılı :) vücut çalışmaya kadar verdim, 2 tane salona gittim ikisinde de hocaların yaklaşımı kötüydü yok sen kardiyo yapmalısın yok sırf yürüyüş bisiklet vs. kızdım ve gitmedim, benim gözümde bu forumdaki arkadaşlar kendilerini hoca sanan o varlıklardan daha bilgili, bana nasıl bir yol gösterebilirsiniz? desteğinizi bekliyorum, konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim

2. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    merhaba bence bi miktar kardıyonun yanında mutlaka ağırlıkta çalışılmalı yani haftada 1-2 kardiyo 3 ağırlık gibi.ağırlık çalışmalarını fullbody(tüm vücut)çalışırsanız bence daha verimli olur hem yeni başlayanlara önerilir hemde bence yağ yakımı için ideal.kardiyo içinde HIT sistemine bakabilirsiniz gayet yararlı.ağırlık çalışırkende hareketlerdeki mola süresini kısa tutarsanız iyi olur 30-45sn gibi
    Tüm bunların yanında beslenme de çok önemli
    protein 2-2.5gr arası alabilisiniz kg başına
    karbonhidrat en fazla 100 olabilir
    yağları kaliteli yağlardan alabilirsiniz kuruyemiş,zeytinyağı,keten tohumu vs..
    en önemliside kalori internetten günlük kalorinizi öğrenip 500 azaltıp yağ yakabilirsiniz mesela 2500 ise 2000 gibi.
    antrenmandan önce şekersız acı kahve içebilirsiniz yağ yakımınıda yarar sağlar.Gün içinde de yeşil çay içebilirsiniz..

Sayfayı Paylaş